Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Stryszawa (127)

To motto towarzyszyło uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – nocnej wędrówki z Lachowic do Rychwałdu w dniu: 7 kwietnia 2017. Ekstremalną Drogę krzyżową, rozpoczęliśmy Mszy Świętą w kościele parafialnym w Lachowicach. EDK była wyzwaniem dla wytrwałych, zmaganiem się z własnymi słabościami, szansą przemiany, nocną przygodą, szansą na doświadczenie wiary oraz nową formą duchowości. Droga - to ok 23-kilometrowa trasa z Lachowic do Rychwałdu. Drogę Krzyżową z Lachowic do Rychwałdu przemierzyło pieszo, nocą ponad 550 osób.

Jeszcze tylko do dzisiaj można składać uwagi do Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Stryszawa na lata 2016 - 2023.  Jednym z jego założeń jest ożywienie społeczno - gospodarcze.

Znamy pierwsze szczegóły Święta Zabawki!

poniedziałek, 20 luty 2017 18:22

Stryszawa. Burzą starą, budują nową

Napisał

No i stało się. W Stryszawie ruszyła budowa hali sportowej. Nowoczesny obiekt powstaje przy SP nr 2 w Stryszawie. Tak więc najmłodsi mieszkańcy Stryszawy mają powód do radości, teraz przez kolejnych kilkanaście miesięcy na ich oczach będzie rosła wymarzona hala.

czwartek, 05 styczeń 2017 22:12

Aniela Sarlej - 100-latka ze Stryszawy.

Napisał

Czasami bywa tak, że zaśpiewanie komuś „Sto lat!” jest nawet  nie na miejscu, a wręcz faux pas. Bo jak śpiewać „Sto lat!” komuś, kto właśnie świętuje setną rocznicę urodzin. A tę obchodziła wczoraj stryszawianka  Aniela Sarlej. 

czwartek, 29 grudzień 2016 19:01

Pierwsza Wigilia Pokoleniowa w Stryszawie.

Napisał

W środę 28 grudnia 2016 roku odbyła się wigilia dla samotnych z parafii p.w. św. Stanisława BM w Stryszawie. Był to finał blisko miesięcznych przygotowań dzieci i młodzieży.

Od sierpnia do końca listopada Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Żurawnica” z Krzeszowa działające przy Gimnazjum nr 3 w Krzeszowie realizowało projekt „Koleżanki, koledzy – głowa do góry! Idziemy w góry”. Realizacja projektu była możliwa dzięki pozyskaniu środków z Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia w Stryszawie.

Gmina Stryszawa pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 w ramach działania 6.1.1. Ochrona i opieka nad zabytkami na realizację projektu „Remont i adaptacja na cele kulturalne zabytkowego budynku gospodarczego w miejscowości Stryszawa”

sobota, 03 grudzień 2016 16:59

Złote Gody w Stryszawie

Napisane przez

W sobotę, w Stryszawie z inicjatywy  wójta gminy Stryszawa  Rafała Laska, w ośrodku "Groń" odbyły się Złote Gody. Uroczystość uświetnił występ Gminnej Orkiestry Dętej.

Strona 1 z 10

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaStryszawa Top of Page