Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 11 styczeń 2017 08:42

Wirus ptasiej grypy w pobliżu powiatu suskiego

Ptasia grypa dotarła do miejscowości Krzywaczki w powiecie myślenickim, który sąsiaduje z powiatem suskim. To już kolejne miejsce w Małopolsce wykryto ognisko wirusa H5N8.

Powiatowy Inspektor Weterynarii w Myślenicach zdecydował o eutanazji ptaków z gospodarstwa, gdzie hodowane były chore ptaki.

Według informacji Telewizji Powiatowej  Myślenice iTV badania  przeprowadzone w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach potwierdziły, iż kilkadziesiąt sztuk drobiu w gospodarstwie Krzywaczkach, padło właśnie za sprawą tego wirusa.

Strażacy z jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywaczki, przeprowadzili już działania, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się zjadliwego dla ptaków wirusa. Do tej pory nie stwierdzono na świecie zarażenia się wirusem przez ludzi.

Jak informują strażacy w Krzywaczce, na drogach zostały położone dwie maty oraz ustawiono tablice informujące o zagrożeniu.

Płyn dezynfekcyjny dla mieszkańców, którzy hodują drób jest dostępny w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Myślenicach oraz dysponują nim strażacy z miejscowej jednostki OSP. Płynem należy namoczyć gąbki i ręczniki i  umieścić przy wejściach do  kurników.

oprac. Facebook OSP Krzywaczki/ km

Komentarze   

 
moja sucha
+5 #2 moja sucha 2017-01-11 15:16
nazwa czy Krzywaczka czy Krzywaczki to pikuś- w Suchej w sklepie są jajka z fermy Adama F. z Krzywaczki,no i co? nie powinny być wycofane,albo ludzie uprzedzeni?czy to inna Krzywaczka i inna ferma?
Cytować
 
 
Aśka
+4 #1 Aśka 2017-01-11 09:05
Pani redaktorze, miejscowość Krzywaczka/w Krzywaczce a nie Krzywaczki/w Krzywaczkach...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiatWirus ptasiej grypy w pobliżu powiatu suskiego Top of Page