Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 11 styczeń 2017 08:42

Wirus ptasiej grypy w pobliżu powiatu suskiego

Ptasia grypa dotarła do miejscowości Krzywaczki w powiecie myślenickim, który sąsiaduje z powiatem suskim. To już kolejne miejsce w Małopolsce wykryto ognisko wirusa H5N8.

Powiatowy Inspektor Weterynarii w Myślenicach zdecydował o eutanazji ptaków z gospodarstwa, gdzie hodowane były chore ptaki.

Według informacji Telewizji Powiatowej  Myślenice iTV badania  przeprowadzone w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach potwierdziły, iż kilkadziesiąt sztuk drobiu w gospodarstwie Krzywaczkach, padło właśnie za sprawą tego wirusa.

Strażacy z jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywaczki, przeprowadzili już działania, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się zjadliwego dla ptaków wirusa. Do tej pory nie stwierdzono na świecie zarażenia się wirusem przez ludzi.

Jak informują strażacy w Krzywaczce, na drogach zostały położone dwie maty oraz ustawiono tablice informujące o zagrożeniu.

Płyn dezynfekcyjny dla mieszkańców, którzy hodują drób jest dostępny w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Myślenicach oraz dysponują nim strażacy z miejscowej jednostki OSP. Płynem należy namoczyć gąbki i ręczniki i  umieścić przy wejściach do  kurników.

oprac. Facebook OSP Krzywaczki/ km

Komentarze   

 
clash royale gemmes
0 #3 clash royale gemmes 2017-04-30 13:09
The ball player that deliver several units in to
the discipline and just doesn't respond swiftly enough with their opposition's steps does not have any
likelihood in Clash Royale.
Cytować
 
 
moja sucha
+5 #2 moja sucha 2017-01-11 15:16
nazwa czy Krzywaczka czy Krzywaczki to pikuś- w Suchej w sklepie są jajka z fermy Adama F. z Krzywaczki,no i co? nie powinny być wycofane,albo ludzie uprzedzeni?czy to inna Krzywaczka i inna ferma?
Cytować
 
 
Aśka
+4 #1 Aśka 2017-01-11 09:05
Pani redaktorze, miejscowość Krzywaczka/w Krzywaczce a nie Krzywaczki/w Krzywaczkach...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiatWirus ptasiej grypy w pobliżu powiatu suskiego Top of Page