Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 11 styczeń 2017 08:24

Są pieniądze na remont dróg do pól

Do końca lutego trwa nabór wniosków na dotacje na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól, budowę i renowację zbiorników małej retencji czy zakup sprzętu informatycznego do prowadzenia spraw związanych z ochroną terenów rolniczych. Wnioskodawcami mogą być samorządy lokalne oraz właściciele nieruchomości.

Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na samą budowę i renowację zbiorników małej retencji, w tym sadzawki i inne zbiorniki służące ochronie gruntów, których wielkość nie przekracza 5 tys. m2   - 3,5 mln złotych.

80-proc. dofinansowania, mogą ubiegać się gminy oraz właściciele gruntów, którzy złożą wnioski na budowę lub modernizację dróg dojazdowych do pól. W tym przypadku gminy mogą otrzymać nawet 150 tys. zł, jednak nie więcej niż 50% wartości zadania.

Pozostałe ok. 5,7 mln zł - 60% środków - rozdzielono na realizację pozostałych zadań.

W tym rekultywację na cele rolnicze gruntów oraz zagospodarowanie na cele rolnicze gruntów już zrekultywowanych. Można tez starać się o pieniądze na użyźnianie gleb o niskiej wartości produkcyjnej, ulepszanie rzeźby terenu, usuwanie kamieni i odkrzaczanie. Dofinansowany może zostać zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego niezbędnego do prowadzenia ewidencji gruntów i ich ochrony.

Wnioski w trwającym konkursie należy składać do 28 lutego pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rolnictwa i Geodezji, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, lub osobiście: Dziennik Podawczy, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, Kraków (parter, nowy budynek.  

km

Komentarze   

 
Apaszki
0 #1 Apaszki 2017-01-13 08:43
Świetny Post
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiatSą pieniądze na remont dróg do pól Top of Page