Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko

Powiat (728)

Co najmniej do soboty nad regionem obowiązuje ostrzeżenie II stopnia przed upałami. Pamiętajmy i piciu wody i nakryciach głowy. Co gorsza, to nie koniec przewidywanych zagrożeń pogodowych.

Na zwiększenie liczby połączeń kolejowych ze stolicą Małopolski będzie trzeba jeszcze poczekać. Co gorsze, najpierw trzeba będzie przecierpień utrudnienia i podróże komunikacja zastępczą.

Zarząd LGD „Podbabiogórze” informuje, że w dniu 13 lipca 2017 roku w Biurze Zarządu LGD „Podbabiogórze” odbyło się spotkanie Komisji Konkursowej w celu wyłonienia zwycięzców w konkursie pt. „Produkt Lokalny Podbabiogórza”- Edycja VI.

środa, 12 lipiec 2017 09:33

Nianie nie pomogą suskim rodzicom

Napisał

Niemal 1,5 miliona złotych przekazało województwo małopolskie na organizację opieki nad najmłodszymi mieszkańcami Małopolski. Wśród gmin, które dostały wsparcie na organizację pilotażowego projektu „Małopolska Niani”, zabrakło miejscowości spod Babiej Góry.

Starostwo pozyskało niemal 800 tysięcy na walkę ze skutkami powodzi. Prace potrwają w Zawoi i Osielcu i Skawicy.

Radny wojewódzki z Podbabiogórza zauważył, że linia kolejowa pomiędzy stolicą powiatu suskiego a stolicą Małopolski cieszy się sporą popularnością. Zaapelował więc o zwiększenie liczby kursów pasażerskich składów. 

niedziela, 09 lipiec 2017 16:13

Uwaga! Nadciągają burze!

Napisał

Po dzisiejszych upałach szykuje nam się załamanie pogody, a już na pewno należy się spodziewać nadejścia gwałtownych burz. 

Małopolska to pierwszy region w kraju, w którym od jutra będą obowiązywać regulacje antysmogowe obejmujące całe województwo. Równocześnie z nimi w życie wchodzą przepisy tzw. tymczasowej uchwały, do której będą musieli stosować się mieszkańcy Krakowa. Jednak aby pozbyć się smogu najpierw trzeba usunąć „kopciuchy", czyli najgorsze kotły.

środa, 28 czerwiec 2017 20:03

Idą burze, idzie grad, idą upały

Napisał

To będzie ciężki dzień dla osób mniej odpornych na niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Instytut meteorologii wydał ostrzeżenia I i II stopnia dla Małopolski.

Strona 1 z 56

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiat Top of Page