Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Powiat (650)

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ostrzega przed nieuczciwymi firmami, które powołując się na konieczność wymiany nieekologicznych pieców i możliwość zdobycia na ten cel dofinansowania z RPO WM 2014-2020 odwiedzają mieszkańców naszego regionu oferując odpłatne wykonanie audytów energetycznych.

W dniu 14 lutego 2017 roku miało miejsce spotkanie naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR Jerzego Siodłaka oraz kierownika Sekcji Babiogórskiej Tomasza Lipki z wojewodą małopolskim. Spotkanie odbyło się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Do 2020 r. Polska wieś w obszarach aglomeracyjnych będzie skanalizowana - zaznaczył Marek Olszewski, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP oraz członek Komitetu Regionów UE.

To obecnie temat numer jeden w Polsce, czyli okoliczności wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Wiadomo, że samochód kierowany przez 21-letniego Sebastiana brał udział w wypadku i to, że nie nadaje się do dalszego użytkowania. W internecie ruszyła tymczasem zbiórka na nowy samochód dla Sebastiana, którą zapoczątkował pochodzący z Suchej Beskidzkiej Rafał Biegun.

poniedziałek, 13 luty 2017 18:27

Wypłacą rekompensaty za drób

Napisał

25 zł za strusia, 5 zł za przepiórkę, za inne ptactwo też zapłacą. Na przełomie roku 2016/2017 nasz region zaatakowała wysoce zjadliwa grypa ptaków. Wielu poniosło ogromne straty. Jak informują urzędnicy gminy Budzów, poszkodowani mogą starać się o rekompensaty.

wtorek, 07 luty 2017 18:22

Spotkanie poświęcone przyszłości kolei

Napisał

Przyszłość transportu kolejowego w subregionie podhalańskim była tematem spotkania zorganizowanego w starostwie powiatowym w dniu 6 lutego br. przez starostę Józefa Bałosa. 

Od początku lutego każdy kto przejdzie na świadczenie z ZUS, otrzyma nową legitymację emeryta-rencisty, dostosowaną do potrzeb osób słabowidzących i niewidzących.

poniedziałek, 06 luty 2017 15:15

Podsumowanie kontroli zwolnień lekarskich po 2016r.

Napisał

Kwota cofniętych lub zmniejszonych świadczeń po kontroli zwolnień lekarskich w 2016 r. wyniosła 203,8 mln zł. Rok wcześniej była to kwota o 8 mln zł mniejsza i wyniosła 195,8 mln zł.

poniedziałek, 30 styczeń 2017 02:24

Powierzono im nowe funkcje w komisjach powiatu

Napisał

Pozmieniało się trochę w składzie osobowym stałych komisji powiatu suskiego. To głównie na komisjach radni obradują nad projektami uchwał i starają się je dopracować tak, aby na radach powiatu można było uchwalić je bez większych komplikacji. Dlatego ważne jest, aby odpowiedni radni pracowali w odpowiednich komisjach, czyli najbardziej obcjonalnie wykorzystali swoje doświadczenie i wiedzę.

Strona 1 z 50

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiat Top of Page