Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Powiat (719)

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski dokonał zmian księży wikariuszy w parafiach archidiecezji krakowskiej. Pisma odwołujące z dotychczasowych i kierujące do nowych parafii zostały przekazane przez księży dziekanów. Zmiany również w naszych  parafiach.

piątek, 16 czerwiec 2017 08:41

Wycinka drzew na nowych zasadach

Napisał

Od dzisiaj tj. 16 czerwca obowiązują nowe zasady dotyczące możliwości wycinania drzew rosnących na prywatnych terenach. Po zamieszaniu i masowych wycinkach z początku roku, zostały zaostrzone.

środa, 07 czerwiec 2017 08:41

Podbabiogórze czeka na Ślązaków

Napisał

Przez żołądek do serca, brzmi staropolskie porzekadło. Właśnie tym sposobem przedstawiciele powiatu suskiego postarali się o zdobycie przychylności mieszkańców Śląska – w sercu tego regionu serwując specjały lokalne.

wtorek, 06 czerwiec 2017 09:15

Przyszli bacowie i juhasi wyszli na hale

Napisał

Zakończyły się zajęcia praktyczne  kursu pasterskiego finansowanego przez samorząd województwa małopolskiego. W szkoleniu bierze udział jedna osoba z powiatu suskiego.

poniedziałek, 05 czerwiec 2017 19:13

W całym kraju zawyją syreny alarmowe

Napisał

W dniach 6 - 8 czerwca 2017 r. odbędą się ćwiczenie RENEGADE - SAREX 17/I z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności, które mają na celu doskonalenie procedur ostrzegania ludności przed zagrożeniami z powietrza.

Już 17 czerwca w sobotę zabytkowy pociąg retro na trasie z Chabówki przez Suchą Beskidzką do Żywca pozwoli przenieść się do kolejowej rzeczywistości z XX wieku. Zabytkowy pociąg pokona jedną z najpiękniejszych tras kolejowych w Polsce, z Suchej Beskidzkiej do Żywca, by powrócić tą samą trasą do Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

sobota, 03 czerwiec 2017 08:23

„Da się? Da się!”

Napisał

Tytułowymi  słowami „Da się? Da się!” Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska - Pan Paweł Ciećko podsumował prelekcję Pani Iwony Bilskiej - Burmistrza Miasta Jordanowa. Prelekcja na temat działań podejmowanych w Jordanowie w celu ograniczenia niskiej emisji rozpoczęła konferencję „Od komina do genu”. 

środa, 31 maj 2017 13:49

Starosta odznaczony przez Prezydenta RP

Napisał

Z okazji Dnia Samorządowca Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył starostę suskiego Józefa Bałosa Złotym Krzyżem Zasługi.

Jednym z punktów sesji Rady Powiatu Suskiego w dniu 25.05.2017 r. było wręczenie nagród dla laureatów XIII Powiatowego Konkursu Plastycznego.

Strona 1 z 56

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaPowiat Top of Page