Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 09 styczeń 2017 09:17

Mieszkańcy Makowa kolędowali u kard. Dziwisza

Zaczęło się w 2006 roku, kiedy Pan Eugeniusz Studnicki - prezes OSP Maków Dolny nawiązał kontakt z krakowską kurią. Była to kolęda dziękczynna za otrzymane Błogosławieństwo Boże od Ojca Świętego za pośrednictwem Stanisława Dziwisza ówczesnego sekretarza Jana Pawła II.  

W trakcie wspomnianej kolędy strażacy przekazali kardynałowi kronikę ochotniczej straży pożarnej z Makowa Dolnego. I tak co roku meldowali się na Franciszkańskiej w Krakowie. W kolejnych latach do strażaków dołączyli przedstawiciele grup parafialnych z księdzem proboszczem i burmistrzem na czele. 

Ostatnia wizyta z makowskiej gminy miała miejsce w minionym tygodniu. Jak zawsze wesoła i uroczysta. Inscenizację bożonarodzeniową przygotowała grupa dzieci ze Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym.  Parafianie  Makowa Podhalańskiego na ręce pasterza diecezji krakowskiej złożyli życzenia i podziękowania za wszystkie lata posługi duszpasterskiej, za jego wsparcie i zaangażowanie w dekanacie Makowskim.
Jednocześnie zapowiedzieli kardynałowi, że odwiedzą go na emeryturze jeszcze nie raz. Zgodnie z prawem kanonicznym kardynał Stanisław Dziwisz przechodzi bowiem na emeryturę.

Mateusz Szklarczyk

Komentarze   

 
Marian
+1 #3 Marian 2017-01-10 19:00
I CO....SYPNĄŁ JAKIM GROSZEM,CZY TYLKO POWIEDZIAŁ "BÓG ZAPŁAĆ "...ha,,ha,ha..
Cytować
 
 
gwiazdka
+3 #2 gwiazdka 2017-01-09 19:12
Ksiądz kardynał to ma raj na ziemi. Ale kogosik to mu całe zycie brakowało. I tego mu żal.
Cytować
 
 
Faryzeusz
+4 #1 Faryzeusz 2017-01-09 10:38
Jakieś smutne te kolędniki... Musiało wyjechać z Makowa kilka autobusów.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMieszkańcy Makowa kolędowali u kard. Dziwisza Top of Page