Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 07 styczeń 2017 11:22

Maków Podhalański. Dotacje wzięte, a piece wymienione

Maków Podhalański zakończył z końcem 2016 roku rozliczenia Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie przeznaczono na wymianę przestarzałych kotłów C.O. Dzięki wsparciu WFOŚiGW udało się wymienić w gminie łącznie 70 pieców.

Jak mówił Paweł Sala – burmistrz Makowa Podhalańskiego, najwięcej mieszkańców zdecydowało się na wymianę pieca na nowoczesny kociół klasy „5” opalany paliwem stałym. Jedynie pięć urządzeń będzie opalanych gazem. Spowodowane, to jednak przede wszystkim dostępem danego gospodarstwa do gazociągu.

Na każdy piec opalany ekogroszkiem, biomasą lub peletem właściciel domu otrzymał dofinansowanie  w kwocie 6,6 tys. zł. Z czego do każdego pieca z własnego budżetu gmina dołożyła 2,1 tys. zł, a reszta pochodziła z dotacji i pożyczki zaciągniętej w Funduszu Ochrony Środowiska. Pożyczka, ta może być umorzona, po jakimś czasie, ale jedynie w 30%.

7,6 tys. złotych otrzymali mieszkańcy, którzy postanowili ogrzewać swoje domy gazem.

km

Komentarze   

 
Yanina
+5 #3 Yanina 2017-01-08 20:47
A pod Marysinem najbardziej kopci komin z domu w którym mieszka pracownik urzędu miasta...
Cytować
 
 
makus
+8 #2 makus 2017-01-07 14:27
70 pieców wymienili i nie wstyd na taką dużą gmine, co do tej pory robiły władze naszej gminy w Suchej Beskidzkiej wygaszonych palenisk liczy się w tyś. i tak urzędnicy z wyższego szczebla, przekonują, że są najgorszą gminą widocznie przejeżdżając przez nasza gminę mają klapki na oczach, i zatkane nosy, obłudnicy.
Cytować
 
 
Eko
+11 #1 Eko 2017-01-07 13:50
Szkoda tylko, że tak późno się opamiętali i zaczęli cokolwiek z tym syfem robić... Poprzednie lata przespane
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMaków Podhalański. Dotacje wzięte, a piece wymienione Top of Page