Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 05 styczeń 2017 15:18

Maków Podhalański. Oczyszczalnia nie powstanie, bo jej nie potrzeba

Mieszkańcy Białki mogą spać spokojnie na terenie ich miejscowości leżącej w granicach administracyjnych Makowa Podhalańskiego nie powstanie żadna oczyszczalnia ścieków. Taka informacja rozeszła się lotem błyskawicy wśród białczan, przez co tak licznie zgromadzili się podczas prezentacji Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

Paweł Sala – burmistrz Makowa Podhalańskiego przekonuje, że informacje o budowie nowej oczyszczalni ścieków na terenie fabryki osłonek białkowych jest totalnym nieporozumieniem. Gmina nie planuje takiego przedsięwzięcia, chociaż wielu wzburzonych mieszkańców było tak przekonanych.

- Jeszcze w 2004 roku w trakcie opracowywania studium niezbędnego do przyjęcia Planu Zagospodarowania Przestrzennego, pojawił się na mapie zarys przyzakładowej oczyszczalni, która kiedyś była wykorzystywana do podczyszczania ścieków przemysłowych w fabryce. Nawet nie wiem, czy ona dzisiaj działa – wyjaśnia burmistrz Sala –  W trakcie przygotowania kolejnych zmian, obiekt widniał i widnieje na planach i nie jest czymś nowym, ani niczym, co planujemy w przyszłości wybudować. Planista musiał przedstawić w dokumencie ten obiekt, bo on fizycznie w terenie już był.

Burmistrz od początku, jak mówi był zaskoczony liczbą mieszkańców, która pojawiła się na prezentacji planu. Jak zapewnia Sala zarówno Białka, jak i Maków będzie nadal korzystał z oczyszczalni zlokalizowanej w Suchej Beskidzkiej.

Kolejne spotkanie w sprawie Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Białki ma odbyć się 14 lutego w remizie OSP. Do 20 stycznia mieszkańcy mogą jeszcze zgłaszać do niego swoje wnioski.

km

 

Komentarze   

 
Borysek
+1 #37 Borysek 2017-01-09 21:54
Jak to nie powstanie? przecież miała być i obiecywali, że będziemy mniej płacić za ścieki!
Cytować
 
 
oburzony
+19 #36 oburzony 2017-01-08 18:25
Nigdy nie pisałem komentarzy,ale teraz nie mogę się powstrzymać,Jak można kłamać,że nie ma w planach oczyszczalni, skoro na planie zagospodarowani a jest jak byk!, jak można kłamać, że to plotka, skoro przyszło ponad 100 osób na spotkanie,że aż się burmistrz przestraszył, jak można dopuścić do takich pomyłek w planie,że zmienia się coś nieudolnie, potem kłamie nieudolnie...pa nie Burmistrzu, proszę nie lekceważyć wyborców, często lepiej od Pana wykształconych. Mapę czytać potrafi średnio inteligentny człowiek, nie trzeba do tego wielkiej wiedzy. Pytanie zatem sam Pan stwarza, skoro tyle tu błędów, nieścisłości, to o co chodzi? Bo jak nie wiadomo o co chodzi...to zazwyczaj wiadomo o co chodzi... o kasę....tylko czyją i dla kogo????Czy może mieszkańcy Białki mają płacić za ambicjonalne rozgrywki między Panem a Burmistrzem Suchej? Może dojdziemy,do wniosku,że łatwiej zmienić nam burmistrza na mniej konfliktowego? Bo Pan działa tylko dla własnego EGO????!
Cytować
 
 
JA
+12 #35 JA 2017-01-08 16:35
Oczywiście redaktor który pisał ten artykuł, wiemy wszyscy kto, nie wysłuchał obu stron, tylko napisał to co przedstawił mu burmistrz Makowa. Czyli same kłamstwa, czekamy na sprostowanie, bo działki które są wyznaczone pod oczyszczalnie, nie są własnością FOBu, tylko prywatnych właścicieli działek.
Cytować
 
 
JA
+11 #34 JA 2017-01-07 18:47
Na ostatnim spotkaniu w gminie mieszkańców Białki sprawa nie dotyczyła tylko oczyszczalni ścieków(o której jej powstaniu plotki rozgłaszali pracownicy gminy), bo także o nowych drogach i pasach zieleni wytyczonych w nowym planie zagospodarowani a, z którymi mieszkańcy Białki się nie zgadzają, a także na temat rzekomej obwodnicy Makowa, która i tak nie powstanie z braku środków. GDDK Kraków nie planuje żadnych inwestycji w Makowie do 2050 roku. Więc Maków może liczyć tylko na małą obwodnice, którą wykreślono z planu... WSTYD PANIE BURMISZTRZU
Cytować
 
 
Mirosław
+12 #33 Mirosław 2017-01-07 16:08
Mam pytanie kto jest właścicielem działek zajętych pod niby oczyszczanie, czy te działki nie zostały wykupione w niedalekiej przeszłosci przez dawnych lub obecnych "dzialaczy" naszej gminy, bo jeśli tak, to już nie jest sprawa dla mieszkańców gminy Maków , tylko dla prokuratury lub cba. Zaznaczam że oczywiście nikogo nie oskarżan ,tylko na podstawie ogólnych informacji z netu są tą raczej tereny prywatne .
Cytować
 
 
makus
+8 #32 makus 2017-01-07 14:54
"Jak zapewnia [***] zarówno Białka, jak i Maków będzie nadal korzystał z oczyszczalni zlokalizowanej w Suchej Beskidzkiej." to odpowiedź dla Ciebie "Polakb"
Cytować
 
 
Józef
+11 #31 Józef 2017-01-07 12:25
Do profesora ortografii.Czem u pan spamuje poważny temat który decyduje o przyszłości mieszkańców Białki i okolic?
Cytować
 
 
Polakb
+10 #30 Polakb 2017-01-07 10:11
Ej tam, co to ma być ? Nauka języka polskiego, czy dyskusja o planach ? Ja się pytam i proszę o konkretną odpowiedź; będzie w końcu budowana w Makowie ta oczyszczalnia , czy nie ?!
Cytować
 
 
wojciech111
-5 #29 wojciech111 2017-01-06 20:08
Cytuję Z Białki:
Cytuję Wojciech111:
Cytuję Z Białki:
Cytuję Wojciech1111:
Małe pytanie po wglondzie na geoportal teren oczyszczalni jest terenem prywatnym a nie osłonek białkowych panie burmistrzu czyżby znowu mała pomyłka w planach czy może czas na zmianę osub nie kompetentnych robionych te plany !!!!
Proszę zapoznać się bliżej ze słownikiem ortograficznym ! Koniecznie !
Plus obczytaj sobie słowo DYSORTOGRAFIA może zrozumiesz co napisałeś wtedy

szkoda gadać :) właśnie pokazałeś jaką jesteś inteligentną osobą

Zaczynasz od małej litery itd . Dwa inny temat . Trzy znam temat a ty widocznie nie.
Cytować
 
 
wojciech111
-4 #28 wojciech111 2017-01-06 20:04
Cytuję Z Białki:
Wojciech1111 - dobra rada:
następnym razem zanim coś napiszesz to wygoogluj sobie poszczególne słowa, bo źle się to czyta, tyle jeśli chodzi o ortografię bo o gramatyce i stylistyce to w ogóle szkoda gadać.

HAHA popacz teraz cos ty napisal stylisto goglisto !!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków PodhalańskiMaków Podhalański. Oczyszczalnia nie powstanie, bo jej nie potrzeba Top of Page