Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Maków Podhalański (259)

wtorek, 24 styczeń 2017 20:30

Turniej otwartych serc dla Magdy w Makowie.

Napisał

41 544,68 zł   – tyle pieniędzy w sumie  zebrano podczas „Noworocznego Turnieju Charytatywnego ” dla Magdaleny Olejniczak z Makowa Podhalańskiego.

W Makowie będą teraz mieli bardzo ciepło. Wszystko za sprawą zakończonej ogromnej inwestycji dotyczącej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Przedsięwzięcie było bardzo kosztowne, jednak dzięki pozysakniu dużego dofinansowania udało się je zrealizować.

W przyszłym tygodniu, 25 stycznia 2017 r. wprowadzone zostaną zmiany w czasie trwania sygnału zielonego dwóch sygnalizacji świetlnych na dk 28, w Makowie Podhalańskim. Obydwie sygnalizacje zainstalowane są przy przejściach dla pieszych : w Rynku i przy Zespole Szkół.

piątek, 13 styczeń 2017 21:51

Białka. „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Napisał

W ramach projektu „W zdrowym ciele – zdrowy duch” Stowarzyszenie ”Koło Gospodyń w Białce” realizowało cykl zajęć ruchowych pod okiem doświadczonej instruktorki oraz szkolenia z dietetykiem i prelekcje pokazujące jak można zmienić w prosty sposób dietę i swoje nawyki żywieniowe. Oferta była skierowana do kobiet w wieku 35+.

piątek, 13 styczeń 2017 20:54

Radosne kolędowanie w makowskiej Stodole

Napisał

Scena w Stodole po raz kolejny była areną gminnego przegląd grup i zespołów kolędniczych w Makowie Podhalańskim.

poniedziałek, 09 styczeń 2017 09:17

Mieszkańcy Makowa kolędowali u kard. Dziwisza

Napisał

Zaczęło się w 2006 roku, kiedy Pan Eugeniusz Studnicki - prezes OSP Maków Dolny nawiązał kontakt z krakowską kurią. Była to kolęda dziękczynna za otrzymane Błogosławieństwo Boże od Ojca Świętego za pośrednictwem Stanisława Dziwisza ówczesnego sekretarza Jana Pawła II.  

Maków Podhalański zakończył z końcem 2016 roku rozliczenia Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie przeznaczono na wymianę przestarzałych kotłów C.O. Dzięki wsparciu WFOŚiGW udało się wymienić w gminie łącznie 70 pieców.

Mieszkańcy Białki mogą spać spokojnie na terenie ich miejscowości leżącej w granicach administracyjnych Makowa Podhalańskiego nie powstanie żadna oczyszczalnia ścieków. Taka informacja rozeszła się lotem błyskawicy wśród białczan, przez co tak licznie zgromadzili się podczas prezentacji Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

piątek, 30 grudzień 2016 20:49

Zmarł mgr Krzysztof Papież.

Napisał

Krzysztof Papież (56l) był wieloletnim nauczycielem i dyrektorem Zespołu Szkół  im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Białce w latach 1999-2003.

Strona 1 z 20

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków Podhalański Top of Page