Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Maków Podhalański (304)

OSP Maków Dolny jest jedną z najmniejszych jednostek w regionie, ale jednocześnie jedną z najbardziej aktywnych. Jej druhowie udzielają się na wielu płaszczyznach, ratują, gaszą, wspierają osoby będące w potrzebie, działają charytatywnie czy nieodpłatnie pomagają w organizacji wszelakich wydarzeń kulturalnych na terenie naszego regionu. Po odświeżeniu samego budynku OSP, teraz chcą przebudować wjazd do jednostki, aby wyeliminować zagrożenie, i pozwolić strażakom na szybkie i bezpieczne zaparkowanie prywatnych pojazdów w czasie akcji. 

sobota, 17 czerwiec 2017 14:14

Zmarł wybitny piłkarz Ryszard Błachut

Napisane przez

W piątek 16 czerwca w Wiedniu w wieku 69 lat zmarł Ryszard Błachut. Urodzony w Makowie Podhalańskim zawodnik najlepsze lata swojej kariery spędził w 1-ligowym wówczas ROW Rybnik, gdzie w latach 70-tych w 136 spotkaniach zdobył 30 bramek. Występował również m.in. w zespole First Vienna FC 1894 ze słynnym Hansem Kranklem.

Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej Beskid z Makowa Podhalańskiego poinformowali redakcję portalu sucha24.pl o problemie braku odpowiednich miejsc do rekreacji w pobliżu mieszkań. W tej sprawie, po interwencji, Spółdzielnia wydała komunikat.

Mieszkańcy Białki nie kryją obaw, że po zakończeniu prac przy modernizacji skrzyżowania z drogą krajową nr 28 i zjazdem na Zawoję, zabraknie chodników. Tym samym dwie części miejscowości zostaną od siebie odłączone. 

wtorek, 13 czerwiec 2017 08:05

NJBC zaprasza na kolejny zlot samochodowy.

Napisał
NJBC, czyli nieformalna grupa Nocna Jazda Bez Celu Sucha Beskidzka/Maków Podhalański zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu suskiego na zlot samochodowy, który odbędzie się w Makowie Podhalańskim na parkingu przy Ośrodku Zdrowia. Spotkanie odbędzie się 24 czerwca (tj. sobota) w godzinach 18:00 – 22:00. 

Takie ćwiczenia są konieczne. W Zespole Szkół w Białce odbyła się ewakuacja. Wzięli w niej udział zarówno uczniowie, jak i druhowie. 

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 22:46

Dzień Dziecka w SP Wieprzec

Napisał

Jak wiadomo, 01. czerwca to od dłuższego czasu święto dzieci czyli Dzień Dziecka. Czy można go przeżyć nieszablonowo i nowatorsko? Oczywiście! Wystarczy wybrać się do Szkoły Podstawowej w Wieprzcu.

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 22:26

„Spotkania z Tradycją” w Makowie Podhalańskim

Napisał

W dniach 10-11 czerwca makowska estrada była miejscem prezentacji programów artystycznych, z którymi przybyło tu 46 zespołów reprezentujących kilka regionów, kilkanaście powiatów i kilkadziesiąt gmin z województw małopolskiego i śląskiego.

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 09:06

Juszczyn. Walczą o wycieczkę pod ziemię

Napisał

Szkoła Podstawowa w Juszczynie walczy o nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie czytelniczym. Na młodych artystów spod Babiej Góry można głosować jeszcze dzisiaj.

Strona 1 z 24

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków Podhalański Top of Page