Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Maków Podhalański (310)

czwartek, 20 lipiec 2017 20:33

Kojszówka. Ogrodzili swój kawałek drogi

Napisał

Jak dziura jest każdy widzi. Tak można napisać o dziurze przy wjeździe na drogę prowadzącą do centrum Kojszówki. Można byłoby pomyśleć, że to gmina nie kwapi się do jej załatania. Okazuje się jednak, że prawda jest bardziej złożona.

wtorek, 18 lipiec 2017 10:09

Zawody strażackie Gminy Maków.

Napisał

Dziewięć męskich drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych i dwie żeńskie wzięły udział w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych w Makowie Podhalańskim.

Przez dwa dni stadion w Makowie Podhalańskim i cała makowska gmina witali lato. W tym roku wyjątkowo na szpilkach, gdyż charytatywna pomoc dla mieszkanki Stryszawy Małgorzaty Sikory była celem numer jeden. Udało się zebrać kwotę 6409,53 złotych!

poniedziałek, 03 lipiec 2017 21:59

Niezwykły mecz, niezwykli zawodnicy, niezwykły cel

Napisane przez

Jednym z punktów Dni Ziemi Makowskiej, które w miniony weekend odbyły się na boisku Halniaka w Makowie Podhalańskim, był charytatywny mecz pomiędzy zespołem AMP Kuloodporni Bielsko-Biała i lokalnymi samorządowcami/działaczami społecznymi, którymi dowodził Tomasz Hajto. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:6 dla drużyny Hajty. Zawodnicy ani myśleli w tym momencie kończyć jednak zabawę i zarządzono konkurs  rzutów karnych. W nim Kuloodporni wygrali 5:3.

środa, 28 czerwiec 2017 14:35

Docenili strażaczkę ochotniczkę z OSP Białka

Napisał

Członkini OSP Białka - Justyna Pająk została specjalnie wyróżniona podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu Suskiego. Strażaczka po raz kolejny wzięła udział w zawodach Firefighter Combat Challenge, w których zajęła drugie miejsce indywidualnie w kategorii kobiet oraz trzecie w tandemie z Łukaszem Stachowskim z KP PSP w Suchej Beskidzkiej.

środa, 28 czerwiec 2017 09:43

W Makowie przybywa boisk

Napisał

Prawdopodobnie już w połowie lipca miłośnicy sportu z Żarnówki będą mieli okazję zagrać w piłkę na nowiutkim obiekcie. Trwają prace przy wymianie nawierzchni na tamtejszym boisku.

OSP Maków Dolny jest jedną z najmniejszych jednostek w regionie, ale jednocześnie jedną z najbardziej aktywnych. Jej druhowie udzielają się na wielu płaszczyznach, ratują, gaszą, wspierają osoby będące w potrzebie, działają charytatywnie czy nieodpłatnie pomagają w organizacji wszelakich wydarzeń kulturalnych na terenie naszego regionu. Po odświeżeniu samego budynku OSP, teraz chcą przebudować wjazd do jednostki, aby wyeliminować zagrożenie, i pozwolić strażakom na szybkie i bezpieczne zaparkowanie prywatnych pojazdów w czasie akcji. 

W piątek 16 czerwca w Wiedniu w wieku 69 lat zmarł Ryszard Błachut. Urodzony w Makowie Podhalańskim zawodnik najlepsze lata swojej kariery spędził w 1-ligowym wówczas ROW Rybnik, gdzie w latach 70-tych w 136 spotkaniach zdobył 30 bramek. Występował również m.in. w zespole First Vienna FC 1894 ze słynnym Hansem Kranklem.

Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej Beskid z Makowa Podhalańskiego poinformowali redakcję portalu sucha24.pl o problemie braku odpowiednich miejsc do rekreacji w pobliżu mieszkań. W tej sprawie, po interwencji, Spółdzielnia wydała komunikat.

Strona 1 z 24

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków Podhalański Top of Page