Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Maków Podhalański (264)

To jedyne tego typu mistrzostwa Polski, w którym slalom gigant trzeba pokonać w bojowym ubraniu i hełmie strażackim. Przez dwa dni stoku areny Narciarskiej Jaworki - Homole w Szczawnicy trwały V Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Nie zabrakło w nich i reprezentantów z powiatu suskiego.

W niedzielne popołudnie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP Maków Dolny,  na którym podsumowano pierwszy  rok działalności  nowego zarządu jednostki.

18 lutego w Remizie Strażackiej na Juszczyńskich Polanach odbyło się uroczyste zakończenie sezonu łowieckiego 2016/2017 Koła Łowieckiego SKALNIAK w Juszczynie połączone z wręczeniem nadanych przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich oraz Beskidzką Okręgową Radę Łowiecką odznaczeń. W tym sezonie łowieckim wyjątkowo hojnie zostali docenieni koledzy myśliwi za swoją pracę, zaangażowanie  i trud, włożony w szeroko pojętą działalność na rzecz myślistwa oraz dobrego imienia Polskiego Związku Łowieckiego.

 Mieszkańcy Makowa Podhalańskiego w poniedziałek przeżyli szok. Są zbulwersowani i nie ukrywają żalu.

piątek, 03 luty 2017 08:05

Wieprzec. Rodzice będą walczyć o szkołę

Napisał

Rodzice z Wieprzca piszą list do kuratorium. Zabrali pod nim 225 podpisów i proszą w nim o pomoc w ratowaniu szkoły. Podają szereg argumentów. „Przecież zgodnie z duchem i ideą reformy oświaty, która ma się zacząć od 1 września 2017 r., szkoła podstawowa ma być blisko ucznia i środowiska, dlaczego więc władze gminy chcą nam szkołę zlikwidować?” – pytają rozgoryczeni rodzice.

wtorek, 24 styczeń 2017 20:30

Turniej otwartych serc dla Magdy w Makowie.

Napisał

41 544,68 zł   – tyle pieniędzy w sumie  zebrano podczas „Noworocznego Turnieju Charytatywnego ” dla Magdaleny Olejniczak z Makowa Podhalańskiego.

W Makowie będą teraz mieli bardzo ciepło. Wszystko za sprawą zakończonej ogromnej inwestycji dotyczącej termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Przedsięwzięcie było bardzo kosztowne, jednak dzięki pozysakniu dużego dofinansowania udało się je zrealizować.

W przyszłym tygodniu, 25 stycznia 2017 r. wprowadzone zostaną zmiany w czasie trwania sygnału zielonego dwóch sygnalizacji świetlnych na dk 28, w Makowie Podhalańskim. Obydwie sygnalizacje zainstalowane są przy przejściach dla pieszych : w Rynku i przy Zespole Szkół.

piątek, 13 styczeń 2017 21:51

Białka. „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Napisał

W ramach projektu „W zdrowym ciele – zdrowy duch” Stowarzyszenie ”Koło Gospodyń w Białce” realizowało cykl zajęć ruchowych pod okiem doświadczonej instruktorki oraz szkolenia z dietetykiem i prelekcje pokazujące jak można zmienić w prosty sposób dietę i swoje nawyki żywieniowe. Oferta była skierowana do kobiet w wieku 35+.

Strona 1 z 21

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków Podhalański Top of Page