Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Maków Podhalański (274)

O potrzebie budowy obwodnicy Makowa Podhalańskiego mówi się od lat. W sprawie budzącej kontrowersje, i – co ważne – niepewnej inwestycji doszło do spotkania „za zamkniętymi drzwiami”.

Kierowcy ciężkich pojazdów nierzadko ignorują znaki drogowe. W efekcie stan dróg jest fatalny. Jeden z nich odpowie przed sądem.

poniedziałek, 20 marzec 2017 13:37

Odkurzacze i kineskopy, czyli… wiosenne porządki

Napisał

Po  raz kolejny odbyła się zainicjowana przez burmistrza Makowa Podhalańskiego akcja "Sprzątamy Naszą Gminę". Efektem końcowym ciężkiej pracy uczestników tego wydarzenia było kilkaset worków śmieci.

OSP z Juszczyna chce zorganizować szkolenie podnoszące umiejętności i poziom wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej wśród strażaków. Warsztaty mają obejmować zarówno wiedzę praktyczną, jak i teoretyczną. Strażacy chcą doskonalić swoje umiejętności, aby w dalszym ciągu nieść pomoc potrzebującym.

piątek, 10 marzec 2017 17:38

Wyremontują drogi i most

Napisane przez

Maków Podhalański otrzyma ponad 1,5 miliona złotych. Dzisiaj (10.03) burmistrz Paweł Sala odebrał promesy z rąk wojewody małopolskiego. Pieniądze pójdą na remont dróg i mostu.

środa, 08 marzec 2017 14:20

Wieprzec uratowany

Napisał

Kuratorium stanęło po stronie rodziców. Szkoła w Wieprzcu jest uratowana.  Nie jest dobra informacja dla władz gminy Makowa Podhalańskiego, bo przekształcając tę szkołę w 3-letnią z oddziałem przedszkolnym, liczyły na duże oszczędności.  Z kolei uczniowie oraz rodzice są bardzo zadowoleni i mimo wszystko mają nadzieję na dalszą dobrą współpracę z gminą.

Celem projektu jest pozyskanie dofinansowania na utwardzenie placu przy  remizie OSP w  Makowie Dolnym  pod nowy parking i wyłożenie części utwardzonego parkingu kostką brukową. Wpłynie to bezpośrednio na poprawę bezpieczeństwa wokół remizy. Z parkingu będą korzystać nie tylko strażacy, ale również mieszkańcy, którzy wynajmują sale remizy na różne przyjęcia okolicznościowe. 

Ulice miasta niczym ZOO? Czytelnicy portalu sucha24.pl nie zostawiają suchej nitki na „upiększonej” ulicy Wolności.

W Sali Sesyjnej makowskiego Urzędu Miasta odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Strona 1 z 22

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków Podhalański Top of Page