Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Maków Podhalański (291)

We wrześniu 2016 roku Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół w Białce już po raz szósty przystąpiło do projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Wojewodę Małopolskiego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem projektu jest niesienie pomocy innym, a także uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby drugiego człowieka. 

środa, 24 maj 2017 07:48

W Makowie podatek zapłacisz zbliżeniowo

Napisał

W kasie Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim istnieje już możliwość uiszczania opłat za pomocą karty płatniczej. Dzięki temu ma być taniej.

poniedziałek, 22 maj 2017 08:31

Absurdy drogowe czy głos rozsądku?

Napisał

Coś niedobrego dzieje się z kierowcami w Makowie Podhalańskim. Parkują na „zakazie”, chodnik traktują jak jezdnię, a najlepiej gdyby mogli wjechać do sklepu i to dosłownie. To naganne zachowanie kierowców mają ukrócić biało-czerwone słupki, które w ostatnim czasie powstały w poprzek chodnika. Zostały one zamontowane przy przejściu dla pieszych pod jednym z sieciowych sklepów przy drodze krajowej nr 28. Nie wszystkim jednak mieszkańcom przypadły one do gustu.

Po uciążliwej zimie, warto spędzić czas na pracach w ogródku. Zwłaszcza, że warto. Burmistrz Makowa Podhalańskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim ogłaszają Konkurs “Na najpiękniejszy ogród przydomowy, obejście w gospodarstwie rolnym”.

środa, 17 maj 2017 08:29

Co tym razem wymyśla mieszkańcy Makowa?

Napisał

Zbliża się kolejna edycja makowskiego budżetu obywatelskiego.

piątek, 12 maj 2017 08:13

Uczcili 100-lecie objawień Matki Bożej

Napisał

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej SPSK w Makowie Podhalańskim im. BŁ. Dzieci z Fatimy włączyły się w ogólnoświatowe uroczystości. Sto lat temu doszło do pierwszych objawień maryjnych w Fatimie.

poniedziałek, 08 maj 2017 09:46

Maków Podhalański. Sprawdzą, gdzie zalega azbest

Napisał

Władze Makowa Podhalańskiego apelują do mieszkańców, by ułatwili inspektorom inwentaryzację miejsc zawierających niebezpieczny dla zdrowia materiał.

piątek, 28 kwiecień 2017 09:06

Wieprzec pro-eko!

Napisał

Tegoroczny Światowy Dzień Ziemi przypada co prawda 22. kwietnia, jednakże z racji, iż była to sobota,  w naszej szkole dziś, czyli 24 dnia bieżącego miesiąca odbyło się blisko dwugodzinne upamiętnienie owego wydarzenia. Miało ono charakter dwuetapowy i konkursowy.

wtorek, 25 kwiecień 2017 07:28

Maków stolicą regionalnych czytelników

Napisał

Biblioteka w Makowie Podhalańskim gościła półfinalistów Wielkiej Ligi Czytelników. Do miejscowej książnicy przybyli miłośnicy czytelnictwa by walczyć o finał, który odbędzie się w Katowicach.

Strona 1 z 23

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaMaków Podhalański Top of Page