Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 25 grudzień 2016 08:51

Budynek poczty czeka generalny remont

Władze miasta Jordanowa po konsultacjach z mieszkańcami, mają zdecydować, co znajdzie się w obecnej siedzibie budynku poczty na Rynku. Ostateczne decyzje mają zapaść, po konsultacjach społecznych, które odbywają się w ramach przygotowania do realizacji programu rewitalizacji miasta. Jeśli wniosek Jordanowa zostanie ostatecznie zaakceptowany, miasto może liczyć na dotacje  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego  na lata 2014 – 2020.

 

Na razie Iwona Bilska- burmistrz Jordanowa, odżegnuje się o definitywnej odpowiedzi, co miałoby znaleźć się w obiekcie, który wymaga generalnego remontu. Szacunkowy kosz tych prac, to ok. 10 mln złotych. Burmistrz pewna jest jednego: budynek trzeba wyremontować..

- W grę wchodzi chociażby naprawa dziurawego dachu i wiele innych prac, które są już teraz niezbędne- mówi burmistrz Bilska. – Nie chce jednak teraz mówić i jednoznacznie powiedzieć, co tam ostatecznie powstanie. Pomysłów jest wiele. Wśród nich wymieniana jest siedziba dla nowoczesnej biblioteki, Miejskiego Ośrodka Kultury, sali widowiskowej, siedziba dla organizacji pozarządowych. Na tę chwilę na pewno nie złożę jednoznacznych deklaracji i nie odpowiem, co się tam znajdzie.

Wniosek Jordanowa, zresztą podobnie, jak innych miast i gmin Małopolski, będzie rozpatrywany z początkiem przyszłego roku. Wtedy też władze miasta będą wiedziały, czy otrzymają dofinansowanie na remont tego budynku zlokalizowanego w centrum Jordanowa. Niewykluczone, że i tutaj znajdzie się miejsce dla placówki pocztowej.

km

Komentarze   

 
Nina
+1 #3 Nina 2016-12-29 07:22
A pamiętacie jak chciała budynek kupić Gmina Jordanów i wyremontować?
To co niektórzy mądrzy się nie zgodzili. Teraz się martwcie i szybko remontujcie bo jeszcze komu dachówka na głowę spadnie i dopiero będziecie mieli problem
Cytować
 
 
R-gen
+1 #2 R-gen 2016-12-26 10:47
Zadanie dla pani burmistrz to dalsze kanalizowanie miasta.Nie wolno uciekać od tego tematu.WiOS zacznie naliczyć kary. I nie dać się wpuszczać w przydomowe oczyszczalnie. To całkowita utopia.To coś takiego jak dziurawe szamba.
Cytować
 
 
Tom
+8 #1 Tom 2016-12-25 23:33
za 10 milionów to dwa takie budynki wybudujecie i jeszcze starczy na wyburzenie tej rudery , kogoś delikatnie mówiąc poje...bało z tą wyceną
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaJordanówBudynek poczty czeka generalny remont Top of Page