Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bankowe \usługi
poniedziałek, 19 grudzień 2016 20:19

Budżet obywatelski oficjalnie przyznany

Burmistrz Jordanowa, Iwona Bilska oficjalnie ogłosiła, które projekty zostaną zrealizowane ze środków tzw. budżetu obywatelskiego.

Włodarze Jordanowa na realizację budżetu obywatelskiego przewidzieli 50 tys. zł. Największym uznaniem wśród mieszkańców cieszył się projekt modernizacji 300-metrowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej pomiędzy ul. Gen. Maczka a ul. Malejowską. Z tego terenu zostaną usunięte przede wszystkim krzaki. Utwardzona będzie też nawierzchnia. Inicjatorami, tego projektu są Zbigniew Kołat i Krystian Fudali. Dokładnie w tym zadaniu, można przeczytać TUTAJ.  Wnioskodawcy oszacowali, że inwestycja pochłonie 25 tys. złotych (Inicjatorzy odbudowy ścieżki pieszo-rowerowej mają jeszcze z pozyskanych z innych źródeł pieniędzy postawić na trakcie tablice informacyjne i ławki.

Dlatego pozostała kwota pozwoli na częściowe  dofinansowanie drugiego projektu, a złożonego przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie. Zakłada remont generalny sali widowiskowo-szkoleniowej w Domu Strażaka OSP w Jordanowie (zobacz projekt TUTAJ)

Za pieniądze z ostatniego budżetu obywatelskiego strażacy zakupili umundurowanie, instrumenty do swojej orkiestry oraz opłacili naukę gry na nich. Głosami mieszkańców wywalczyli na ten cel 50 tys. zł.

sj 

Komentarze   

 
Paweł Karb
+4 #1 Paweł Karb 2016-12-20 10:11
Jak widze tego durnia Kołata z tą głupkowatą miną to słabo mi się robi. 2 kandencje rządzenia miastem masa długów aż w końcu cieplutkie stanowisko dyrektora w technikum. Po nim kolecki kolejny dobrodziej którego negatywne rządy ujrzą światło dzienne za kilka lat. Nigdy dobrze nie będzie ani na rejonie ani w Polsce dopóki tacy karierowicze bedą zasiadać na stołkach.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaJordanówBudżet obywatelski oficjalnie przyznany Top of Page