Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Jordanów (359)

O zmianach na stanowiskach dyrektorów szkół średnich w Suchej Beskidzkiej pisaliśmy wcześniej. Tam w wyniku konkursu zostali powołani całkiem nowi włodarze trzech suskich szkół. Tymczasem w Jordanowie wszystko zostaje po staremu. 

piątek, 21 kwiecień 2017 08:46

Uwolnią Jordanów od obwodnicy?

Napisał

Władze Zielonego Miasteczka podjęły interwencje w ministerstwie w sprawie tzw. likwidacji obwodnicy Jordanowa. Chodzi o zwolnienie z rezerwacji pod drogę działek wielu mieszkańców. I nie ma co liczyć na budowę tunelu pod miastem.

czwartek, 20 kwiecień 2017 08:16

Jordanów. Młodzi druhowie poszukiwani!

Napisał

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza funkcjonująca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie zaprasza w swe szeregi młodzież. Również dziewczyny.

wtorek, 11 kwiecień 2017 08:31

Jordanów. Kanalizacja trudna ale potrzebna

Napisał

Władze miasta złożyły wniosek konkursowy na dofinansowanie prac związanych z budową kanalizacji w Jordanowie. Został złożony do Zarządu Województwa i jest poddawany ocenie przez specjalnie do tego celu powołaną komisję.

poniedziałek, 10 kwiecień 2017 08:19

Jest szansa na gazyfikacje Jordanowa

Napisał

Władze miasta na nowo podjęły rozmowy z firmami dostarczającymi gaz do miast w sprawie wprowadzenia na terenie Zielonego Miasteczka ekologicznej formy ogrzewania budynków. Pojawiło się „światełko w tunelu”.

Część podpór obiektów mostowych na budowanym odcinku S7 pomiędzy Lubniem i Rabką Zdrojem jest już widoczna coraz wyżej nad powierzchnią gruntu. Szczególnie widoczne są one teraz i będą w przyszłości na odcinku III od Skomielnej Białej do Chabówki. 3 km 396 metrów czyli 55% tego odcinka będzie przebiegało po wiaduktach i estakadach. Takie rozwiązania inżynierskie wymusiło tu ukształtowanie terenów górskich.

środa, 05 kwiecień 2017 07:44

Centrum Jordanowa do poprawy

Napisał

Ma być ładniej. Zakończyły się prace nad programem rewitalizacji miasta. Modernizacji doczekać się ma również zieleń w centrum Jordanowa.

sobota, 01 kwiecień 2017 22:37

Nowa pływalnia została otwarta w Naprawie.

Napisał

Pływalnia w Naprawie została zrealizowana w na terenie stanowiącym własność Gminy Jordanów, obejmującym działki eid. Nr 2109/4, 2109/6, 2109/8, 2110/1, 2110/5, 2111/3, 2111/5 o łącznej powierzchni 0,9611 ha, co jest powierzchnią stosunkowo niewielką dla tego typu obiektów. Obszar ten ograniczony jest przez boisko piłkarskie oraz brzegi potoku Naprawka.

Głównym celem inwestycji jest powszechna nauka pływania, a adresatem są przede wszystkim dzieci szkolne z rejonu gminy.

Wszystkich zaniepokojonych postępami budowy tunelu w ciągu „zakopianki” spieszymy uspokoić. Nasz  artykuł „Budowa tunelu zagrożona? Robotnicy natrafili na cenne artefakty” to był tradycyjny primaaprilisowy żart.

Strona 1 z 28

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaJordanów Top of Page