Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Jordanów (337)

Od lipca 2016 roku trwają pracę nad jedną z największych inwestycji drogowych w skali kraju t.j Budową drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka-Zdrój na odcinku Lubień - Rabka-Zdrój km 713+580,21 - km 729+410,00. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad a głównymi wykonawcami IDS-BUD S.A., ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa, Korporacja ALTIS-HOLDING, ul. Kaczałowa 5W, 03146 Kijów, Ukraina, Astaldi S.p.A., Via Giulio Vincenzo Bona 65, 00156 Rzym (Włochy), kwota kontraktu to 1 490 354 745 zł brutto. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1686K Łętownia – Naprawa: w tym korekta trasy drogi powiatowej w celu ominięcia budowanego wiaduktu na trasie S7. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych prowadzi negocjacje z władzami powiatu suskiego celem przejęcia w zarząd czasowy ww. odcinka drogi powiatowej łączącego istniejącą drogę krajową nr 7 (Zakopiankę) z budowaną drogą ekspresową. Przedmiotowy fragment drogi miałby pełnić funkcję drogi krajowej do czasu oddania do użytkowania budowanego tunelu i podlegać gruntownej przebudowie.

Zakończyły się zebrania sprawozdawcze w sześciu jednostkach OSP Gminy Jordanów. Uczestniczyli w nich: Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy – pan Adam Kawula, przedstawiciele PSP w Suchej Beskidzkiej, Komendant Gminny OSP – pan Bogusław Wróbel, radni, proboszczowie, sołtysi, dyrektorzy szkół, przedszkoli, GOKSiP, przewodniczące KGW i zaproszeni goście. O muzyczną oprawę spotkań zadbały miejscowe orkiestry OSP.

Kolejny raz w Osielcu odbyło się spotkanie w ramach projektu Świat jest w grochy kolorowe - czyli pochwała różnorodności współfinansowanego ze środków Fundacji BGK „Na dobry początek”.

czwartek, 16 luty 2017 18:20

Naprawa. Kolizja w kolumnie prezydenta Dudy?

Napisał

Ciężko w to uwierzyć. Dopiero co w piątek wypadek miała kolumna rządowa wioząca premier Beatę Szydło, a dziś w Naprawie miała miejsce kolizja z udziałem samochodu, który później był w kolumnie wiozącej prezydenta Andrzeja Dudę.

18 tys. złotych zamierza w tym roku wydać miasto Jordanów na Program Opieki nad Zwierzętami Bezdomnymi oraz Zapobieganiu Bezdomności Zwierząt w Jordanowie. W jego ramach znajdą się pieniądze m.in. za wynajęcie miejsc w schronisku dla bezdomnych zwierząt, gdzie są odwożone - najczęściej są one później adoptowane, oraz na kastrację zwierząt.

Setki osób przewinęły się w ostatnim czasie przez korytarze i sale Miejskiego Przedszkola w Jordanowie. Powód to huczne obchody Dnia Babci i Dziadka, gdzie przez kilka dni prezentowane były specjalnie z tej okazji pokazy artystyczne. W rolach głównych oczywiście wnuczęta specjalnie zaproszonych gości!

piątek, 27 styczeń 2017 19:21

Osielec. „Cała Polska czyta dzieciom”

Napisał

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Osielcu już po raz kolejny odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”. Na głośne czytanie zaproszeni zostali uczniowie klasy z „O” ze Szkoły im. Karola Szymanowskiego w Osielcu.

poniedziałek, 23 styczeń 2017 09:13

Kolędowanie w gminie Jordanów

Napisał

W niedzielę, 22 stycznia br. w Wysokiej, odbyła się coroczna impreza pod nazwą „Kolędowanie w Gminie Jordanów”. Jej organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Koło Gospodyń Wiejskich z Wysokiej i Ochotnicza Straż Pożarna z Wysokiej. 

Świat jest w grochy kolorowe - pochwała różnorodności, to projekt, którego koordynatorem jest GOKSiP w Jordanowie, a współfinansowany jest ze środków Fundacji BGK w ramach programu Na dobry początek.

Strona 1 z 26

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaJordanów Top of Page