Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 27 grudzień 2016 19:10

Budzów. Spotkanie wigilijne dla osób samotnie mieszkających.

21-go grudnia z inicjatywy Wójta Gminy Budzów, sołtysów Gminy Budzów i dyrektora BiOAK pani Danuty Kawa, w budynku GOK w Jachówce zorganizowano radosne spotkanie wigilijne dla osób samotnie mieszkających z całej gminy tj.: Bieńkówki, Jachówki, Budzowa, Zachełmnej, Baczyna i Palczy.

Gości przywitał Wójt Gminy Budzów Jan Najdek, po czym Gimnazjaliści z Budzowa, pod kierownictwem pań Barbary Wierzbickiej i Małgorzaty Goryl wystawili przepiękne Jasełka pt.: „Budzowskie Betlejem”, stwarzając atmosferę Bożego Narodzenia. Następnie cała sala powstała i proboszcz Jachówki ks. Stanisław Maślanka pobłogosławił opłatki i złożył osobiście wszystkim uczestnikom życzenia łamiąc się z każdym opłatkiem. Wszyscy nawzajem też składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. Ta odrobina dobroci okazana samotnym dodała im skrzydeł i chęci do życia. Podano obiad tradycyjnie wigilijny tj. barszczyk czerwony z uszkami, rybę smażoną, groch z kapustą, pierogi z kapustą i grzybami oraz napój z suszu owocowego. Przy suto zastawionych stołach na scenę zawitał zespół regionalny „Budzowskie Kliszczaki” z gwiazdą, pod kierownictwem pana Stanisława Kubasiaka, zespół  umilił atmosferę przepięknym śpiewaniem tradycyjnych kolęd i pastorałek. Na zakończenie każdy uczestnik wigilii otrzymał  świąteczny podarunek.

 Maria Strączek

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaBudzówBudzów. Spotkanie wigilijne dla osób samotnie mieszkających. Top of Page