Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 22 kwiecień 2017 20:02

Miś zostawił ślady. W końcu jednak wiosna?

Napisał

Natury nie oszuka. Mimo nawrotu zimy, niedźwiedzie nie śpią. Na jego ślady natrafiono w Beskidzkie Makowskim.

O zmianach na stanowiskach dyrektorów szkół średnich w Suchej Beskidzkiej pisaliśmy wcześniej. Tam w wyniku konkursu zostali powołani całkiem nowi włodarze trzech suskich szkół. Tymczasem w Jordanowie wszystko zostaje po staremu. 

piątek, 21 kwiecień 2017 08:46

Uwolnią Jordanów od obwodnicy?

Napisał

Władze Zielonego Miasteczka podjęły interwencje w ministerstwie w sprawie tzw. likwidacji obwodnicy Jordanowa. Chodzi o zwolnienie z rezerwacji pod drogę działek wielu mieszkańców. I nie ma co liczyć na budowę tunelu pod miastem.

W lutym zeszłego roku radni powiatowi podjęli decyzję o przystąpieniu do likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Suchej Beskidzkiej. Teraz staną przed szansą jego ponownego założenia. Tym razem w Zespole Szkół im. Witosa.

piątek, 21 kwiecień 2017 08:38

Do Budzowa bez gotówki

Napisał

Miejscowy urząd gminy poinformował, iż przystąpił do programu „Program bezgotówkowy dla urzędów”. Ma to ułatwić i przyspieszyć załatwianie spraw związanych z opłatami.

Placówka Terenowa KRUS w Suchej Beskidzkiej informuje, że w okresie wakacji KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy.

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zakupiło do dyspozycji mieszkańców powiatu trzy samoobsługowe alkomaty. Urządzenia zainstalowane w komendzie powiatowej oraz w komisariatach będą ogólnodostępne – co oznacza, że przebadać się nimi będzie mógł każdy, kto przyjdzie do jednostki policji i bez angażowania funkcjonariuszy, anonimowo może „dmuchnąć” w urządzenie. Badanie trwa zaledwie kilka sekund i daje dokładną odpowiedź, czy osoba przymierzająca się do jazdy może to uczynić bez narażania się na odpowiedzialność karną. Z alkomatów można skorzystać o każdej porze, a znajdować się one będą w poczekalniach. Zaletą jest też łatwość obsługi – urządzenie informuje o kolejnych krokach, jest też całkowicie bezpłatne.

czwartek, 20 kwiecień 2017 08:21

Szkolili się w legalnej ścince drzew

Napisał

Pracownicy Zakładów Usług Leśnych pracujących w Nadleśnictwie Sucha doskonalą swoje umiejętności. Szkolili się w zakresie „pozyskiwania drzew”.

czwartek, 20 kwiecień 2017 08:16

Jordanów. Młodzi druhowie poszukiwani!

Napisał

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza funkcjonująca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie zaprasza w swe szeregi młodzież. Również dziewczyny.

środa, 19 kwiecień 2017 18:21

Klienci Tesco wsparli druhów z Makowa Dolnego

Napisał

Projekt „Straż pożarna – czuj się bezpiecznie” wygrał w akcji „Decydujesz, pomagamy” firmy Tesco. Dzięki głosom odwiedzających markety remiza OSP w Makowie Dolnym zyska nowy parking. Posłuży wszystkim. 

Strona 1 z 169

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzenia Top of Page