Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Od lipca 2016 roku trwają pracę nad jedną z największych inwestycji drogowych w skali kraju t.j Budową drogi ekspresowej S7 Kraków - Rabka-Zdrój na odcinku Lubień - Rabka-Zdrój km 713+580,21 - km 729+410,00. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad a głównymi wykonawcami IDS-BUD S.A., ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa, Korporacja ALTIS-HOLDING, ul. Kaczałowa 5W, 03146 Kijów, Ukraina, Astaldi S.p.A., Via Giulio Vincenzo Bona 65, 00156 Rzym (Włochy), kwota kontraktu to 1 490 354 745 zł brutto. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1686K Łętownia – Naprawa: w tym korekta trasy drogi powiatowej w celu ominięcia budowanego wiaduktu na trasie S7. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych prowadzi negocjacje z władzami powiatu suskiego celem przejęcia w zarząd czasowy ww. odcinka drogi powiatowej łączącego istniejącą drogę krajową nr 7 (Zakopiankę) z budowaną drogą ekspresową. Przedmiotowy fragment drogi miałby pełnić funkcję drogi krajowej do czasu oddania do użytkowania budowanego tunelu i podlegać gruntownej przebudowie.

To będzie więź piękna i zdrowa. Gmina Zawoja połączy się bowiem ze słowacką gminą Orawska Polhora za pomocą trans granicznych ścieżek rowerowych o nazwie „Babia Góra Trails”. Gminy starały się o dofinansowanie tego projektu w ramach trans granicznego programu Interreg Polska-Słowacja i już dziś wiadomo, że ta inwestycja znalazła się na liście zatwierdzonych projektów. Koszt całkowity inwestycji oszacowano na 810 500 euro, gminy z kolei wnioskują o dofinansowanie w kwocie 688 934,18 euro.

To jedyne tego typu mistrzostwa Polski, w którym slalom gigant trzeba pokonać w bojowym ubraniu i hełmie strażackim. Przez dwa dni stoku areny Narciarskiej Jaworki - Homole w Szczawnicy trwały V Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Nie zabrakło w nich i reprezentantów z powiatu suskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ostrzega przed nieuczciwymi firmami, które powołując się na konieczność wymiany nieekologicznych pieców i możliwość zdobycia na ten cel dofinansowania z RPO WM 2014-2020 odwiedzają mieszkańców naszego regionu oferując odpłatne wykonanie audytów energetycznych.

Zakończyły się zebrania sprawozdawcze w sześciu jednostkach OSP Gminy Jordanów. Uczestniczyli w nich: Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy – pan Adam Kawula, przedstawiciele PSP w Suchej Beskidzkiej, Komendant Gminny OSP – pan Bogusław Wróbel, radni, proboszczowie, sołtysi, dyrektorzy szkół, przedszkoli, GOKSiP, przewodniczące KGW i zaproszeni goście. O muzyczną oprawę spotkań zadbały miejscowe orkiestry OSP.

W niedzielne popołudnie odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP Maków Dolny,  na którym podsumowano pierwszy  rok działalności  nowego zarządu jednostki.

poniedziałek, 20 luty 2017 18:22

Stryszawa. Burzą starą, budują nową

Napisał

No i stało się. W Stryszawie ruszyła budowa hali sportowej. Nowoczesny obiekt powstaje przy SP nr 2 w Stryszawie. Tak więc najmłodsi mieszkańcy Stryszawy mają powód do radości, teraz przez kolejnych kilkanaście miesięcy na ich oczach będzie rosła wymarzona hala.

18 lutego w Remizie Strażackiej na Juszczyńskich Polanach odbyło się uroczyste zakończenie sezonu łowieckiego 2016/2017 Koła Łowieckiego SKALNIAK w Juszczynie połączone z wręczeniem nadanych przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich oraz Beskidzką Okręgową Radę Łowiecką odznaczeń. W tym sezonie łowieckim wyjątkowo hojnie zostali docenieni koledzy myśliwi za swoją pracę, zaangażowanie  i trud, włożony w szeroko pojętą działalność na rzecz myślistwa oraz dobrego imienia Polskiego Związku Łowieckiego.

Kolejny raz w Osielcu odbyło się spotkanie w ramach projektu Świat jest w grochy kolorowe - czyli pochwała różnorodności współfinansowanego ze środków Fundacji BGK „Na dobry początek”.

czwartek, 16 luty 2017 18:20

Naprawa. Kolizja w kolumnie prezydenta Dudy?

Napisał

Ciężko w to uwierzyć. Dopiero co w piątek wypadek miała kolumna rządowa wioząca premier Beatę Szydło, a dziś w Naprawie miała miejsce kolizja z udziałem samochodu, który później był w kolumnie wiozącej prezydenta Andrzeja Dudę.

Strona 1 z 160

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzenia Top of Page