Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


W nocy z czwartku na piątek w krytej pływalni odbył się III Nocny Charytatywny Maraton. Tym razem jego celem była pomoc mieszkance gminy Stryszawa, byłej uczennicy LO Sucha Beskidzka, Małgorzacie Sikorze, która ucierpiała w wypadku komunikacyjnym w Krakowie. Mimo późnej pory, w krytej pływalni nikt nie myślał o śnie czy odpoczynku. Liczyła się pomoc dla Gosi, która w wyniku wypadku straciła podudzie kończyny lewej, a przed nią długie leczenie i rehabilitacja.

czwartek, 22 czerwiec 2017 18:50

Kolejny film Grupy Artystycznej SYNAPSY

Napisał

 18 czerwca w sali Gimnazjum nr 1 w Stryszawie Grupa SYNAPSY zaprezentowała swój kolejny film. Tym razem bohaterem którego fragmenty życia przeniesiono na ekran to Stanisław Sikora, znany w Polsce i świecie medalier i rzeźbiarz.

OSP Maków Dolny jest jedną z najmniejszych jednostek w regionie, ale jednocześnie jedną z najbardziej aktywnych. Jej druhowie udzielają się na wielu płaszczyznach, ratują, gaszą, wspierają osoby będące w potrzebie, działają charytatywnie czy nieodpłatnie pomagają w organizacji wszelakich wydarzeń kulturalnych na terenie naszego regionu. Po odświeżeniu samego budynku OSP, teraz chcą przebudować wjazd do jednostki, aby wyeliminować zagrożenie, i pozwolić strażakom na szybkie i bezpieczne zaparkowanie prywatnych pojazdów w czasie akcji. 

czwartek, 22 czerwiec 2017 07:38

Spod Babiej Góry nad morze pojedziemy autobusem

Napisał

Firma  "Robertur" wraz z przewoźnikiem z północy Polski  zdecydowała się na uruchomienie wakacyjnego połączenia Rowów z Zawoją. Autobusy nie tylko mają przywieźć turystów pod Babia Górę, ale przecież mogą zabrać spragnionych ochłody w morzu górali na Pomorze.

czwartek, 22 czerwiec 2017 07:36

Powstaje nowy deptak obok pasażu handlowego

Napisał

Ruszył pierwszy etap modernizacji suskiego pasażu handlowego. Zakłada poszerzenie ścieżki pieszo – rowerowej i wykonanie nowej nawierzchni z kostki brukowej na odcinku od skrzyżowania ulic Mickiewicza i Handlowej do Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej.

Już po raz dziesiąty w Zembrzycach odbyła się Karuzela Twórczości, czyli przegląd form scenicznych i wytworów artystycznych osób niepełnosprawnych. Organizatorem, tradycyjnie są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zembrzycach. Ta wspaniała impreza gości zaprzyjaźnione ośrodki z naszego powiatu i nie tylko.

środa, 21 czerwiec 2017 14:54

Playback show w Jachówce

Napisał

W Domu Ludowym w Jachówce odbyła się kolejna edycja „Playback – wariacje muzyczne. Dzieci i młodzież pokazały, że obycia ze sceną im nie brakuje. 

środa, 21 czerwiec 2017 08:03

Olimpiada przedszkolaka na suskim orliku

Napisane przez

We wtorkowe popołudnie na suskim orliku odbyły się zawody biegowe dla przedszkolaków, ale nie tylko. W pewnym momencie w szranki stanęli również rodzice przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola w Suchej Beskidzkiej, a nawet i panie wychowawczynie. Największą frajdę dzieciom w tym dniu przyniosło jednak coś zupełnie innego.

środa, 21 czerwiec 2017 07:23

Z mieszkańcami omówią remont przychodni

Napisał

Władze Zawoi chcą skonsultować z mieszkańcami gminy plany rewitalizacji ośrodków zdrowia. W tym celu zainteresowanych zapraszają na rozmowy.

środa, 21 czerwiec 2017 07:14

Przedszkolaki z Naprawy pomogli dziewczynce

Napisał

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Akademia Dziecka zorganizowały piknik, podczas którego zbierały środki na pomoc w leczeniu 9-letniej dziewczynki Julii. Udało się zebrać 13 300,78 zl !

Strona 1 z 180

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzenia Top of Page