Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 20 lipiec 2017 20:33

Kojszówka. Ogrodzili swój kawałek drogi

Napisał

Jak dziura jest każdy widzi. Tak można napisać o dziurze przy wjeździe na drogę prowadzącą do centrum Kojszówki. Można byłoby pomyśleć, że to gmina nie kwapi się do jej załatania. Okazuje się jednak, że prawda jest bardziej złożona.

czwartek, 20 lipiec 2017 15:35

Szlakiem papieskim przez powiat suski

Napisał

18 lipca przy stacji PKP w Hucisku zawisła tablica upamiętniająca Papieża Jana Pawła II. Jest to pierwszy tego typu szyld na naszym terenie, powstały dzięki Stowarzyszeniu „Kolej Beskidzka” oraz Fundacji „Szlaki papieskie”.

Co najmniej do soboty nad regionem obowiązuje ostrzeżenie II stopnia przed upałami. Pamiętajmy i piciu wody i nakryciach głowy. Co gorsza, to nie koniec przewidywanych zagrożeń pogodowych.

Na zwiększenie liczby połączeń kolejowych ze stolicą Małopolski będzie trzeba jeszcze poczekać. Co gorsze, najpierw trzeba będzie przecierpień utrudnienia i podróże komunikacja zastępczą.

W związku z materiałem filmowym zamieszczonym w jednym z portali społecznościowych dotyczącym zanieczyszczeń wydostających się z wylotu oczyszczalni ścieków w Zawoi Widły Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Budownictwa „ZAWOJA” Sp. z o.o. informuje, że ze względu na brak informacji odnośnie dnia i godziny zdarzenia oraz słabą jakość nagrania (barwa zanieczyszczeń) trudno jednoznacznie wskazać powód zaistniałej sytuacji.

środa, 19 lipiec 2017 09:15

Nie chcą proboszcza, skarżą się do kurii

Napisał

Wierni z Suchej Beskidzkiej chcą poskarżyć się arcybiskupowi na proboszcza parafii Nawiedzenia NMP. Uważają, że jego zachowanie nie jest odpowiednie. Pojawiają się też wątpliwości co do spraw finansowych parafii.

wtorek, 18 lipiec 2017 10:09

Zawody strażackie Gminy Maków.

Napisał

Dziewięć męskich drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych i dwie żeńskie wzięły udział w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych w Makowie Podhalańskim.

W dniach 11-12 lipca odbyła się organizowana przez Babiogórski Park Narodowy impreza terenowa pt. "Młodzi na szczycie" przybliżająca dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze regionu Babiej Góry.

wtorek, 18 lipiec 2017 08:32

Bezpieczniej i ładniej w Sidzinie Górnej

Napisał

Kilka klików na klawiaturze i można sprawdzić, jak zmienia się nasz region. To dzięki inwestycjom, jak a kończąca się w Sidzinie.

Coraz więcej osób w starszym wieku aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, jednak zapewne nadal wielu pozostaje „w ukryciu”. Dlatego ważne jest rozmawianie na temat spraw seniorów, najlepiej z ekspertami. Takie rozmowy odbędą się już we środę w Jordanowie.

Strona 1 z 184

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzenia Top of Page