Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

  object(stdClass)#438 (55) { ["id"]=> string(4) "7187" ["title"]=> string(42) "Kojszówka. Ogrodzili swój kawałek drogi" ["alias"]=> string(38) "kojszowka-ogrodzili-swoj-kawalek-drogi" ["catid"]=> string(2) "96" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(3911) "

   

  Od wielu miesięcy w rejonie skrzyżowania drogi krajowej 28 z drogą (jej status prawny jest właśnie kwestią sporną) prowadzącą do centrum Kojszówki znajduje się ogromna dziura, której gmina nie załatała, gdyż nie zgodzili się na to właściciele działki, twierdząc, że ta znajduje się nie na drodze gminnej, ale na ich… posesji. Teraz na swojej działce, po której częściowo przebiega droga ustawili ogrodzenie, wprowadzając wiele osób w konsternację. Czy słusznie? Postanowiliśmy wysłuchać co mają do powiedzenia.

  - Zacznijmy od początku. Ja się tu sprowadziłam 30 lat temu, ale wiem co było wcześniej. Tu nie było żadnej drogi, ale teść zgodził się puścić sąsiada, by ten mógł przejechać wozem z koniem. Z 30 lat temu droga miała 2,8 metra szerokości i była betonowa – wspomina właścicielka działki. Dodaje,  że gdy w latach dziewięćdziesiątych minionego wieku teść przepisał na nią i jej męża dom to zrobili ogrodzenie. Z perspektywy czasu twierdzi, że popełnili wówczas błąd, iż rozciągnęli siatkę jako przedłużenie ściany budynku biegnącej równolegle do drogi.  – Gdy gdzieś robili drogę i zostało im trochę asfaltu to zwożono go pod nasz dom i droga stawała się coraz szersza, przybliżając nam się do ściany. Nie przeszkadzało nam to jednak bo ruch na drodze był niewielki i korzystały z niej wyłącznie samochody osobowe – mówi kobieta.

  Problem zrodził się gdy w sąsiedztwie powstał tartak i pod domem kojszowian zaczęły wąską drogą przeciskać się ciężarówki ważące po 50 ton, którymi dowożone jest drewno. – Za ścianą mamy sypialnię. To jest raptem 70 cm od drogi. Nie znam dnia, ani godziny kiedy ciężarówka wjedzie nam do sypialni. Cały dom się trzęsie. Był już dwa razy remontowany – mówi.

  W 2013 roku kojszowianie rozmawiali w sprawie drogi z burmistrzem Makowa, gdyż droga miała być remontowana. – Mieli się wstrzymać, a od księdza na mszy dowiedziałam się, że rusza remont. Chciałam aby wykonano zabezpieczenie, by drgania z drogi nie przechodziły na dom, ale powiedziano mi, że takiego zabezpieczenia nie da się wykonać, więc im wstrzymałam remont – przyznaje otwarcie kojszowianka. Podkreśla, że gmina bezskutecznie usiłowała przejąć drogę na własność. – To jest dzika droga. Ani gminna, ani powiatowa. Ludzie sobie zrobili i jeżdżą. Wiem, że fajnie się jeździ, ale ja nie mogę pozwolić żeby mi się dom zawalił. Jak ktoś mógł wydać zgodę na utworzenie tartaku gdy ten nie ma dostępu do drogi publicznej – nie owija w bawełnę. – Mało tego. Ubezpieczałam samochód i zapytałam w firmie co się stanie gdy na drodze dojdzie do wypadku. Powiedziano mi, że to moja droga, więc ja będę odpowiadała za ewentualne straty i musiała wypłacić odszkodowanie – mówi.

  Kojszowianie gotowi są udostępnić zablokowany fragment drogi, ale stawiają warunek. Chcą, by gmina za spore (nie ukrywają tego) pieniądze wydzierżawiła sporny odcinek drogi. W ten sposób chcą zgromadzić pieniądze na budowę nowego domu gdy obecny ulegnie zniszczeniu wskutek drgań lub ktoś w niego wjedzie. Tymczasem gmina zaproponowała odkupienie jedynie spornego gruntu, czyli około pół ara. – Mam mieć dom w granicy drogi. Poza tym dostanę 20 tys. zł i jak coś się stanie to wystarczy na niewiele. Mogę sprzedać, ale całą działkę z domem. Możemy się wyprowadzić, nawet z Kojszówki – mówi. 

  [googleMaps addr="49.689314, 19.727060" label="GOOLE_MAP_LABEL" width=600 height=400]

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Kojszówka. Ogrodzili swój kawałek drogi

  Szczegy...
 • object(stdClass)#387 (55) { ["id"]=> string(4) "7186" ["title"]=> string(19) "ZOSTAŃ POLICJANTEM" ["alias"]=> string(18) "zostan-policjantem" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(2481) "

   

  Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, przejrzysta ścieżka kariery,  możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji.

  To wymarzona praca dla Ciebie, jeśli chcesz w życiu pomagać innym ludziom, dbając o ich bezpieczeństwo i porządek publiczny, masz predyspozycje fizyczne i psychiczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej, jesteś zdyscyplinowany i potrafisz dochować  tajemnicy.  Służba w Policji daje szansę na  rozwój zarówno osobisty jak i zawodowy. Duży wachlarz  specjalistycznych szkoleń, służy pogłębianiu wiedzy,  a także daje możliwość zdobycia nowych umiejętności i  doświadczeń.

  Kogo poszukujemy?

  Małopolska Policja  stawia na  młodych ludzi absolwentów szkół średnich, oraz na osoby z wykształceniem wyższym  szczególnie po kierunkach przydatnych do służby w Policji. 

  Preferowani są m.in. kandydaci, którzy mają tytuł ratownika albo ratownika medycznego. Dodatkowe punkty dostaną  osoby, które mają uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego nurkowania, czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest prawo jazdy kategorii „A” i „C”.

  Równie istotna jest znajomość języków obcych . Małopolska wraz ze swoją stolicą – Krakowem i zimową stolicą Polski Zakopanem, to rejon  szczególnie często odwiedzany przez turystów. Dlatego też, tak ważne jest, aby małopolscy policjanci znali języki obce.

  Szczegółowe informacje dotyczące zasad  rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej Policji http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji

  lub pod numerem telefonu 12 61 54 068 ;  jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109- w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  ZOSTAŃ POLICJANTEM

  Szczegy...
 • object(stdClass)#388 (55) { ["id"]=> string(4) "7185" ["title"]=> string(37) "Szlakiem papieskim przez powiat suski" ["alias"]=> string(37) "szlakiem-papieskim-przez-powiat-suski" ["catid"]=> string(2) "98" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(3054) "

   

  Dla Karola Wojtyły, urodzonego w pobliskich Wadowicach, teren Beskidu Żywieckiego był bardzo bliski. W młodości podróżował beskidzkimi szlakami razem ze swoim bratem i ojcem, a także ze szkolnymi kolegami. Aby dotrzeć na miejsce, przyszły papież poruszał się koleją. Dlatego też zdecydowano się włączyć trasę między Suchą Beskidzką a Żywcem do „Szlaków papieskich”. Było to możliwe dzięki zgodzie Fundacji, która od 2003 roku opisuje miejsca i wytycza szlaki turystyczne odwiedzane przez Papieża Polaka. Pierwsza tablica upamiętniająca Jana Pawła II zawisła w Hucisku – miejscu, z którym łączy się ciekawa anegdota:

  „W dniu 10 stycznia 1954 r. ks. Karol Wojtyła w towarzystwie pięciu przyjaciół ze “Środowiska” wyszedł na Leskowiec, a w dniu 21 stycznia wędrował na nartach z Huciska przez Jałowiec, Kiczorę, Magurkę do Suchej. W trakcie tej wędrówki złamał nartę i część wędrówki musiał odbyć, jadąc na saniach. W następnym miesiącu wędrował z krakowskimi fizykami po Beskidzie Wyspowym i po Gorcach. Tym razem trasa prowadziła przez Tymbark, Mogielicę, Jasień, do Rzek. Następnie narciarze przejechali pociągiem z Nowego Targu przez Suchą do Huciska, aby wyruszyć na kolejną wędrówkę. Z Huciska podeszli po ciężkim śniegu do Koszarawy i dotarli na nocleg do stacji turystycznej. Kolejnego dnia powędrowali na przełęcz Klekociny oraz na Halę Kamińskiego. Następnie przez Przełęcz Jałowiecką dotarli do schroniska PTTK na Markowych Szczawinach. Kolejnego dnia na czczo, bo wówczas przed Mszą Św. post eucharystyczny obowiązywał od północy, wyruszyli w kierunku Zawoi. Na pobliskiej polanie późniejszy Ojciec Święty odprawił Mszę Św. w drzwiach szałasu, na ołtarzu zbudowanym z plecaków. Potem było śniadanie i zjazd nartostradą do Zawoi Widły.”
  Źródło: Karol Życzkowski, Trasy narciarskie Ojca Św. w Polsce ( http://www.bibula.com/?p=1092)

  Zapraszamy do Huciska, aby samodzielnie zapoznać się z trasą szlaków papieskich. A miłośnikom pieszych wędrówek polecamy również ścieżkę przyrodniczą imienia Kardynała Karola Wojtyły. Trasa liczy 4 kilometry i zlokalizowana jest na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego, a przebiega z Targoszowa na Groń Jana Pawła II. Na jej odcinku znajduje się 10 tablic, które informują wędrowców o lokalnej przyrodzie oraz wspominają słowa Kardynała Wojtyły, wypowiedziane przez niego podczas pieszych podróży z młodzieżą.

  Autor: Joanna Kosman


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Szlakiem papieskim przez powiat suski

  Szczegy...
 • object(stdClass)#389 (55) { ["id"]=> string(4) "7184" ["title"]=> string(56) "„Teraz czas na nas!” – wywiad z zespołem KrucaFux" ["alias"]=> string(44) "teraz-czas-na-nas-wywiad-z-zespolem-krucafux" ["catid"]=> string(3) "149" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(11102) "

   

  Joanna Kosman: Skąd wziął się pomysł na założenie zespołu?

  KrucaFux: Jesteśmy wszyscy bardzo bliskimi  znajomymi, znamy się praktycznie od dzieciństwa, razem dorastaliśmy, imprezowaliśmy, a także mieszkaliśmy blisko siebie. Poza tym, Łukasz z Mateuszem są rodziną. To zdecydowanie miało duży wpływ na powstanie KrucaFux. 

  Jak powstała nazwa i kto jest jej pomysłodawcą?

  Każdy z nas próbował wymyślić coś kreatywnego, miał swoje typy, ale brakowało „tego czegoś”.  W końcu pewnej nocy, jadąc ekipą na wakacje ktoś zmęczony długą drogą rzucił przez CB radio „KrucaFux mam już dość, wypuśćcie mnie!” i to był moment przełomowy. Ekipa szybko podłapała słowo, które dość często wykorzystywane jest w potocznej mowie na naszych terenach,  tym samym określa miejsce pochodzenia naszej ekipy (Podhale). I ta zupełnie przypadkowo wymyślona nazwa została już z nami na zawsze.

  Czy dużo koncertujecie?

  Zaraz po powstaniu KrucaFux, przez pierwsze dwa lata działalności ilość imprez była naprawdę imponująca. Impreza w każdy weekend plus w środku tygodnia, a do tego dochodziły audycje BSK co środę, nadawane z naszego pierwszego „studia” w salonie. Jednakże przez ostatnie 3 lata wyjazdy są organizowane tylko na większe imprezy i festiwale, a pozostały czas poświęcamy na budowę naszego studia, w którym staramy się realizować nasze produkcje muzyczne.      

  Jak powstaje Wasza muzyka i jak dużo czasu trzeba poświęcić na jeden kawałek?

  Produkcja zajmuje bardzo dużo czasu, a dopieszczanie utworu jeszcze więcej. Bywają dni, iż zarys utworu powstaje w ciągu kilkunastu minut, a rozwinięcie i ukształtowanie brzmienia potrafi zabrać sporo więcej, a i tak nie gwarantuje tego, że kompozycja ujrzy światło dzienne. Cały czas staramy się rozwijać i uczymy się  na swoich poprzednich błędach, nawiązujemy kontakty z bardziej doświadczonymi producentami oraz wytwórniami, co  w późniejszym czasie owocuje lepszym brzmieniem, a zarazem odbiorem.

  Jak wyglądają audycje „Bass Basement”?

  Startujemy od godziny 20, audycja jest dostępna online na naszym profilu facebook’owym, przeważnie jest to piątek albo środa. W czasie 4 godzin audycji staramy się aby wystąpiły 3-4 osoby grające na żywo. Oczywiście jest możliwość obejrzenia zapisu z audycji w innym terminie, trzeba udać się w tym celu na https://www.facebook.com/krucafux

  Jaką popularnością cieszą się te audycje i czy zgłasza się do nich wiele twórców?

  Jeszcze nie jest to popularność na skalę światową (śmiech), ale powoli do przodu jak to się mawia. Bass Basement jest następcą Bitów Spod Kredensu, naszych wcześniejszych audycji, które prowadziliśmy na przełomie 2011/2012r. Pomimo, że nie zapewniamy wynagrodzenia za występ, zgłaszają się do nas DJ-e oraz producenci, chcący wystąpić w ramach autopromocji. W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim którzy do nas dotarli i poświęcili swój czas. Zapraszamy oczywiście wszystkich zainteresowanych występem, dla których muzyka elektroniczna jest życiową pasją.

  Czy macie swoich stałych fanów?

  Oczywiście, bez nich nie byłoby paliwa potrzebnego do efektywnego działania. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy jednak lubią taką muzykę – nie jest ona najprostsza w odbiorze, ma dość nieregularne przebiegi rytmiczne, mocny, często przesterowany bass.  Mimo wszystko próbujemy budować społeczność, którą łączy zamiłowanie do szeroko pojętej muzyki  bassowej.

  Więcej słuchaczy macie w okolicy w której mieszkacie, czy są to raczej osoby z całej Polski/świata?

  W dobie Internetu można powiedzieć, że raczej z całej Polski i Świata. Muzyka, którą prezentujemy jest bardziej wymagająca od słuchacza niż ogólnodostępne przeboje radiowo telewizyjne. Szybko można zweryfikować kto tak na prawdę zainteresował się tematem muzycznym, innym niż w mediach. W powiecie suskim dzięki regularnym wydarzeniom organizowanym w nieistniejącym już klubie „Piwnica” skupiliśmy liczną grupę osób, która regularnie wspierała nasze wydarzenia swoją obecnością.

  Jak pracuje się w grupie przyjaciół?

  Znamy się bardzo długo, dobrze się dogadujemy, jednak każdy z nas jest inny. Czasami nie zgadzamy się w jakichś kwestiach, ale zawsze staramy się znaleźć wspólny język. Jak mawiają „gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą”.

  Czym zajmujecie się zawodowo?

  Każdy praktycznie czym innym, jednak można powiedzieć że wszyscy obracamy się w branży związanej z elektroniką oraz informatyką. Czasy są dość ciężkie, staramy się nadążać za nimi, trzeba być otwartym i przygotowanym na wszystko, nie można skupiać się w 100% tylko na jednym konkretnym zajęciu.

  Macie wspólne pasje poza tworzeniem muzyki?

  Tak, jesteśmy po prostu przyjaciółmi więc dzielimy bardzo wiele pasji. Zwykle jest tak, że jeśli ktoś z nas złapie na coś bakcyla, to stara się tym zarazić resztę. W tym roku po fali Racer Dronów przyszła kolej na rowery - ostro trenujemy, więc wypatrujcie podczas Tour de France ekipy „KrucaFux Carchel Team” (śmiech).

  Kto jest Waszą muzyczną inspiracją?

  Nie mamy inspiracji, działamy na oślep (śmiech), a tak serio to każdy z nas ma swoich bardziej lub mniej lubianych artystów. Nade wszystko próbujemy inspirować sami siebie. Jak pisał śp. Piotr „Magik" Łuszcz 
  „Prawdziwym jak prawdziwek, nie jak sweter z anilany Jedną zasadą wciąż motywowany bądź własną osobą, bądź co bądź sobą”

  Jakie są Wasze największe muzyczne marzenia?

  Czołówki światowych list przebojów (śmiech). Dwukrotnie nasza EP była na 10 miejscu amerykańskiego portalu Beatport w kategorii BreakBeat. Każdy z nas ma jakieś swoje plany, marzenia odnośnie muzyki. Granie na największych festiwalach świata, trasy koncertowe po wszystkich kontynentach - czemu nie? Skoro już marzyć. A tak bardziej przyziemnie? Jednym z naszych wspólnych marzeń jest zorganizowanie festiwalu nad nowo powstałym jeziorem Mucharskim, dużego, oficjalnego,  z udziałem czołowych artystów europejskich i pomocą lokalnych władz, bez której się nie obędzie. Nasza okolica ma potencjał, można byłoby to wykorzystać. Płock nad Wisłą ma swój Audioriver znany w całej Europie, teraz czas na nas!

  Gdzie można was usłyszeć na żywo w najbliższym czasie?

  W okresie wakacyjnym odpoczywamy, lecz na pewno odbędzie się przynajmniej jedna audycja BassBasement.
  Po wakacjach jest kilka wydarzeń, które niebawem pojawią się na naszym profilu FB oficjalnie. Póki co zapraszamy do odwiedzenia i zapoznania się z naszym dotychczasowym dobytkiem muzycznym na www.krucafux.pl

  Czego fani mogą spodziewać się po KrucaFux?

  Oczywiście po wakacjach wracamy na całego z audycjami „Bass Basement”, niebawem wychodzi nasz nowy singiel, jesienią powinna pojawić się kolejna epka, nad którą ciągle pracujemy, więc bądźcie czujni śledząc nasz profil na Facebooku, na pewno się nie zawiedziecie!Pozdrawiamy!

  Dziękujemy za rozmowę i życzymy spełnienia wszystkich muzycznych marzeń!

  Strony KrucaFux:

  www.krucafux.pl

  EP: www.beatport.com/artist/krucafux/517781

  [Facebook]>www.facebook.com/krucafux
  [Tracks/Mix]>www.soundcloud.com/krucafux
  [Video]>www.youtube.com/KrucaFuxCru
  [Instagram] www.instagram.com/krucafux

  [Twitter]>http://twitter.com/KrucaFux

   

   

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  „Teraz czas na nas!” – wywiad z zespołem KrucaFux

  Szczegy...
 • object(stdClass)#390 (55) { ["id"]=> string(4) "7182" ["title"]=> string(61) "Uwaga! To będą bardzo upalne dni, ale też i niebezpieczne!" ["alias"]=> string(55) "uwaga-to-beda-bardzo-upalne-dni-ale-tez-i-niebezpieczne" ["catid"]=> string(2) "94" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(703) "

   

  IMGW-PIB ogłosił II stopień zagrożenia upałami, który obowiązuje do 22 lipca. Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 29°C do 32°C, a 20.07 i 21.07 do 34°C.

  Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 20°C.

  II stopień może oznaczać, że na skutek niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych mogą nastąpić duże straty materialne i zagrożenie życia.

  Ponadto do soboty prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Uwaga! To będą bardzo upalne dni, ale też i niebezpieczne!

  Szczegy...
 • object(stdClass)#391 (55) { ["id"]=> string(4) "7181" ["title"]=> string(49) "Najpierw remont, potem więcej kursów do Krakowa" ["alias"]=> string(46) "najpierw-remont-potem-wiecej-kursow-do-krakowa" ["catid"]=> string(2) "94" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(944) "

  O potrzebie zwiększenia liczby połączeń Sucha Beskidzka – Kraków pisaliśmy tutaj. To efekt zauważalnej popularności tej linii kolejowej wśród mieszkańców stolicy regionu i okolic. Jak się jednak okazuje, na zwiększenie liczby kursów będzie trzeba jeszcze poczekać. 

  - Województwo małopolskie planuje rozwój oferty przewozowej na przedmiotowej trasie. Jednakże z uwagi na planowaną przez Zarządcę Infrastruktury rewitalizację odcinka Skawina – Sucha Beskidzka w 2018 roku i związane z tym zamknięcia oraz konieczność wprowadzenia komunikacji zastępczej, uruchomienie dodatkowych połączeń do Suchej Beskidzkiej nastąpi nie wcześniej niż po zakończeniu inwestycji – poinformował Jacek Krupa, marszałek Małopolski.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Najpierw remont, potem więcej kursów do Krakowa

  Szczegy...
 • object(stdClass)#392 (55) { ["id"]=> string(4) "7180" ["title"]=> string(57) "Maryny kontra Harnasie, czyli… po zbójnicku i o puchar" ["alias"]=> string(52) "maryny-kontra-harnasie-czyli-po-zbojnicku-i-o-puchar" ["catid"]=> string(3) "149" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1193) "

  W sobotę 22 lipca w bacówce przy drodze na Suchą Górę o godzinie 18:00 odbędzie się zbójowanie. Wystąpi zespół – a jakże by inaczej – Zbójnik, nie zabraknie poczęstunku.

  O godzinie 18:30 na boisku Huraganu w Skawicy odbędzie się Wielki Mecz – Maryny kontra Harnasie. Potem zaplanowano gawędy przy ognisku z Bractwem Zbójników Spod Babiej Góry oraz konkurs na Śwarnego Zbója. 

  Na tym nie koniec weekendowych emocji w Zawoi. W niedzielę 23 lipca na Stadionie Sportowym BCS w Zawoi Centrum odbędzie się Turniej Sołectw o Puchar Wójta. Start o godzinie 14:00.

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Maryny kontra Harnasie, czyli… po zbójnicku i o puchar

  Szczegy...
 • object(stdClass)#393 (55) { ["id"]=> string(4) "7179" ["title"]=> string(59) "Rajdy24.pl Cup w Powiecie Suskim: 70 zgłoszeń na listach!" ["alias"]=> string(55) "rajdy24-pl-cup-w-powiecie-suskim-70-zgloszen-na-listach" ["catid"]=> string(3) "140" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(2206) "

   

  Do rywalizacji w rally sprincie zgłosiło się trzynaście załóg. Z jedynką pojadą wiceliderzy Mistrzostw Polski w kategorii 2WD, Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz (Peugeot 208 R2), dwójkę otrzymali Zbigniew Skucha-Cienciała i Marcin Roik (Ford Fiesta R2), trójkę Rafał Kręcioch i Marcin Drewniak (Opel Astra). Kolejne pozycje to duety Jurasz/Przybyłek (Renault Clio), Sąsiadek/Jastrzębski (Honda Civic), Temple/Poradzisz (Honda Civic), Karzyński/Mortek (Peugeot 106 GTi), Faber/Bernatowski (Citroen Saxo). Ładą VFTS pojadą Biegun i Olejniczak, kolejną Hondą Civic Ulman i Małkowski. Stańdo oraz Sosnowski skorzystają z Renault Clio (na razie bez podanych pilotów), Sóka i Milej w Fiacie Seicento VK.

  Z racji mniejszej liczby zgłoszeń w RS organizatorzy zwiększyli limit ilości zawodników w KJS-ie, który wynosi teraz 65 pozycji. Na chwilę obecną swój udział zapowiedziało aż 57 załóg.

  Prócz samej rywalizacji przygotowane zostaną inne atrakcje, między innymi koncerty na estradzie Makowianka w Makowie Podhalańskim (od godziny 18:00), w tym samym miejscu także Ceremonia Startu (godzina 9:00) oraz Mety (ok. 19:30). Wszystko to już w najbliższą sobotę, 22. lipca.

  Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/314399579019264

  Organizatorem zawodów jest Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie, imprezę wspiera agencja kreatywna GB Promotion. Wśród partnerów są: Autoserwis Jancarz, Blachdom Plus, RajdoweAkcesoria.pl, LitDrew.pl, Pochłopień www.ciecieplyt.eu, TM VIA, Honda Kolaczek, House of Beer Kraków, NovumPack, GS27, Rock Oil, Aquer, SPPROJEKT Pracownia Projektowa, Emiter.

  Partneronem medialnymi jest portal   Sucha24.pl, 

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Rajdy24.pl Cup w Powiecie Suskim: 70 zgłoszeń na listach!

  Szczegy...
 • object(stdClass)#394 (55) { ["id"]=> string(4) "7178" ["title"]=> string(50) "Jak kupować spodnie męskie w dużych rozmiarach?" ["alias"]=> string(46) "jak-kupowac-spodnie-meskie-w-duzych-rozmiarach" ["catid"]=> string(3) "105" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(4511) "

  Spodnie są najbardziej popularnym męskim ubraniem – doskonałe zarówno na co dzień, do pracy czy na zakupy, jak i na te bardziej oficjalne okazje, na przykład na przyjęcia czy spotkania biznesowe. Wobec tego w sklepach z odzieżą męską czeka na nas bardzo dużo ciekawych model takich ubrań. Dostępne są one również w sklepach dla mężczyzn noszących większe rozmiary – to właśnie w nich znajdziemy najwięcej interesujących modeli w pełnej rozmiarówce.

  Gdzie kupować spodnie męskie w dużych rozmiarach?

  Zakupy możemy zrobić zarówno w sklepach stacjonarnych, które dostępne są głównie w większych miastach. Wtedy na miejscu możemy zapoznać się z asortymentem i poprzymierzać różne modele.

  Możemy też zrobić zakupy on-line, na przykład w sklepie https://modnyduzypan.pl/3-spodnie, który ma dla swoich klientów wiele ciekawych modeli na każdą okoliczność i porę roku. Zakupy możemy zrobić wtedy bez potrzeby wychodzenia z domu – wygodnie, szybko i bezpiecznie, a paczkę z odzieżą możemy mieć u siebie nawet następnego dnia.

  Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

  Gdy spodnie kupujemy stacjonarnie, z wymiarem nie ma zwykle żadnego problemu – po prostu przymierzamy różne modele i wybieramy ten, który będzie dla nas komfortowy. Schody jednak zaczynają się w przypadku sklepów internetowych.

  Kupując spodnie przez internet, powinniśmy zawsze sprawdzić ich wymiary. W wielu sklepach publikowane są specjalne tabele z rozmiarówką, które pomogą nam w dobraniu właściwego modelu. Dodatkowym plusem będą informacje o wymiarach poszczególnych rozmiarów ubrań. Możemy wtedy zmierzyć obecnie używane spodnie i porównać je z wymiarami, aby znaleźć idealnie pasujący model.

  Zwróć uwagę na materiał – jaki będzie najlepszy?

  Warto spojrzeć na materiał, z którego są wykonane spodnie. Jeśli kupujemy te na co dzień, najlepsze będą bawełniane – jeansy czy spodnie casualowe z bawełnianej tkaniny. Plusem będzie dodatek elastanu, ponieważ spodnie będą wtedy bardziej rozciągliwe i będą dobrze się układały.

  W spodniach dla większych mężczyzn bardzo ważne jest również wykończenie. Solidne szwy są tutaj kluczowe, ponieważ zabezpieczają materiał przed pękaniem, szczególnie na udach.

  Spodnie w dużym rozmiarze – na gumce czy bez niej?

  W większości przypadków spodnie dla większych panów mają wszytą w pasie gumkę. Zapobiega ona zsuwaniu się spodni i daje dobre dopasowanie w pasie. Dlatego dla własnego komfortu najlepiej zdecydować się na takie właśnie spodnie.

  Jeśli jednak interesują nas jeansy lub spodnie eleganckie, wówczas lepiej będzie wyglądać model bez gumki. Konieczne może być jednak zastosowanie paska, który pomoże w utrzymaniu spodni w miejscu. Dobrym pomysłem mogą być też szelki.

  Jaki kolor będzie najlepszy?

  Zasadniczo im kolor będzie ciemniejszy, tym bardziej wyszczuplający efekt uzyskamy. Nie musimy jednak wcale wybierać czarnego. Dobrym zakupem będą również spodnie w kolorze ciemnej szarości, granatowe jeansy, spodnie w odcieniu khaki. Takie kolory dobrze komponują się również z jaśniejszymi, które można założyć na górę, na przykład z jasną szarością, kolorem białym czy piaskowym. Jednak również piaskowe spodnie będą wyglądać dobrze, gdy zestawimy je z ciemniejszą górą, na przykład w kolorze granatowym.

  Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą ci w znalezieniu idealnych spodni męskich w większym niż standardowy rozmiarze. Zapraszamy również do podzielenia się swoimi sprawdzonymi poradami!


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Jak kupować spodnie męskie w dużych rozmiarach?

  Szczegy...
 • object(stdClass)#457 (55) { ["id"]=> string(4) "7177" ["title"]=> string(46) "3. edycja Festiwalu Biegów Alpejskich w Zawoi" ["alias"]=> string(44) "3-edycja-festiwalu-biegow-alpejskich-w-zawoi" ["catid"]=> string(3) "140" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(9106) "

   Pierwszy dzień zmagań biegowych rozpocznie Chaszczok - Bieg na Babią Górę, który odbędzie się już po raz szósty. Zawodnicy wystartują spod Ośrodka Wypoczynkowego Diablak w Zawoi i pokonując trasę 10 km o przewyższeniu + 1185 metrów, wbiegną na szczyt Babiej Góry, gdzie będzie zlokalizowana meta biegu.

   Tego dnia, po krótkim odpoczynku, można jeszcze wystartować w Biegu na Małą Babią, gdzie do pokonania będzie trasa o długości ok. 6,7 km i przewyższeniu +905 metrów z metą na Małej Babiej.

  Drugiego dnia Festiwalu Biegów Alpejskich uczestnicy, którzy wybiorą zmagania tylko w wybranych biegach, mogą wystartować w Biegu Wschodzącego Słońca. Bieg wystartuje z Przełęczy Krowiarki, a trasa poprowadzi czerwonym szlakiem przez Sokolicę w kierunku mety zlokalizowanej na szczycie Babiej Góry. Start biegu nastąpi o godz. 4:30, więc będzie to doskonała możliwość podziwiania z grani masywu Babiej Góry drogi wschodzącego słońca. Kolejna propozycja na niedzielne, mocne alpejskie zmagania to Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików. Tym razem do pokonania będzie dystans ok.7,5 km o przewyższeniu +1040 metrów, a uczestnicy wbiegną na szczyt Babiej Góry najtrudniejszym szlakiem prowadzącym przez Perć Akademików. Na trasie zawodnicy napotkają m.in. potok Szumiąca Woda, a jak głosi legenda - ten kto się napije wody z tego potoku, ten będzie wracał tu do końca życia :)

  Na najmocniejszych i najwytrwalszych zawodników czeka Etapowy Maraton Biegów Alpejskich.  Uczestnicy tego wyzwania będą mieli do pokonania 13 tras, 40 km (dystans bez zbiegów, by dotrzeć na start kolejnego etapu), ponad 6000 m przewyższenia w górę, a wszystko to zaledwie w 32 godziny! Ubiegłoroczną rywalizację, zwyciężając we wszystkich etapach, wygrał Bartosz Gorczyca, a wśród kobiet najszybsza była, także we wszystkich etapach - Iwona Januszyk.

  BIEGI FESTIWALU BIEGÓW ALPEJSKICH:

   

  5 sierpnia 2017 r.

  ETAP 1: Chaszczok – Bieg na Babią Górę, (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);

  Dystans: 10 km, przewyższenie: +1185 m/-65 m;

  ETAP 2,3,4,5,6: Sprinty pod górę – 5×150 m:

  Dystans: ok. 150 m, przewyższenie: ok. +40 m;

  ETAP 7: Bieg na Mokry Kozub

  Dystans: 1 km, przewyższenie: +150 m /-10 m;

  ETAP 8: Bieg na Małą Babią (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);

  Dystans: 6,7 km, przewyższenie: +905 m/-115 m;

   

  6 sierpnia 2017 r.

  ETAP 9: Nocny Bieg na Cyl

  Dystans: 3,6 km, przewyższenie: +595 m/-15 m;

  ETAP 10: Bieg Wschodzącego Słońca (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu)

  Dystans: 4,7 km, przewyższenie: +710 m;

  ETAP 11: Bieg na Babią Górę – Perć Akademików (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu);

  Dystans: 7,55 km, przewyższenie: +1040 m/-50 m;

  ETAP 12: Bieg na Babią Górę – Granica

  Dystans: 3,9 km, przewyższenie: +840 m/-20 m;

  ETAP 13: Bieg na Mosorny Groń – Finał na dochodzenie

  Dystans: 1,4 km, przewyższenie: +320 m;

  Zapisy na wszystkie biegi trwają do 31 lipca 2017 r. lub do wyczerpania limitów miejsc. W dniu zawodów nie będzie możliwości zapisów.

   

  Linki do zapisów:

  VI Chaszczok – Bieg na Babią Górę:>>https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_786

  Bieg na Małą Babią:>>https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_787

  Bieg Wschodzącego Słońca:>>https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_788

  Bieg na Babią Górę-Perć Akademików:>>https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_789

  Etapowy Maraton Biegów Alpejskich:>>https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_790

  Opłaty startowe na poszczególne biegi obowiązujące do 31 lipca:

  - VI Chaszczok-Bieg na Babią Górę: 80 zł

  - Bieg na Małą Babią: 70 zł

  - Bieg Wschodzącego Słońca: 60 zł

  - Bieg na Babią Górę-Perć Akademików: 70 zł

  - Etapowy Maraton Biegów Alpejskich: 240 zł

  Zachęcając do startu zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z II edycji Festiwalu Biegów Alpejskich w realizacji Krzysztofa Zaniewskiego: >>

  Uczestników 3. Festiwalu Biegów Alpejskich ugości Ośrodek Turystyczno-Narciarski Mosorny Groń, gdzie będzie zlokalizowane biuro zawodów. Przy dolnej stacji kolejki na Mosorny Groń wystartuje także bieg finałowy Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich - Bieg na Mosorny Groń oraz rozegrane zostaną zawody dla najmłodszych uczestników.

  Sponsorami zawodów są: marka Regatta, która w ramach programu „Regatta RUSZ SIĘ!” wspiera inicjatywy powstałe z myślą o ludziach aktywnych, Garmin Polska, Tervel, Leki, PKL Mosorny Groń, Gmina Zawoja oraz HIGH5.

  Zapraszamy do Zawoi i na Babią Górę!

  Zdjęcia: Magdalena Bogdan, Krzysztof Nagacz

  Więcej informacji na: www.biegnababia.pl

   

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  3. edycja Festiwalu Biegów Alpejskich w Zawoi

  Szczegy...

wyniki - i liga

25-06-2017 13:00
Los Asfaltos 5 : 7 ZrobioneZdrewna.pl
25-06-2017 12:00
Playboys 3 : 7 Monter
25-06-2017 11:00
The Dreamers 6 : 6 Gamba Furiosa
25-06-2017 09:00
AKS 10 : 0 Beton 2
18-06-2017 13:00
Los Asfaltos 5 : 3 Monter

Tabela - I Liga

Team
Played Points
1 Los Asfaltos 8 19
2 AKS 8 16
3 ZrobioneZdrewna.pl 8 15
4 Gamba Furiosa 8 14
5 Monter 8 13
6 Zawojski.pl 8 7
7 The Dreamers 8 7
8 Playboys 8 6
9 Beton 2 8 6

zapowiedŹ - i liga

wyniki -ii liga

25-06-2017 14:00
FC Fikoł 4 : 8 RAFkOP
25-06-2017 13:00
Granda 1 : 10 Relax
25-06-2017 12:00
Stolarze 0 : 12 Lachy
25-06-2017 11:00
RKS Huwdu 5 : 0 Szerszenie
25-06-2017 10:00
Złote Skrzydła 2 : 2 Sportowe świry

Tabela - Ii Liga

Team
Played Points
1 Sportowe świry 9 21
2 Lachy 9 21
3 RKS Huwdu 9 18
4 Granda 9 16
5 Relax 9 15
6 RAFkOP 9 13
7 Stolarze 9 12
8 Złote Skrzydła 9 12
9 FC Fikoł 9 3
10 Szerszenie 9 0

zapowiedŹ - ii liga

wyniki -iii liga

11-06-2017 13:00
West Side 5 : 6 BVB
11-06-2017 11:00
Mucharz Team 3 : 2 No Goal
11-06-2017 10:00
RUTHLESS 0 : 5 VIPER
11-06-2017 09:00
Błekitna Gwiazda 1 : 11 Dzikie Wieprze

zapowiedŹ - iii liga

Tabela - Iii Liga

Team
Played Points
1 Dzikie Wieprze 7 21
2 VIPER 7 12
3 BVB 7 12
4 Błekitna Gwiazda 7 11
5 No Goal 7 10
6 West Side 7 7
7 Mucharz Team 7 6
8 RUTHLESS 7 2

Gazetki Promocyjne

HomeSportPozostałeTomasz Wala Top of Page