Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

  object(stdClass)#437 (55) { ["id"]=> string(4) "7183" ["title"]=> string(92) "Brąz z Małopolską i tytuł najlepszej zawodniczki - udany start Klaudii Maciążki na OOM" ["alias"]=> string(84) "braz-z-malopolska-i-tytul-najlepszej-zawodniczki-udany-start-klaudii-maciazki-na-oom" ["catid"]=> string(3) "138" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(2566) "

   - Poziom turnieju był bardzo wysoki w każdym województwie grały najlepsze dziewczyny wybrane przez trenerów. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a jego atmosfera była niesamowita - mówi dla Sucha24.pl Klaudia Maciążka

  Małopolska trafiła do grupy z zawodniczkami z województw: łódzkiego, mazowieckiego oraz pomorskiego. Małopolanki wygrały z Pomorskim ZPN 7:0 (cztery gole zdobyła Klaudia!), przegrały z Łódzkim ZPN 4:1 oraz pokonały Mazowsze 1:0. Z sześcioma punktami zajęły drugie miejsce w grupie i mogły zagrać o miejsce na najniższym stopniu podium.

  W meczu o trzecie miejsce Małopolska zmierzył się z Dolnym Śląskiem. Już w drugiej minucie po pięknym strzale z dystansu Weroniki Wójcik, zespół z Małopolski objął prowadzenie.  - I muszę przyznać, że Weronika zdobyła ładniejszego gola ode mnie - powiedziała Maciążka, Mecz się wyrównał, obie ekipy dążyły do zdobycia bramki. Trzy minuty przed końcem, Klaudia Maciążka po dośrodkowaniu strzałem głową zapewniła wygraną swojej drużynie. Tymczasem w spotkaniu o pierwsze miejsce lepsze po rzutach karnych zawodniczki z Wielkopolski (w regulaminowym czasie w spotkaniu Wielkopolski z Łódzkim ZPN był remis 1:1).

  Podczas dekoracji nagrodzono indywidualnie trzy zawodniczki. Najlepszą strzelczynią została Agnieszka Glinka (Łódzki ZPN), która w turnieju zdobyła 7 goli. Najlepszą bramkarką uznano Danielę Kosińską z Dolnośląskiego ZPN. Natomiast za najlepszą zawodniczkę uznano Klaudię Maciążkę!

   Teraz wraz pozostałymi koleżankami z Rysów Bukowina Tatrzańska przygotowuje się już do nowego sezonu. Klaudia mimo wielu ofert z m.in. z klubów z wyższej klasy rozgrywkowej postanowiła zostać w przyszłym sezonie w drużynie Rysy Bukowina Tatrzańska. - Na kolejne wyzwania przyjdzie jeszcze czas - powiedziała. Za nimi obóz przygotowawczy, który w dniach 10-15 odbył się w Jurgowie. I pierwsze sparingi. Rysy wygrały w środę 19 lipca 2:1 z AZS UJ Kraków. Było to "mini-derby" powiatu suskiego, bo w drużynie z Krakowa wystąpiła Aleksandra Nieciąg. - Zwycięstwo z ekstraklasowym zespołem to dobry prognostyk - powiedziała Klaudia Maciążka.

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Brąz z Małopolską i tytuł najlepszej zawodniczki - udany start Klaudii Maciążki na OOM

  Szczegy...
 • object(stdClass)#385 (55) { ["id"]=> string(4) "7174" ["title"]=> string(66) "Grają w tenisa ziemnego w Stryszawie i walczą o ćwierćfinały!" ["alias"]=> string(57) "graja-w-tenisa-ziemnego-w-stryszawie-walka-o-cwiercfinaly" ["catid"]=> string(3) "140" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(2939) "

  Faworyci nie zawodzą - tak można podsumować fazę grupową jedynego w naszym powiecie turnieju tenisa ziemnego. Za niespodziankę można jedynie uznać odpadnięcie z turnieju już w fazie grupowej turniejowej czwórki, czyli Tomasza Kachela. Zamiast niego do 1/8 finału awansował Stanisław Wnętrzak. To właśnie on już we wtorkowe popołudnie stoczył pierwszy pojedynek w tej fazie turnieju z turniejową trójką - Janem Kachlem. I wyszedł z tej batalii zwycięsko. Do ćwierćfinału promocję uzyskał również Piotr KroczekPozostałe spotkania w ramach 1/8 finału turnieju o puchar wójta gminy Stryszawa zostaną rozegrane od czwartku do soboty.

  Przypominamy, że do 4 sierpnia organizatorzy czekają na kolejne zgłoszenia do turnieju kobiet. Więcej informacji TUTAJ

  Mecze 1/8 FINAŁU - VII TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY STRYSZAWA - LACHOWICE 2017

   1. Mateusz Kachel (1) - Marek Handzlik, piątek 19:00

  2. Przemysław Grajny (5) - Filip Kossowski, sobota 10:00

  3. Dominik Sala - Piotr Kroczek   4:6   2:6

  4. Daniel Kachel - Krystian Kubieniec, środa 18:30

  5. Jan Kachel (3)Stanisław Wnętrzak   1:6   4:6

  6. Michał Kubieniec (6) - Piotr Grajny (7), czwartek 17:30

  7. Dominik Kachel (8) - Dominik Mika, piątek 17:30

  8. Szymon Chorąży (2) - Krzysztof Surma, środa 17:00

  1/4 FINAŁU (zw. 1 - zw. 2; zw. 3 - zw. 4; zw. 5 - zw. 6; zw. 7 - zw. 8) - poniedziałek/wtorek 23-24.07.2017

  1/2 FINAŁU - wtorek 25.07.2017

  FINAŁ - środa 26.07.2017

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Grają w tenisa ziemnego w Stryszawie i walczą o ćwierćfinały!

  Szczegy...
 • object(stdClass)#386 (55) { ["id"]=> string(4) "7166" ["title"]=> string(59) "Koniec Gwiazdy Południa. Ścisła czołówka dla Zawojaka!" ["alias"]=> string(52) "koniec-gwiazdy-polnidua-scisla-czolowka-dla-zawojaka" ["catid"]=> string(3) "140" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(5126) "

   

  - Można tylko żałować, że na co dzień nie mieszkamy w górach i nie trenujemy na tego typu trasach - jak mantrę można było usłyszeć tego typu wypowiedzi kolejnych zawodników po zakończeniu każdego etapu Gwiazdy Południa. Nie inaczej było w Makowie Podhalańskim, gdzie w tym roku przypadał ostatni odcinek rywalizacji.

  Po bardzo dobrych startach zawodników UKS Zawojak Zawoja na dystansie 1/2 pro liczyliśmy, że w Makowie reprezentujący nasz powiat zawodnicy nie roztrwonią wypracowanej przewagi i ostatecznie znajdą się na czołowych miejscach w swoich kategoriach. Nie pomyliliśmy się. 

  - Na każdym etapie byliśmy widoczni od samego startu. Wszyscy zawodnicy z naszego klubu pokazali świetne umiejętności techniczne. Nasz udział w Gwieździe Południa oceniam bardzo dobrze - mówi prezes zawojskiego klubu, Grzegorz Hajda, który w kategorii MM1 (zawodnicy urodzeni w latach 1998-1991) zajął drugie miejsce. W klasyfikacji open był trzeci.

  Tu warto zaznaczyć, że zawodnicy z Zawoi czynnie pomagali także w znakowaniu tras. - Za nami naprawdę cztery bardzo intensywne dni - przyznał Hajda.

  Klasyfikacja MM1 została całkowicie zdominowana przez Zawojaka. Wygrał ją Mateusz Maciążka, a trzecie miejsce zajął Wojciech Maciążka. - Szczególne brawa należą się Mateuszowi, który był najmocniejszy z naszego klubu na tej etapówce i zajął też najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej (drugie miejsce, o osiem sekund za zwycięzcą - Robertem Skrobolem). Trzeba pamiętać, jak dużo czasu stracił w Stryszawie, gdzie urwało mu przerzutkę i do mety musiał biec z rowerem na plecach - mówi Hajda.

  Na podium poszczególnych kategorii znaleźli się jeszcze: Stanisław Pająk (zwycięzca kategorii MM5) oraz Bartosz Smyrak (drugie miejsce w kategorii MM2).

  - Patrząc na wyniki w klasyfikacji generalnej można śmiało powiedzieć, że zdominowaliśmy ten wyścig - podsumował Hajda. W czołowej szóstce znalazło się aż czterech reprezentantów zawojskiego klubu.

  Na miejscu ósmym w generalce, ale wyścigu głównego pro, został sklasyfikowany Grzegorz Kubieniec. W swojej kategorii - GM2 (rok urodzenia 1990- 1981) znalazł się na trzecim miejscu. Tuż za nim finiszował w klasie GM2 Krzysztof Kubieniec (11 w generalce). Obaj zostali sklasyfikowani w punktacji drużynowej - zajęli tam czwarte miejsce.

  Klasyfikację generalną pro wygrał Andrey Dianov.

  - Cieszę się, że z roku na rok rośnie frekwencja na Gwieździe Południa. Trasy są wymagające i zostaną na długo w pamięci startujących. Do zobaczenia za rok - powiedział na zakończenie Cezary Zamana, główny pomysłodawca i organizator Gwiazdy Południa.

  WYNIKI - GWIAZDA POŁUDNIA - TRASA 1/2 PRO (32 KM) KATEGORIA OPEN - 16.07.2017 - MAKÓW PODHALAŃSKI

  WYNIKI - GWIAZDA POŁUDNIA - TRASA: PRO (52 KM) KATEGORIA OPEN - 16.07.2017 - MAKÓW PODHALAŃSKI

  KLASYFIKACJA GENERALNA - GWIAZDA POŁUDNIA - TRASA 1/2 PRO

  KLASYFIKACJA GENERALNA - GWIAZDA POŁUDNIA - TRASA PRO

  KLASYFIKACJA GENERALNA - GWIAZDA POŁUDNIA - DRUŻYNOWO

                                                                                                                                                                                                                       foto: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Koniec Gwiazdy Południa. Ścisła czołówka dla Zawojaka!

  Szczegy...
 • object(stdClass)#387 (55) { ["id"]=> string(4) "7162" ["title"]=> string(31) "Rombanica po zbóju w Marcówce" ["alias"]=> string(29) "rombanica-po-zboju-w-marcowce" ["catid"]=> string(3) "100" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1338) "

  Rombanica czyli podbabiogórskie zbójowanie w Marcówce, cykliczna impreza regionalna o tematyce zbójnickiej. A, że ze zbójami nie ma żartów, pogoda musiała dopisać.

  W trakcie kilkugodzinnej zabawy przygrywały: Kapela spod Babiej Góry, Kapela Kusica z Zamłynia, chór Koła Gospodyń Mioduszyna. W tym czasie można było skosztować tradycyjnych potraw regionalnych czy wziąć udział w konkursach zbójnickich.

  W tym dniu do grona zbójników dołączyli: Kamil Madejczyk i Robert Budzyn.

  Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa taneczna. 

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Rombanica po zbóju w Marcówce

  Szczegy...
 • object(stdClass)#388 (55) { ["id"]=> string(4) "7160" ["title"]=> string(60) "Zdążyć za wszelką cenę przed rogatkami... odcinek drugi" ["alias"]=> string(52) "zdazyc-za-wszelka-cene-przed-rogatkami-odcinek-drugi" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1417) "

  Do zdarzenia doszło na przejeździe w rynku. Pracownik PKP zgłosił, że podczas zamykania rogatki na przejeździe kolejowym, samochód osobowy próbował wjechać pomimo zamykających się ramp. Efekt? Rogatka uderzyła w dach pojazdu. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący samochodem m-ki Peugeot Partner, usiłował wjechać na przejazd kolejowy pomimo włączonej sygnalizacji ostrzegawczej w postaci czerwonego światła oraz zamykających się ramp. Sprawdzono, że sygnalizacja świetlna i dźwiękowa na przejeździe kolejowym działała prawidłowo. Kierujący peugeotem został ukarany mandatem.

  Sytuacja ta zakończyła się zatem nieco inaczej niż ta z początku lipca, kiedy to samochód został zamknięty między rogatkami. W sukurs roztargnionemu kierowcy przyszli wtedy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z posterunku w Suchej Beskidzkiej, którzy na szczęście byli w rejonie przejazdu.  (ZOBACZ: Zamknięty między rogatkami). 

  Przypominamy! Wjazd na przejazd kolejowy w sytuacji gdy nie ma miejsca na jego opuszczenie, jest zabroniony. 

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Zdążyć za wszelką cenę przed rogatkami... odcinek drugi

  Szczegy...
 • object(stdClass)#389 (55) { ["id"]=> string(4) "7152" ["title"]=> string(44) "Gwiazda Południa zaświeciła dla Zawojaka!" ["alias"]=> string(40) "gwiazda-poludnia-zaswiecila-dla-zawojaka" ["catid"]=> string(3) "140" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(4131) "

  Podobnie jak rok temu, etap zawojski Gwiazdy Południa przywitał zawodników opadami deszczu i bynajmniej niezbyt letnią temperaturą. Dla kolarzy spod znaku UKS Zawojak Zawoja dużej różnicy to nie robiło - na co dzień trenują właśnie na tych terenach i przewagę tą podczas sobotniego etapu stuprocentowo wykorzystali.

  Pierwszy na metę odcinka 1/2 pro dojechał Mateusz Maciążka (czas: 1 h 21 min 8 s.), drugi był Grzegorz Hajda (czas: 1 h 21 min 48 s.), a trzeci Wojciech Maciążka (czas: 1 h 22 min 8 s.). Tuż za nimi finiszował kolejny ich klubowy kolega, cytowany na wstępie Bartosz Smyrak (czas: 1 h 23 min. 40 s.). Na podium podczas sobotniego etapu znaleźli się również: Piotr Ordzowiały (trzeci w kategorii MM4) oraz Stanisław Pająk (drugi  MM5).

  Tym samym przed niedzielnym, kończącym drugą edycję Gwiazdy Południa etapem, który zostanie rozegrany w Makowie Podhalańskim, zawodnicy z Zawojaka umocnili się w czołówce w swoich kategoriach. Podium w kategorii MM1 zajmują całkowicie, a kolejny zawodnik traci do nich prawie 20 minut (klasyfikacja generalna to suma czasów z poszczególnych etapów), a w kategorii MM2 z dwoma zawodnikami z klubu z Jastrzębia Zdroju powalczy Smyrak - na razie jest drugi. Pierwszy w kategorii MM5 jak na razie jest kolejny reprezentant zawojskiego klubu Stanisław Pająk.

  Dystans pro, który w gminie Zawoja wynosił 40 km, najszybciej pokonał Marcin Gołuszka (Bikershop Racing Team) z czasem 2 h i 6 sekund. Cztery sekundy później linię mety minął lider klasyfikacji generalnej Dianov Andrey. Trzeci był Tomasz Bal ze Skomielnej Białej - 2 h i 14 sekund. Najszybciej trasę spośród zawodników z naszego powiatu pokonał Krzysztof Kubieniec, który był jedenasty (czas: 2 h 10 min i 10 s.).

  Na zakończenie zawodów do najlepszej trójki w każdej z kategorii trafiały medale, które wręczał wójt gminy Zawoja Marcin Pająk oraz główny organizator zawodów Cezary Zamana.

  WYNIKI - GWIAZDA POŁUDNIA - TRASA 1/2 PRO (27 KM) KATEGORIA OPEN - 15.07.2017 - ZAWOJA

  WYNIKI - GWIAZDA POŁUDNIA - TRASA: PRO (40 KM) KATEGORIA OPEN - 15.07.2017 - ZAWOJA

  KLASYFIKACJA GENERALNA - GWIAZDA POŁUDNIA - TRASA 1/2 PRO

  KLASYFIKACJA GENERALNA - GWIAZDA POŁUDNIA - TRASA PRO

  KLASYFIKACJA GENERALNA - GWIAZDA POŁUDNIA - DRUŻYNOWO

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Gwiazda Południa zaświeciła dla Zawojaka!

  Szczegy...
 • object(stdClass)#390 (55) { ["id"]=> string(4) "7151" ["title"]=> string(36) "Puchar Wójta dla Żurawia Krzeszów" ["alias"]=> string(33) "puchar-wojta-dla-zurawia-krzeszow" ["catid"]=> string(3) "138" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(2896) "

  Sezon ligowy dopiero startuje w sierpniu i niejako na jego rozpoczęcie o pucha wójta stryszawskej gminy zagrali: Żuraw Krzeszów, Lachy Lachowice oraz Jałowiec Stryszawa. Zwycięzca zawodów, czyli krzeszowski Żuraw, treningi wznowił ledwie dzień wcześniej! Dla przykładu Jałowiec Stryszawa pierwsze zajęcia zaplanował na 20 lipca.

  - Turniej został potraktowany przez nas bardzo towarzysko i podejrzewam, że przez inne drużyny również. Mimo braku kilku podstawowych zawodników, zaprezentowaliśmy się bardzo przyzwoicie - mówi trener Żurawia Krzeszów Jacek Kudzia.

  Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym, a mecz trwał 45 minut. 

  - Spadliśmy do B-klasy, ale tak jak mówiłem na koniec poprzedniego sezonu, chcemy szybko wrócić do A-klasy. Co prawa musimy się liczyć z dwoma ubytkami - nasz rezerwowy bramkarz Tomasz Kotlarski przechodzi do Naroża Juszczyn, a Dominik Chorąży raczej wróci do Halniaka Maków Podhalański, lecz pozostali zawodnicy powinni być do mojej dyspozycji. Do drużyny wraca Michał Talaga, z dobrej strony zaprezentował się w turnieju testowany Patryk Bułka. Z drużyny juniorów Jałowca wróciło do nas dwóch zawodników. Liczę jeszcze na to, że do zespołu dołączy dwóch bardziej doświadczonych piłkarzy - wylicza Kudzia.

  Na zakończenie turnieju puchary dla drużyn wręczył ten, o którego puchar w sobotnie popołudnie w Stryszawie grano, czyli wójt Rafał Lasek.

  TURNIEJ PIŁKARSKI O PUCHAR WÓJTA GMINY STRYSZAWA:

  Żuraw Krzeszów - Jałowiec Stryszawa 2:1

  Żuraw Krzeszów - Lachy Lachowice 2:0

  Jałowiec Stryszawa - Lachy Lachowice 2:0

  KLASYFIKACJA GENERALNA:

  1. Żuraw Krzeszów

  2. Jałowiec Stryszawa

  3. Lachy Lachowice


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Puchar Wójta dla Żurawia Krzeszów

  Szczegy...
 • object(stdClass)#391 (55) { ["id"]=> string(4) "7148" ["title"]=> string(43) "Ściganie na całego w Gwieździe Południa" ["alias"]=> string(39) "sciganie-na-calego-w-gwiezdzie-poludnia" ["catid"]=> string(3) "140" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(5741) "

  Wyścig zaczął się od wspomnianej rundy honorowej, a sygnał do rozpoczęcia rywalizacji dali: starosta suski Józef Bałos, wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek oraz główny organizator maratonu Cezary Zamana. Mimo że niektórzy kolarze zapomnieli się i potraktowali przejazd honorowy jako moment zapewnienia jak najlepszego miejsca do walki o czołowe lokaty, to i tak w ostatecznym rozrachunku niewiele im to dało. Wszystkich bez wyjątku kolarzy zweryfikowały trudy trasy.

  Kolarze zatem udali się na właściwe części tras - jedni na trasę mega liczaca 52 km, inni na 1/2 pro, czyli 32 km. W tym czasie o wiele młodsi kolarze mieli do swojej dyspozycji bieżnię stryszawskiego stadionu, gdzie zostały przeprowadzone specjalnie dla nich wyścigi rowerowe. W zależności od kategorii, do pokonania było kolejne okrążenia po bieżni.

   

  Najszybciej dystans 1/2 pro, czyli 32 km pokonał Robert Skrobol (TOMAZI BIKE Jastrzębie-Zdrój) w czasie 1 godzina 36 min. i 40 s. - Początkowo planowałem jechać trasę mega, ale sprzęt mi na to nie pozwolił. Nie ma co ryzykować - powiedział specjalnie dla Sucha24.pl tuż po zakończeniu piątkowych zmagań. - Najtrudniejszy był zjazd z góry w samej końcówce. Trasa była z cyklu "na łeb, na szyję" (śmiech) - dodał Skrobol, który dwa pierwsze dni może zapisać zdecydowanie na plus. W czasówce zajął piąte miejsce. Przed sobotnim etapem w Zawoi to on jest liderem w klasyfikacji 1/2 pro. - Taki był plan, żeby podczas Gwiazdy Południa się pobawić - podsumował.

   

  Najszybciej spośród zawodników z naszego powiatu trasę 1/2 pro pokonał Bartosz Smyrak, który w klasyfikacji open był trzeci, podobnie jak  w kategorii MM1 (rocznik 1980-1991). Tuż za nim na mecie zameldował się Grzegorz Hajda. O dużym pechu może mówić Mateusz Maciążka, który na stadion... wbiegł z rowerem, bo z powodu uszkodzenia przerzutek jego dalsza jazda była niemożliwa. Dziewiąte miejsce dla kolejnego zawodnika spod znaku UKS Zawojak Zawoja, czyli Wojciecha Maciążki. - Nie, nie umawialiśmy się, że jedziemy razem. Każdy jechał na tyle, na ile miał siły - wyjaśnia Smyrek i dodaje: - Trasa była dla nas bardzo dobrze znana, więc na zjazdach zyskiwaliśmy w porównaniu do zawodników, którzy po raz pierwszy pojawili się na trasie. Dla nas była to przyjemność. Najważniejsze było odpowiednie rozłożenie sił. Zacząłem spokojnie, a chciałem mieć siły na końcówkę etapu.

  Pierwszy na mecie trasy mega (52 km) zameldował się Andrey Dianov (LOYALTY POINT). Zajęło mu to 2h 49 min 37 s. W pierwszej dziesiątce mieliśmy dwóch reprezentantów powiatu suskiego - Grzegorza Kubieńca i Krzysztofa Kubieńca 

  W sobotę kolarze zameldują się w Zawoi, a losy tegorocznej rywalizacji zostaną ostatecznie rozstrzygnięte w niedzielę w Makowie Podhalańskim.

  WYNIKI - GWIAZDA POŁUDNIA - TRASA 1/2 PRO (32 KM) KATEGORIA OPEN - 14.07.2017 - STRYSZAWA

  WYNIKI - GWIAZDA POŁUDNIA - TRASA: PRO (52 KM) KATEGORIA OPEN - 14.07.2017 - STRYSZAWA

  KLASYFIKACJA GENERALNA - GWIAZDA POŁUDNIA - TRASA 1/2 PRO

  KLASYFIKACJA GENERALNA - GWIAZDA POŁUDNIA - TRASA PRO

  KLASYFIKACJA GENERALNA - GWIAZDA POŁUDNIA - DRUŻYNOWO

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Ściganie na całego w Gwieździe Południa

  Szczegy...
 • object(stdClass)#392 (55) { ["id"]=> string(4) "7140" ["title"]=> string(45) "Gwiazda Południa zaczęła się od czasówki" ["alias"]=> string(40) "gwiazda-poludnia-zaczela-sie-od-czasowki" ["catid"]=> string(3) "140" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(2959) "

  Pogoda zlitowała się nad kolarzami - w nocy i rano nad Stryszawą padał deszcz, ale im bliżej startu do pierwszego etapu Gwiazdy Południa (godz. 14), tym było coraz bardziej optymistycznie. Ostatecznie kolarze i tak musieli zmagać się momentami na trasie z błotem, lecz na to z pewnością byli przygotowani (w tym i w kolejnych dniach) 

  Na starcie pojawiło się aż 219 zawodników (rok temu wyścig rozpoczęło 156 zawodników, a ostatecznie sklasyfikowanych zostało 119 kolarzy w klasyfikacji ogólnej oraz 1/2 Pro). 

  Będziemy trzymać kciuki zwłaszcza za naszych reprezentantów, których w porównaniu do poprzedniego sezonu jest o wiele więcej. I to nie tylko jeżeli chodzi o klasyfikację indywidualną. W klasyfikacji pary męskie wystartują: Grzegorz Kubieniec i Krzysztof Kubieniec (obaj UKS Zawojak Zawoja), a w klasyfikacji generalnej zawojski Zawojak wystawił dwie czteroosobowe drużyny - pierwszą (Grzegorz HajdaMateusz MaciążkaWojciech MaciążkaBartosz Smyrak) i drugą (Piotr OrdzowiałyŁukasz OrędarzStanisław Pająk i Tomasz Surzyn).

  Trasa do Beskidzkiego Raju była tylko przedsmakiem emocji, które czekają nas już w piątek. 52 km i 32 km - w zależności od wyboru przez zawodnika długości trasy, na takich dystansach będą się ścigać kolarze. Start o godzinie 10. Przypominamy, że zaraz po starcie głównego wyścigu odbędą się wyścigi dla o wiele młodszych kolarzy na boisku w Stryszawie.

  WYNIKI - 6,5 km BOISKO JAŁOWCA-  BESKIDZKI RAJ - GWIAZDA POŁUDNIA -13.07.2017 - STRYSZAWA


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Gwiazda Południa zaczęła się od czasówki

  Szczegy...
 • object(stdClass)#393 (55) { ["id"]=> string(4) "7134" ["title"]=> string(43) "Michał Mak przeszedł do Śląska Wrocław" ["alias"]=> string(38) "michal-mak-przeszedl-do-slaska-wroclaw" ["catid"]=> string(3) "138" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1955) "

  Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Michał Mak zakotwiczy w Zagłębiu Lubin. Kiedy upadł temat przeprowadzki do drużyny prowadzonej przez Piotra Stokowca, po Michała chciał sięgnąć trener Wisły Płock Marcin Kaczmarek. Michał Mak przeszedł nawet testy medyczne, za pozował nawet z resztą drużyny do zdjęcia, które ukaże się w Skarbie Kibica, ale... Kaczmarek rozstał się za porozumieniem stron z Wisłą i Michał chciał poczekać na to, kto będzie nowym trenerem płockiej drużyny i czy ten będzie go widział w składzie. Ostatecznie w Wiśle stery objął Jerzy Brzęczek, a Michał trafił do Śląska Wrocław!

  25-latek pojawił się podczas prezentacji drużyny, która odbyła się w środowe popołudnie na stadionie przy Oporowskiej. Michał będzie dziewiątym nowym zawodnikiem (wcześniej do wrocławskiej drużyny dołączyli: Jakub Słowik, Igor Tarasovs, Djordje Cotra, Michał Chrapek, Jakub Kosecki, Oktawian Skrzecz, Dragoljub Srnić, Arkadiusz Piech ), który trafił do drużyny Jana Urbana przed startem sezonu.

  Michał będzie grał w Śląsku z numerem 14 na koszulce.

  W sobotę Śląsk zainauguruje nowe rozgrywki wyjazdowym spotkaniem z Arką Gdynia.

                                                                                                                                                                                                                                         


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Michał Mak przeszedł do Śląska Wrocław

  Szczegy...

wyniki - i liga

25-06-2017 13:00
Los Asfaltos 5 : 7 ZrobioneZdrewna.pl
25-06-2017 12:00
Playboys 3 : 7 Monter
25-06-2017 11:00
The Dreamers 6 : 6 Gamba Furiosa
25-06-2017 09:00
AKS 10 : 0 Beton 2
18-06-2017 13:00
Los Asfaltos 5 : 3 Monter

Tabela - I Liga

Team
Played Points
1 Los Asfaltos 8 19
2 AKS 8 16
3 ZrobioneZdrewna.pl 8 15
4 Gamba Furiosa 8 14
5 Monter 8 13
6 Zawojski.pl 8 7
7 The Dreamers 8 7
8 Playboys 8 6
9 Beton 2 8 6

zapowiedŹ - i liga

wyniki -ii liga

25-06-2017 14:00
FC Fikoł 4 : 8 RAFkOP
25-06-2017 13:00
Granda 1 : 10 Relax
25-06-2017 12:00
Stolarze 0 : 12 Lachy
25-06-2017 11:00
RKS Huwdu 5 : 0 Szerszenie
25-06-2017 10:00
Złote Skrzydła 2 : 2 Sportowe świry

Tabela - Ii Liga

Team
Played Points
1 Sportowe świry 9 21
2 Lachy 9 21
3 RKS Huwdu 9 18
4 Granda 9 16
5 Relax 9 15
6 RAFkOP 9 13
7 Stolarze 9 12
8 Złote Skrzydła 9 12
9 FC Fikoł 9 3
10 Szerszenie 9 0

zapowiedŹ - ii liga

wyniki -iii liga

11-06-2017 13:00
West Side 5 : 6 BVB
11-06-2017 11:00
Mucharz Team 3 : 2 No Goal
11-06-2017 10:00
RUTHLESS 0 : 5 VIPER
11-06-2017 09:00
Błekitna Gwiazda 1 : 11 Dzikie Wieprze

zapowiedŹ - iii liga

Tabela - Iii Liga

Team
Played Points
1 Dzikie Wieprze 7 21
2 VIPER 7 12
3 BVB 7 12
4 Błekitna Gwiazda 7 11
5 No Goal 7 10
6 West Side 7 7
7 Mucharz Team 7 6
8 RUTHLESS 7 2

Gazetki Promocyjne

HomeSportPozostałeMaciej Krzyśków Top of Page