Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 01 styczeń 2017 19:10

„Wybiegane ścieżki naszych ziomków” – Bieg Sylwestrowy w Krakowie

Biedronki, śnieżynki, czarownice, Indianin, wilk i Czerwony Kapturek, Cruella de Mon z dalmatyńczykami, afrykańskie plemię czy astronauci z NASA wzięli  udział w 13. Krakowskim Biegu Sylwestrowym i na sportowo pożegnali stary rok.

 Na Małym Rynku, tuż za Bazyliką Mariacką, gdzie umiejscowiona była start/meta, pojawiło się kilka tysięcy osób – biegaczy i kibiców. Do wyboru zawodnicy mieli dwa dystanse: „Radosna Dziesiątka” (10 km) i „Smocza Piątka” (5 km). Start nastąpił wraz z hejnałem z wieży mariackiej o godzinie 12.00 . Podczas Krakowskiego Biegu Sylwestrowego organizatorzy  stawiają  przede wszystkim na dobrą zabawę dlatego dystans można było zmieniać nawet na trasie. Nawet jeśli ktoś zapisał się na inny dystans mógł pobiec dłużej lub krócej. Najpierw wszyscy zawodnicy pobiegli w stronę ul, Floriańskiej, później plantami pod Wawel, na Bulwar Czerwieński, następnie przez ulicę Podzamcze z powrotem na planty i znów przez Floriańską wracali na metę. Ci, którzy wybrali dłuższy dystans po minięciu Wawelu biegli bulwarami aż w okolice mostu Powstańców Śląskich, gdzie zawracali i po tej samej tracie, co „piątkowicze”, biegli na metę. 13. Krakowski Bieg Sylwestrowy ukończyło dokładnie 1966 osób. Wśród taki licznej grupy nie zabrakło reprezentantów powiatu suskiego : Marka Witkowskiego, Macieja Sabatowskiego   i Mariusza Majkrzaka ze Suchej Beskidzkiej, Gabrieli Knapczyk- Kania i Adama Kani z Bieńkówki, Emanuela Głód – Zaręby z Budzowa, Wioletty Porębskiej , Magdaleny Sali – Tlałka i Jarosława Porębskiego z Marcówki, Krzysztofa Podgórskiego, Józefa Kołaty i Joli Żmii z Zembrzyc. Wyniki na stronie:  http://live.sts-timing.pl/kbs2016/index.php?dystans=2

Tradycyjnie na mecie, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, każda Pani otrzymała różę. Na wszystkich czekał talerz pysznej grochówki i kubek gorącej herbaty.

Po ukończeniu obu konkurencji organizatorzy przystąpili do dekoracji zwycięzców w kategoriach kobiet i mężczyzn. Największe emocje wzbudziły jednak wyniki konkursu na najlepsze przebranie. Organizatorzy nagradzali przebrania pojedynczych osób, dzieci, par i zespołów. Miło nam poinformować, że najlepiej przebranym biegaczem 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego został Pony Blue Smile , czyli Magdalena Sala – Tlałka z Marcówki. Serdecznie gratulujemy wygranej.

 Dla jednych było to  zakończenie, a dla innych rozpoczęcie sezonu biegowego .Tradycją jest, że w dniu św. Sylwestra od trzynastu lat Kraków gości magiczną społeczność biegową. Podczas biegu większość uczestników przemierza trasę w fantazyjnych przebraniach, których przygotowanie trwa wiele tygodni, a nawet miesięcy. Sprzyja temu formuła zawodów: radosnego biegu w korowodzie ciekawie przebranych i uśmiechniętych ludzi. Zapraszamy za rok do udziału już w 14. Krakowskim Biegu Sylwestrowym.

Wszystkim biegaczom z powiatu suskiego życzymy wybieganego Nowego Roku 2017, samych sukcesów sportowych i kolejnych „życiówek”.

 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

wyniki -Futsal

18-02-2017 15:30
Gamba Furiosa 10 : 7 Playboys
18-02-2017 14:30
The Dreamers 8 : 3 RAFkOP
11-02-2017 16:30
The Dreamers 2 : 7 Playboys
09-02-2017 19:00
RAFkOP 0 : 5 Gamba Furiosa
04-02-2017 18:00
Playboys 4 : 0 Synowie Luja

Tabela - Futsal

Team
Played Points
1 Gamba Furiosa 9 27
2 BLOK Ekipa 9 21
3 Playboys 9 18
4 Granda 9 15
5 Synowie Luja 9 13
6 The Dreamers 9 12
7 RAFkOP 9 9
8 AKS 9 9
9 VIPER 9 7
10 2ez 9 3

zapowiedŹ -Futsal

Gazetki Promocyjne

HomeSportPozostałe„Wybiegane ścieżki naszych ziomków” – Bieg Sylwestrowy w Krakowie Top of Page