Pozostałe (300)

W niedzielę 12 marca br. w Myślenicach odbył się 3. Myślenicki Bieg Uliczny. To pierwsza impreza sportowa wchodząca w cykl imprez  Tour de Małopolska 2017.Pogoda nie była zbyt sprzyjająca biegaczom: opady deszczu ze śniegiem, mocno wiejący wiat to jednak nie zniechęciło zawodników. Na starcie małopolskich "dyszki" stanęło niemal 1000 osób.

wtorek, 21 marzec 2017 13:09

Wstąp do Klubu i sięgnij po dofinansowanie!

Napisane przez

Minister Sportu i Turystyki ogłosiło nabór wniosków na realizację programu Klub w 2017 roku. O dofinansowanie na sprzęt sportowy, ale też i wynagrodzenie trenerów czy wyjazd na obóz sportowy mogą starać się kluby sportowy (działających w formie stowarzyszenia), których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskie kluby sportowe.

niedziela, 26 marzec 2017 20:11

Szymon Gospodarczyk: Hilux z T1 jak samochód WRC

Po dwóch rundach, które odbyły się w Rosji oraz w Dubaju, na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA w rajdach cross-country znajduje się duet Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk. Dla Domżały oraz pochodzącego z Jordanowa Gospodarczyka, który w tym teamie pełni funkcję pilota, to debiut w kategorii T1.

poniedziałek, 13 marzec 2017 20:19

Podium tuż tuż, ale medale zdobyli tylko w drużynie

Napisał

Najlepsi narciarze alpejscy z finałów powiatowych wywalczyli awans do zawodów wojewódzkich, które tradycyjnie odbywają się w Kluszkowcach. Uczniowie ze szkół średnich w miniony piątek właśnie w Kluszkowcach rywalizowali z najlepszymi narciarzami z całego województwa. Indywidualnie nie udało się znaleźć żadnemu z reprezentantów naszych szkół na podium, ale drużynowo wśród najlepszych trójek znalazły się zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.

Kapitalne zawody ma za sobą reprezentacja Polski seniorek w halowych Mistrzostwach Europy we francuskim Vittel. Biało-czerwone, w składzie których wystąpiła Natalia Leśniak, zdobyły złoty medal. W finale Polki wygrały z reprezentacją Francji.

W minioną niedzielę 5 marca w Tychach odbyła się już siódma edycja biegu Pawła Lorensa.

czwartek, 09 marzec 2017 10:19

Gala Sportowiec Roku 2016 - Bargiel znowu na czele!

Uroczyste podsumowanie plebiscytu Sportowiec Roku 2016 organizowanego przez nasz portal, kolejny raz odbyło się w kompleksie weselnym Tequila-Event w Kukowie.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego.W pierwszej edycji wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Najlepsi biathloniści świata po mistrzostwach świata przenieśli się aż do Korei Południowej na zawody w Pjongczang. Właśnie tam w przyszłym roku odbędą się zimowe Igrzyska Olimpijskie. W biegu sprinterskim Grzegorz Guzik zajął 53 miejsce.