Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

  object(stdClass)#436 (55) { ["id"]=> string(4) "7018" ["title"]=> string(42) "WYSPY ZIELOENGO PRZYLĄDKA - raj na ziemi." ["alias"]=> string(38) "wyspy-zieloengo-przyladka-raj-na-ziemi" ["catid"]=> string(3) "146" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1059) "

   

  Na Oceanie Atlantyckim, ok. 600 km na zachód od wybrzeży Senegalu rozciąga się Republika Wysp Zielonego Przylądka. Nie ma tu jeszcze turystyki masowej i dlatego wyspy nazywane są ostatnim rajem na ziemi.

                                                                                           

  Salon Wakacyjny Conqueror Travel Club Galeria Suska - na przeciwko Rossmanna, Mickiewicza 9c,34-200 Sucha Beskidzka

Zadzwoń: 884 889 989 / 695 016 574 /

Napisz:  m.szklarczyk@conqueror.com.pl/  a.piatek@conqueror.com.pl


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  WYSPY ZIELOENGO PRZYLĄDKA - raj na ziemi.

  Szczegy...
 • object(stdClass)#384 (55) { ["id"]=> string(4) "7015" ["title"]=> string(33) "Kolizja na skrzyżowaniu w Suchej" ["alias"]=> string(32) "kolizja-na-skrzyzowaniu-w-suchej" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(403) "

  Kierujący busem planował z ul. Mickiewicza skręcić właśnie w ul. Semika. Nie zachował jednak ostrożności i uderzył w tył seata, który znajdował się już na lewoskręcie i szykował się do identycznego manewru. Siła uderzenia była na tyle duża, że seat został wepchnięty na lewy pas – prosto w jadącą z naprzeciwka ciężarówkę.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Kolizja na skrzyżowaniu w Suchej

  Szczegy...
 • object(stdClass)#385 (55) { ["id"]=> string(4) "7013" ["title"]=> string(50) "ALPS: Zapowiedź orlikowa (25 czerwca). Komunikat!" ["alias"]=> string(44) "alps-zapowiedz-orlikowa-25-czerwca-komunikat" ["catid"]=> string(3) "139" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(12034) "

   

  Jak już wielu zauważyło awans do I ligi bez rozgrywania ostatniego pojedynku uzyskały Sportowe Świry, gdyż mogące im go odebrać Złote Skrzydła -mówiąc delikatnie dały ciała- i w spotkaniu ze Stolarzami wystawiły nieuprawnionego zawodnika i wywalczone na boisku trzy punkty zostały im odebrane. Ponadto przegrały z Grandą Kojszówka w zaległym spotkaniu.

  Wpadka Złotych Skrzydeł jest jednak niczym przy postawie Samych Swoich, którzy okazali się być niczym Lance Armstrong. Co prawda nie brali dopingu, ale okazali się -co by tu mówić- oszustami. Dlatego zostali wykluczeni z rozgrywek, a ich wyniki anulowane (na końcu artykułu publikujemy szczegóły tej sprawy). Tym samym z pierwszej ligi spadnie tylko jeden zespół.

   

  I liga:

  W korespondencyjnym pojedynku o wicemistrzostwo zawalczą ekipy z Lasu i Zembrzyc. W lepszej sytuacji jest Gamba Furiosa, której do szczęścia wystarcza jedynie własna wygrana z The Dreamers. Zespół z powiatu żywieckiego musi ograć mający ostatnio zwyżkę formy Beton2, a przy tym liczyć na potknięcie zembrzyczan. Na razie obie ekipy mają tyle samo punktów, ale to Gamba wygrała mecz bezpośredni.  Warto jeszcze pamiętać, że Beton2 i The Dreamers walczą o życie. Podobnie jak Playboys, których czeka potyczka z niemającym już szans na podium Monterem.

  Z zespołów zagrożonych spadkiem w najgorszej sytuacji jest Beton2 bo przegrał zarówno z Dreamersami jak i Playboysami.  Degradacja może jeszcze spotkać pauzującego w tej kolejce Zawojskiego.pl, choć wydaje się mało prawdopodobne by trzy ekipy zza ich pleców wygrały swoje mecze.   

  Na koniec ZrobioneZdrewna.pl zweryfikuje formę Los Asfaltos. Jeżeli Las i Gamba się potkną to juszczynianie będą mieli dodatkową mobilizację, gdyż wygrana da im wicemistrzostwo.

  9 kolejka 25-06-2017 09:00 AKS - : - Beton 2
    25-06-2017 11:00 The Dreamers - : - Gamba Furiosa
    25-06-2017 12:00 Playboys - : - Monter
    25-06-2017 13:00 Los Asfaltos - : - ZrobioneZdrewna.pl

   

  II liga:

  Przed tygodniem wydawało się, że otwierający kolejkę pojedynek będzie meczem o awans. Wspomniane na wstępie wydarzenia sprawiły jednak, że Złote Skrzydła zagrają ze Sportowymi Świrami już tylko o prestiż. W pojedynkach  RKS Huwdu z Szerszeniami i FC Fikoł z Rafkopem także walka toczyć się będzie o pietruszkę. Inaczej rzecz się ma w starciu Lachów ze Stolarzami. Ci pierwsi, jeżeli chcą awansować, muszą wygrać, by nie musieć nerwowo czekać na rozstrzygnięcie meczu Grandy z Relaxem. Jeżeli Lachy zgubią punkty, a Granda wygra to awansują kojszowianie, gdyż nawet jeśli „tylko” zrównają się punktami z lachowiczanami to wyprzedzą wskutek wygranej w meczu bezpośrednim.

   

  9 kolejka 25-06-2017 10:00 Złote Skrzydła - : - Sportowe świry
    25-06-2017 11:00 RKS Huwdu - : - Szerszenie
    25-06-2017 12:00 Stolarze - : - Lachy
    25-06-2017 13:00 Granda - : - Relax
    25-06-2017 14:00 FC Fikoł - : - RAFkOP

   

  Komunikat I ligi

  Drużyna Sami Swoi Palcza zostaje odsunięta od rozgrywek Amatorskiej Ligo Powiatu Suskiego . Wszystkie  dotychczasowe wyniki z udziałem tej drużyny  zostają anulowane.

   

  Uzasadnienie

  Drużyna Sami  Swoi nie stawiła się na mecz 28 maja 2017 przeciwko Gambie Furioza co oznacza pierwszy walkower. W czasie meczu 14 maja przeciwko Monterowi czerwoną kartkę otrzymała kapitan Samych Swoich. Według regulaminu oznaczało to pauzę tego zawodnika w następnym meczu. Tymczasem  w meczu rozegranym 20 maja ten zawodnik pojawił się na placu gry. W efekcie Sami Swoi zostają ukarani drugim walkowerem.
  Po meczu z 18 czerwca drużyna Playboys Budzów zażądała wylegitymowania się zawodników Samych Swoich, gdyż istniało duże prawdopodobieństwo, że ich zawodnicy są czynnymi piłkarzami jednej z drużyn IV ligowych. Zawodnicy Samych Swoich odmówili pokazania dowodów tożsamości, a na dodatkowe spotkanie konfrontacyjne się nie stawili. Należy więc domniemywać, że są czynnymi  zawodnikami zarejestrowanymi w systemie Polskiego Związki Piłki Nożnej.

   

  Z regulaminu:
  Artykuł 5 - Zgłoszenie zawodników do gry

  §7

  4. W rozgrywkach mogą brać udział wyłącznie zawodnicy, którzy w rundzie wiosennej 2017 roku  nie są czynnymi piłkarzami rozgrywek prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej, Okręgowe Związki Piłki Nożnej i Wojewódzkie Zrzeszenia LZS 

  5. W przypadku pojawienia się w meczu zawodnika zgłoszonego do rozgrywek OZPN lub zrzeszonego w klubie, który wcześniej nie wypełnił specjalnej deklaracji orzeczony zostanie walkower na rzecz drużyny przeciwnej.
  7. Kapitanowie drużyn maja prawo wnieść protest dotyczący tożsamości zawodników drużyny. W razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie tożsamości zawodnika i jego uprawnień do gry w danym zespole, kapitan drużyny przeciwnej ma prawo zażądać dowodu tożsamości, który pozwoli stwierdzić obecność zawodnika w składzie danej drużyny.

  10. W razie nie okazania dowodu tożsamości lub organizatorzy nie potwierdzą tożsamości zawodnik nie może brać udziału w grze w tym spotkaniu. Protesty kapitanów odnośnie tożsamości zawodnika mogą być składane najpóźniej do końca spotkania lub do 15 minut po jego zakończeniu - u organizatora

  11. W przypadku stwierdzenia udziału w meczu zawodnika nie zgłoszonego do gry w danej drużynie, zostanie orzeczony walkower na korzyść drużyny przeciwnej. Natomiast wszystkie poprzednie mecze z udziałem tego zawodnika zostaną zweryfikowane jako walkowery na korzyść drużyn przeciwnych.

  Artykuł 14 - Sankcje karne

  §17

  4. Zawodnik ukarany czerwona kartka ma automatyczny zakaz gry w jednym, kolejnym meczu swojej drużyny z zastrzeżeniem pkt 5 poniżej.

  5. Zawodnik ukarany czerwoną za naruszenie nietykalności cielesnej lub fizycznej, w tym przytrzymanie, klepanie, odepchnięcie, uderzenie zawodnika, przedstawiciela Ligi, sędziego lub organizatora wyzywanie, wulgaryzmy, zastraszanie, gesty uwłaczające honor zawodnika, przedstawiciela ALPS, sędziego lub Organizatora – kara odsunięcia od 5 spotkań, która przechodzi także na kolejną rundę ALPS.

   

       

 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  ALPS: Zapowiedź orlikowa (25 czerwca). Komunikat!

  Szczegy...
 • object(stdClass)#386 (55) { ["id"]=> string(4) "7011" ["title"]=> string(39) "Kolejny film Grupy Artystycznej SYNAPSY" ["alias"]=> string(39) "kolejny-film-grupy-artystycznej-synapsy" ["catid"]=> string(2) "98" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(369363) "

  Stanisław Sikora (ur. w Stryszawie 17.11.1911., zm. w Warszawie 22.08. 2000) – rzeźbiarz i medalier.  Kiedy miał 3 lata, na wojnie zginął jego ojciec. Jego i siostrę Elżbietę wychowywała matka. Po ukończeniu Szkoły Powszechnej w Stryszawie rozpoczął naukę w nieodległej Suchej. W wieku 14 lat za namową dyrektora suskiej szkoły wyjechał do Zakopanego, gdzie rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Przemysłu Drzewnego. Był to czas intensywnej nauki, ale i wyczynów sportowych. Po ukończeniu zakopiańskiej szkoły rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 

  W roku 1937 wraz z przyjaciółmi  - artystami wyjechał do Paryża na Wystawę Światową. Na wystawie Arts et Techniques otrzymał srebrny medal za rzeźby w granicie i drewnie.

  W czasie II wojny światowej wrócił w rodzinne strony. Zajmował się odbieraniem meldunków od górskich kurierów i dostarczaniem ich do Delegatury Rządu Polskiego w Warszawie. W 1940r. poślubił w Zawoi malarkę Joannę Irenę Korecką.

  Po wojnie wrócił do Warszawy na Saską Kępę i do pracy twórczej. W roku 1948 w lokalu przylegającym do jego warszawskiej pracowni na Saskiej Kępie Stanisław Sikora przyjmował Pabla Picassa.

  Swoje prace prezentował na 22 indywidualnych wystawach krajowych oraz jednej za granicą. Jego rzeźby i medale odnajdziemy w większych muzeach krajowych oraz w muzeach w Arezzo, Moskwie, Paryżu, Rawennie, Skopje.

  Na premierę przybyło wielu mieszkańców naszej gminy, którzy poznali sylwetkę znanego twórcy. Dziękujemy za liczny udział!

  Opublikowanie filmu w internecie zaplanowano w okresie do połowy lipca, a wejdzie on w skład "Tryptyku Stryszawskiego", czyli trzech filmów o artystach ze Stryszawy.

  [space height="HEIGHT"]
  Projekt "Tryptyk Stryszawski" został dofinansowany przez Fundację Banku Zachodniego WBK w ramach Programu "Bank Ambitnej Młodzieży".


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Kolejny film Grupy Artystycznej SYNAPSY

  Szczegy...
 • object(stdClass)#387 (55) { ["id"]=> string(4) "7010" ["title"]=> string(55) "Makowska jednostka chce totalnie zmienić swoje oblicze" ["alias"]=> string(19) "2017-06-22-07-10-35" ["catid"]=> string(2) "96" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(3149) "

   - Odbudowujemy naszą zdolność bojową. Twoje wsparcie pozwoli nam bezpieczniej i intensywniej pełnić naszą służbę. Pomagając nam, wspierasz szlachetną idee obrony cywilnej, dzięki temu my będziemy mogli lepiej pomagać innym. To trochę tak jakbyś inwestował w swoją przyszłość, przyszłość i bezpieczeństwo naszej społeczności - mówi komendant OSP Maków Dolny Mateusz Szklarczyk i dodaje: - Krok po kroku odbudowujemy jednostkę. W zeszłym roku naszą pracą, uporem, i dzięki hojności sponsorów udało się nam pozyskać blisko sto tysięcy złotych. Całą tą sumę poświęciliśmy na odbudowę zdolności bojowej jednostki (zakup Forda Rengera - nowego samochodu szybkiego natarcia, z 400 litrowym zbiornikiem, sprzęt ratowniczko gaśniczy oraz remont parteru budynku), dzięki czemu zwiększyliśmy ją o kilkaset procent. W obecnym momencie jesteśmy w trakcie przystosowania zewnętrznej części budynku do działań ratowniczko gaśniczych. Skupiamy się na przebudowie parkingu i wjazdu do jednostki, tak żeby umożliwić szybkie i efektywne działanie w czasie akcji ratowniczych, oraz wyeliminować niebezpieczeństwo jakim jest bliskość ruchliwej drogi krajowej na której często dochodzi do wypadków.

  W związku powyższym został opracowany projekt przebudowy wjazdu do jednostki, aby wyeliminować zagrożenie, i pozwolić strażakom na szybkie i bezpieczne zaparkowanie prywatnych pojazdów w czasie akcji. - Pozyskaliśmy już 5 tys złotych z programu "Tesco dla mikroegionu", ale ta kwota pozwoli na jedynie na rozpoczęcie prac - informuje Szklarczyk. 

  Zdjęcie użytkownika Mateusz Szklarczyk.[space height="HEIGHT"]

  Wstępna wizualizacja planowanych zmian.

   - Dlatego teraz prosimy o pomoc Ciebie... Każda, nawet najmniejsza wpłata będzie Twoim widocznym wkładem w podniesienie bezpieczeństwa naszej społeczności. Jeśli nie finansowo to możesz nas wesprzeć w tej idei w każdy inny sposób; doświadczeniem, umiejętnościami, surowcami budowlanymi. Jeśli nigdy nie było ci obojętne dobro społeczności, wesprzyj nas. Dobre słowo czy przekazanie informacji to też forma pomocy - przekonuje komendant OSP Maków Dolny i... zaprasza do odwiedzenia jednostki po uprzednim kontakcie telefonicznym na numer 602 462 138, pod adresem ul.Wolności 238, Maków Podhalański.

   

  https://zrzutka.pl/se87rr


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Makowska jednostka chce totalnie zmienić swoje oblicze

  Szczegy...
 • object(stdClass)#388 (55) { ["id"]=> string(4) "7007" ["title"]=> string(48) "Spod Babiej Góry nad morze pojedziemy autobusem" ["alias"]=> string(47) "spod-babiej-gory-nad-morze-pojedziemy-autobusem" ["catid"]=> string(2) "99" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(859) "

   - Od 24 czerwca rusza nowe połączenie  z Zawoi, przez Słupsk, Ustkę do Rowów - Połączenie jest sezonowe i będzie obsługiwane codziennie do 31 sierpnia, wymiennie z  przewoźnikiem z PKS Słupsk.

  Autobus  będzie wyjeżdżał z Zawoi o godz. 16.05 i do Bytowa dojedzie od godz. 4.30, do Słupska o godz. 5.30, do Ustki o godz. 6.00 i do Rowów o godz. 6.30. 

  W drodze powrotnej autobus będzie wyjeżdżać z Rowów o godz. 15.45. Po drodze zajedzie do Suchej Beskidzkiej, Makowa Podhalańskiego, aby dojechać do Zawoi o godz. 6.10.

   

  Rozkład jazdy


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Spod Babiej Góry nad morze pojedziemy autobusem

  Szczegy...
 • object(stdClass)#389 (55) { ["id"]=> string(4) "7006" ["title"]=> string(44) "Powstaje nowy deptak obok pasażu handlowego" ["alias"]=> string(28) "powstaje-nowy-pasaz-handlowy" ["catid"]=> string(2) "95" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(783) "

  - W planach jest przeistoczenie tego miejsca w prawdziwy miejski deptak poprzez nową i ciekawą aranżację. W czerwcu rozpoczął się pierwszy etap wprowadzający zmiany w krajobrazie ul. Mickiewicza – wyjaśnia suski magistrat. - Zakres robót obejmować będzie wykonanie nowych sieci kanalizacji deszczowej, wodociągu, sieci energetycznej oraz nawierzchni z kostki brukowej. Całość traktu będzie oświetlona niskimi stylizowanymi lampami. 

  Dodatkowo zamontowane mają zostać m.in. stylowe ławki oraz kosze uliczne. 

  Zakończenie prac przewidziane jest na październik. 

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Powstaje nowy deptak obok pasażu handlowego

  Szczegy...
 • object(stdClass)#390 (55) { ["id"]=> string(4) "7005" ["title"]=> string(63) "Wypadek 8 samochodów i motocyklisty na krajówce w Zembrzycach" ["alias"]=> string(46) "wypadek-8-samochodow-na-krajowce-w-zembrzycach" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(2090) "
  Zgodnie z przyjętym scenariuszem do wypadku doszło na drodze krajowej 28 w rejonie byłego zajazdu Zielona Gęś. W sumie brało w nim udział aż osiem samochodów i motocyklista. Kilka wyleciało z drogi do rowu, inne zatarasowały krajówkę i ta stała się nieprzejezdna (dla użytkowników drogi wytoczono objazd przez parking). Niestety kilka osób nie przeżyło wypadku, inne zostały ciężko ranne. Niektórzy zostali uwięzieni w pojazdach, którymi się poruszali.  - Rejon koncentracji przybyłych sił i środków wyznaczono na placu targowym obok suskiego zamku, skąd kolejne rzuty sił i środków zostają wprowadzone do działań ratowniczo-gaśniczych.. Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia kolejnych sił i środków kolejni kierujący działaniami ratowniczymi podejmują decyzję  - relacjonował przebieg akcji Łukasz Białończyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej. Dodał, że ratownicy musieli dobrać techniki ewakuacji adekwatne do zastanej sytuacji, zabezpieczyć miejsca zdarzenia, wyznaczyć punkt lądowania dla śmigłowca LPR.  - Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności organizacji działań ratowniczo - gaśniczych podczas zdarzenia drogowego z udziałem kilku samochodów osobowych. Udzielanie pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Organizację kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym i taktycznym z wykorzystaniem sił i środków Centralnego i Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego – dodaje.
   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Wypadek 8 samochodów i motocyklisty na krajówce w Zembrzycach

  Szczegy...
 • object(stdClass)#391 (55) { ["id"]=> string(4) "7004" ["title"]=> string(53) "Karuzela Twórczości po raz dziesiąty w Zembrzycach" ["alias"]=> string(50) "karuzela-tworczosci-po-raz-dziesiaty-w-zembrzycach" ["catid"]=> string(3) "100" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1251) "

  Oficjalnego  rozpoczęcia Karuzeli Twórczości  dokonał wicedyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Grzegorz Wicher.  Tegorocznym motywem przewodnim Karuzeli był  regionalizm. Mogliśmy więc podziwiać występy sceniczne naszych gości, których gra aktorska, kostiumy i kreatywność zasługują na pełen podziw. O dodatkowe atrakcja zadbał Stanisław Sala z Marcówki, który przygotował prawdziwą góralską bacówkę. Gości zabawiali także członkowie Szkolnego Koła Caritas w Białce.  Każdy  mógł przy tym podziwiać i zakupić arcydzieła przygotowane przez niektóre ośrodki Organizatorzy zapewnili przyjezdnym wspaniały słodki kącik, który domowymi wypiekami zapełnił się dzięki rodzicom z zembrzyckiego Ośrodka oraz gorącym, wybornym bigosem lub równie wyśmienitym kotletem podanym z surówkami i ziemniakami.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Karuzela Twórczości po raz dziesiąty w Zembrzycach

  Szczegy...
 • object(stdClass)#455 (55) { ["id"]=> string(4) "7003" ["title"]=> string(58) "Agencja escortowa z Londynu - fachowe usługi transportowe" ["alias"]=> string(55) "agencja-escortowa-z-londynu-fachowe-uslugi-transportowe" ["catid"]=> string(2) "92" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(3003) "

   

  Escorting – kto korzysta z tego typu usług?

  Pojęcie to zostało zaczerpnięte z Wielkiej Brytanii, gdzie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród tamtejszego społeczeństwa. Jeśli zapytałbyś przeciętnego Brytyjczyka czy wie na czym polegają usługi escortowe to z pewnością odrzekłby, że tak. Bo na zachodzie tego typu usługi są codziennością i nikt nie wstydzi się, że z nich korzysta.

  W Polsce panuje błędne przekonanie, że agencje escortowe to zwykłe agencje towarzyskie pod zmienioną nazwą. Nie wiadomo skąd się wzięło takie myślenie ale jedno jest pewne – jest ono niepoprawne. Wystarczy wejść na stronę London Escorts Agency, aby przekonać się co leży w zakresie świadczonych przez nią usług.

  Oferty agencji escortowych tworzone są przede wszystkim z myślą o tych najbardziej zamożnych. Tych, których stać na realizowanie swoich najśmielszych zachcianek. Bo niektóre zlecenia tego rodzaju klientów są naprawdę nietypowe i nie każda firma jest w stanie podjąć się ich realizacji. Pracownicy londyńskich agencji escortowych wypełnią wszystkie, nawet najbardziej udziwnione wytyczne, a w dodatku zapewnią pełną dyskrecję i lojalność. 

  Kurier jakiego do tej pory nie znałeś

  Należysz do grona osób często korzystających z usług firm kurierskich? Jeśli tak to zapewne zdarzyło Ci się doświadczyć niezbyt profesjonalnej obsługi, która pozostawiała wiele do życzenia. Gubienie paczek, opóźnienia i niszczenie przesyłek to w Polsce codzienność. Takie sytuacje nie mają miejsca, jeśli dostarczaniem Twoich paczek zajmuje się agencja escortowa z Londynu.

  Od dawna marzysz o drogiej sukience lub ekskluzywnym samochodzie, ale jest jeden problem – można kupić go tylko w Londynie i nie wiesz w jaki sposób sprowadzić go do Polski? Tego typu usługi leżą w zakresie escortingu, czyli profesjonalnej pomocy w realizacji nietypowych zadań. Doświadczeni profesjonaliści trudniący się tego typu pracą wyświadczą Ci fachową pomoc w różnego rodzaju usługach transportowych przedmiotów zarówno mniejszych jak i większych gabarytów.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Agencja escortowa z Londynu - fachowe usługi transportowe

  Szczegy...
 • wyniki - i liga

  18-06-2017 13:00
  Los Asfaltos 5 : 3 Monter
  18-06-2017 12:00
  The Dreamers 5 : 4 ZrobioneZdrewna.pl
  18-06-2017 10:00
  AKS 4 : 3 Zawojski.pl
  18-06-2017 09:00
  Beton 2 7 : 4 Gamba Furiosa
  14-06-2017 19:30
  Los Asfaltos 15 : 1 Playboys

  Tabela - I Liga

  Team
  Played Points
  1 Los Asfaltos 7 19
  2 Gamba Furiosa 7 13
  3 AKS 7 13
  4 ZrobioneZdrewna.pl 7 12
  5 Monter 7 10
  6 Zawojski.pl 8 7
  7 The Dreamers 7 6
  8 Beton 2 7 6
  9 Playboys 7 6

  zapowiedŹ - i liga

  25-06-2017 09:00
  AKS - Beton 2
  25-06-2017 11:00
  The Dreamers - Gamba Furiosa
  25-06-2017 12:00
  Playboys - Monter
  25-06-2017 13:00
  Los Asfaltos - ZrobioneZdrewna.pl

  wyniki -ii liga

  18-06-2017 14:00
  Sportowe świry 13 : 0 RAFkOP
  18-06-2017 13:00
  FC Fikoł 5 : 0 Szerszenie
  18-06-2017 12:00
  Lachy 0 : 2 Granda
  18-06-2017 11:00
  Stolarze 5 : 0 Złote Skrzydła
  18-06-2017 10:00
  RKS Huwdu 6 : 4 Relax

  Tabela - Ii Liga

  Team
  Played Points
  1 Sportowe świry 8 21
  2 Lachy 8 18
  3 Granda 8 16
  4 RKS Huwdu 8 15
  5 Stolarze 8 12
  6 Relax 8 12
  7 Złote Skrzydła 8 12
  8 RAFkOP 8 10
  9 FC Fikoł 8 3
  10 Szerszenie 8 0

  zapowiedŹ - ii liga

  25-06-2017 10:00
  Złote Skrzydła - Sportowe świry
  25-06-2017 11:00
  RKS Huwdu - Szerszenie
  25-06-2017 12:00
  Stolarze - Lachy
  25-06-2017 13:00
  Granda - Relax
  25-06-2017 14:00
  FC Fikoł - RAFkOP

  wyniki -iii liga

  11-06-2017 13:00
  West Side 5 : 6 BVB
  11-06-2017 11:00
  Mucharz Team 3 : 2 No Goal
  11-06-2017 10:00
  RUTHLESS 0 : 5 VIPER
  11-06-2017 09:00
  Błekitna Gwiazda 1 : 11 Dzikie Wieprze

  zapowiedŹ - iii liga

  Tabela - Iii Liga

  Team
  Played Points
  1 Dzikie Wieprze 7 21
  2 VIPER 7 12
  3 BVB 7 12
  4 Błekitna Gwiazda 7 11
  5 No Goal 7 10
  6 West Side 7 7
  7 Mucharz Team 7 6
  8 RUTHLESS 7 2

  Gazetki Promocyjne

  HomeSportTomasz Wala Top of Page