Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

  object(stdClass)#429 (55) { ["id"]=> string(4) "7019" ["title"]=> string(34) "Centrum zabaw dla dzieci w Makowie" ["alias"]=> string(34) "centrum-zabaw-dla-dzieci-w-makowie" ["catid"]=> string(3) "105" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(5017) "

   Pani Regina Król i Ewelina Słowik to nie tylko właścicielki, ale również animatorki, które potrafią w kilka chwil zmienić się w klauna czy Panią Zabawę. Obiekt dysponuje trzema salami, główną, salą urodzinowa oraz sala multimedialną, a także świetnie wyposażoną toaletą, w której znajdują się udogodnienia, tj. nakładka, nocnik czy podest. Nie zapomniano również o mamusiach i tatusiach, którzy mogą usiąść przy stoliku i spokojnie napić się kawy czy herbaty. Co więcej możemy tu znaleźć zaciszny kącik dla mam karmiących oraz przewijak. Dzięki lokalizacji obiektu (nowo wyremontowany budynek przy ulicy 3-go maja), gdzie mieści się również centrum fitness Nordfit, rodzice mogą pozostawić swoje pociechy w REVI LAND na czas ćwiczeń, a tym samym otrzymać zniżki.

  Jeżeli dziecko ukończyło 4 rok życia, może pozostać pod opieka animatorek obiektu, ale tak naprawdę z rozrywek w REVI LAND mogą korzystać już dużo młodsi. Dla nich dostępny jest suchy basen z piłkami oraz klocki piankowe. Dla starszaków aż do 14 roku życia przewidziano wszystkie możliwe rozrywki od małpiego gaju, poprzez tor przeszkód, ściankę wspinaczkową czy zjeżdżalnię ze suchym basenem. Ponadto w cenie biletu jest również sala multimedialna, wyposażona w telewizor, rzutnik oraz konsolę xbox z sensorem Kinect.

  W ofercie REVI LAND znajdziemy również organizację przyjęć urodzinowych, tematycznych, okolicznościowych, plenerowych, bale i dyskoteki, jak i wynajęcie animatorek na wesela, komunie, chrzciny, czy przyjęcia w domu. Warto wspomnieć, iż w najniżej cenie przyjęcia urodzinowego organizowanego w sali jest malowanie twarzy, modelowanie balonów, animacje, szampan oraz zaproszenia, dodatkowo płatna jest piniata urodzinowa, pełna słodkości, która cieszy się niezwykła popularnością.
   

  Oferta REVI LAND jest ciągle poszerzana, już od początku wakacji będzie można uczestniczyć w następujących zajęciach:

  PONIEDZIAŁKI i ŚRODY od 15 do 16 – zajęcia cyrkowe: m.in. żonglerka chusteczkami, kręcenie talerzyków, florstiki ćwiczące koordynację i równowagę

  WTORKI od 17:15 do 18:15 – zajęcia z rytmiki
  Planowane są zajęcia plastyczne, origami oraz zumba dla dzieci.

  Godziny otwarcia
  Od poniedziałku do soboty od 10:00 do 20:00
  W niedzielę od 12:00 do 20:00

  Ceny
  15minut – 4 złote
  30minut - 6 złotych
  45 minut  – 8 złotych
  1 godzina – 9 złotych
  Bilet całodzienny – 20 złotych
  Dzieci do 18 m-ca życia – GRATIS
  Wszelkie nowości oraz szczegółowe informacje dotyczące zajęć dostępne na stronie facebook
  https://www.facebook.com/reviland/  Już w najbliższą niedzielę od 16 do 19 centrum zabaw REVI LAND zapraszam na
  POWITANIE WAKACJI
  WSTĘP 20 ZŁOTYCH OD DZIECKA
  W PROGRAMIE IMPREZY:  malowanie twarzy, modelowanie balonów, animacje, dyskoteka, słodki poczęstunek.

  [googleMaps addr="49.727633, 19.683420" label="GOOLE_MAP_LABEL" width=600 height=400]


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Centrum zabaw dla dzieci w Makowie

  Szczegy...
 • object(stdClass)#388 (55) { ["id"]=> string(4) "6752" ["title"]=> string(30) "Motoshow w Andrychowie (Video)" ["alias"]=> string(28) "motoshow-w-andrychowie-video" ["catid"]=> string(3) "149" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1690) "

  W Andrychowie po raz trzeci odbyło się widowisko motoryzacyjne, które ściągnęło tysiące fanów. Już od rana w pobliżu andrychowskiego basenu i stadionu można było podziwiać samochody zabytkowe, modyfikowane i sportowe. Największym zainteresowaniem cieszyła się atrakcja Rally Sprint, w której mógł sprawdzić się każdy amator kierownicy. Impreza zorganizowana była na najwyższym poziomie, zadbano przede wszystkim o bezpieczeństwo, ale i o różnorodność atrakcji, tj. pokaz strojów kąpielowych, darmowa przejażdżka gokartem, symulatory przeciążeń dachowania oraz wyścigowy, czy pokaz pole dance. Uczestnicy nie tylko mogli podziwiać samochody, zobaczyć je „w akcji” podczas np. driftu, ale także wygrać przejażdżkę 600 konnym samochodem BMW. Moto-wydarzenia w tym stylu nie zdarzają się często na naszym terenie, dlatego organizatorom gratulujemy i prosimy o więcej!

  [youtube height="480" width="720"]https://www.youtube.com/watch?v=hDWdA23UJJo[/youtube]

 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Motoshow w Andrychowie (Video)

  Szczegy...
 • object(stdClass)#389 (55) { ["id"]=> string(4) "6704" ["title"]=> string(29) "Uwaga! Nadciągają… mrozy!" ["alias"]=> string(22) "uwaga-nadciagaja-mrozy" ["catid"]=> string(2) "94" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1030) "

  To kolejny niepokojący komunikat pogodowy w ostatnich dniach.

  Mieszkańcy terenów górskich w ostatnich dniach byli już ostrzegani przez roztopami, deszczami, silnym wiatrem i burzami. Teraz przyszedł czas na ostrzeżenie przed… niskimi temperaturami. W nocy i w najbliższe dni trzeba się spodziewać przymrozków.

  - Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie ostrzega, że od godz. 02:00 dnia 9 maja do godz. 07:00 dnia 10 maja prognozuje się spadek temperatury poniżej 0 stopni. - podał jordanowski magistrat.

  Nad ranem 9 maja synoptycy prognozują miejscami spadek temperatury do -2 stopnie, przy gruncie do -3 stopni. W nocy z 9 na 10 maja temperatura minimalna ma wynieść do -3 do -1 stopnia, w rejonach podgórskich od -7 do -5 stopni Celsjusza.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Uwaga! Nadciągają… mrozy!

  Szczegy...
 • object(stdClass)#390 (55) { ["id"]=> string(4) "6425" ["title"]=> string(40) "Śpiewać (po angielsku) każdy może..." ["alias"]=> string(31) "spiewac-po-angielsku-kazdy-moze" ["catid"]=> string(3) "137" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(7901) "

   W dziewiątej edycji konkursu „Śpiewać (po angielsku) każdy może…”, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej mogliśmy usłyszeć aż dwadzieścia pięć utworów, wykonanych przez uczniów gimnazjów oraz jedenaście piosenek w wykonaniu młodzieży licealnej. Przed publicznością oraz jury konkursowym, w składzie Jan Zadora (Dyrektor), Lucjan Palcar, Wojciech Kłapyta i Piotr Paleczny (Przewodniczący Samorządu Szkolnego) stanęły solistki, soliści, duety oraz zespoły, którzy prezentowali nie tylko swoje talenty wokalno-muzyczne, ale także zachwycali poprawnością językową. Z roku na rok wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a także wzrasta poziom całego konkursu.

  W tegorocznej edycji wyróżniono następujących uczestników:

  GIMNAZJUM

  1. Mateusz Front + Anna Pacyga, Magdalena Piergies, Adrianna Basiura, Gabriela Klimasara (chórek) - Zespół Szkół w Zawoi Centrum (Edyta Chowaniak) - I Just Called To Say I Love You (Stevie Wonder)
  2. Dagmara Stypuła - Gimnazjum Tarnawa Dolna (Radosław Radwan) - Rolling in the deep (Adele)
  3. Anna Koper - Gimnazjum w Białce (Anna Wilczek) – Hallelujah (Leonard Cohen)

  wyróżnienia:
  - Natalia Kruźlak - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Budzowie (Justyna Furmańska) - I Will Always Love You (Whitney Houston)
  - Liliana Polak - Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim (Sylwia Nitoń, Agnieszka Szuber) - Take me to church (Hozier)
  - Paulina Kanik - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Budzowie (Justyna Furmańska) - Diamonds are girl's best friend' (Marilyn Monroe)
  - Angelika Migas - Zespół Szkół w Osielcu (Krzysztof Matulak) - Everytime We Touch (Cascada)
  - Angelika Sobaniak - Gimnazjum w Zembrzycach (Agnieszka Talip) - I Have Nothing (Whitney Houston)
  - Natalia Kłoda, Joanna Tempka - ZS w Juszczynie (Magdalena Dziubek-Staniewska) – Cups (Anna Kendrick)

  - Mateusz ChorążyZespół Szkół im.św. Jana Kantego w Bystrej Podhalanskiej (Anna Krauze) - Hello (Adele)

  LICEUM

  1. Julia Szczurek 3s, Kacper Schnetzer 3a - Don't let dreams fall (kompozycja K. Schnetzer)
  2. Grupa ‘Zwolnieni’ – Say something (A Great Big WorldChristina Aguilera)
  3. Anna Staśkiewicz 3a, Magdalena Klimasara 3a, Karol Bury (ZS im. W. Goetla) - 'City of Stars', 'Audition', 'Someone in the Crowd' (La la land)

  wyróżnienia:
  - Klaudia Drobna, Magdalena Klimasara 3a - Dancing Queen (Abba)
  - Maria Stanaszek 2s - Sweet Home Chicago (Blues Brothers Band)
  - Sekathor (Mateusz Rusin 3b, Piotr Wiśniewski 3a, Marcin Bochnak 2e, Jan Klimasara 3MTa ZS im Walerego Goetla) - The Saw is the Law (Sodom)


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Śpiewać (po angielsku) każdy może...

  Szczegy...
 • object(stdClass)#391 (55) { ["id"]=> string(4) "6324" ["title"]=> string(45) "ZS Białka- drugi rok przygody z Erasmusem +" ["alias"]=> string(40) "zs-bialka-drugi-rok-przygody-z-erasmusem" ["catid"]=> string(3) "137" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(3307) "

   Tegoroczne założenia są równie intensywne jak w roku poprzednim, a uczniowie na bieżąco realizują zaplanowane zadania. Między innymi uczestniczą w zajęciach dodatkowych Klubu Naukowego (Science Club) i Klubu Językowego (English Club) oraz w mobilnościach do krajów partnerskich projektu.

  Wrzesień 2016 skupiał się na czynnościach organizacyjnych, planowaniu i zarządzaniu projektem pod okiem koordynatora projektu Pani Natalii Majchrzak. Ustalony został podział zadań i obowiązków na cały rok szkolny i omówione zostały zaplanowane działania i propozycje ich realizacji.

  Miesiące październik i listopad koncentrowały się na przygotowaniu przez uczniów gimnazjum inscenizacji teatralnej dla zadania pt. “Pogoda w sztuce”. Celem tego zadania było wyszukanie polskiego tekstu literackiego nawiązującego do tematyki meteorologicznej, następnie opracowanie scenariusza sztuki w języku ojczystym i angielskim, przygotowanie rekwizytów i na końcu nagranie inscenizacji teatralnej nawiązującej w swojej tematyce do pór roku. Było to nie lada wyzwanie dla naszych uczniów, aczkolwiek wywiązali się z niego celująco pod bacznym okiem nauczycieli: Pani Anny Wilczek, Marty Nieciąg i Natalii Majchrzak.

  W kolejnych miesiącach: grudzień 2016-styczeń 2017 uczniowie wraz z ich opiekunami Panią Sabiną Biernacką i Panią Katarzyną Bartoszek zagłębili się w historii naszego kraju podczas realizacji zagadnienia pt. „Pory roku w historii”. Zadanie to polegało na wyszukiwaniu i zbieraniu informacji o przeszłych czasach i czynnościach, jakie wykonywała ludność podczas różnych pór roku. Uczniowie prowadzili rozmowy i wywiady ze starszymi osobami z lokalnej społeczności w celu uzyskania tych informacji. Zebrane materiały wykorzystane zostały do przygotowania plakatów, wypracowań i albumów związanych z tym działaniem.

   Natalia Majchrzak- szkolny koordynator projektu


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  ZS Białka- drugi rok przygody z Erasmusem +

  Szczegy...
 • object(stdClass)#392 (55) { ["id"]=> string(4) "6119" ["title"]=> string(35) "Akcja „Drugie życie książki”" ["alias"]=> string(26) "akcja-drugie-zycie-ksiazki" ["catid"]=> string(3) "137" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(1132) "

   

  Młodzież wraz z polonistkami: Marią Bylicą i Magdaleną Smyrak-Bogdan zebrała książki dla nastolatków i bajki dla najmłodszych, a następnie zebrany księgozbiór przekazano w czwartkowe popołudnie pacjentom Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym im. dr Jana Gawlika w Suchej Beskidzkiej. Uzyskano również odpowiedni regał od darczyńców-państwa Teresy i Jacka Cebuli z Juszczyna, którym należą się ogromne wyrazy wdzięczności za bezinteresowność.

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białce wykazali się zaangażowaniem i aktywnością podczas akcji, która przypominała, że książka może być lekarstwem dla duszy wówczas, gdy ciało choruje…

   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Akcja „Drugie życie książki”

  Szczegy...
 • object(stdClass)#393 (55) { ["id"]=> string(4) "6026" ["title"]=> string(31) "Wypadek w Makowie Podhalańskim" ["alias"]=> string(30) "wypadek-w-makowie-podhalanskim" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(753) "

  Na razie nie wiadomo czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek, czy jako kolizja. Tuż za światłami w centrum miasta kierujący volkswagenem golfem wjechał w tył skody fabii. Do szpitala przewieziono karetką kierowcę i pasażera skody. Oboje narzekali na ból kręgosłupa.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Wypadek w Makowie Podhalańskim

  Szczegy...
 • object(stdClass)#394 (55) { ["id"]=> string(4) "5965" ["title"]=> string(39) "Juszczyn. Pożar i zadymienie w budynku" ["alias"]=> string(29) "juszczyn-zadymienie-w-budynku" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(863) "

  Choć straty są duże to mogły być jeszcze większe, ale strażakom udało się opanować sytuację w zarodku. Ogień zniszczył część drewnianej ściany (resztę strażacy musieli rozebrać) i kominek. To właśnie awaria systemu grzewczego (rozszczelnienie) doprowadziła zdaniem strażaków do powstania ognia. Gdyby ten nie został w porę ugaszony to cały dom mógł stanąć w płomieniach!

  6


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Juszczyn. Pożar i zadymienie w budynku

  Szczegy...
 • object(stdClass)#395 (55) { ["id"]=> string(4) "5957" ["title"]=> string(24) "Sidzina. Pożar poddasza" ["alias"]=> string(36) "sidzina-pozar-warsztatu-stolarskiego" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(755) "

  Z żywiołem walczyło trzynaście zastępów strażackich. Akcji nie ułatwiał panujący mróz, który pomimo ognia dawał się strażakom we znaki. Zaś samego gaszenia nie ułatwiał rodzaj materiałów przechowywanych w budynku. Znajdowały się w nim trociny i odpady powstałe przy obróbce drewna.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Sidzina. Pożar poddasza

  Szczegy...
 • object(stdClass)#396 (55) { ["id"]=> string(4) "5844" ["title"]=> string(68) "JASEŁKA I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W ZESPOLE SZKÓŁ W BIAŁCE (wideo)" ["alias"]=> string(54) "jaselka-i-kiermasz-swiateczny-w-zespole-szkol-w-bialce" ["catid"]=> string(3) "102" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(2991) "

   Również w tym roku, w niedzielę 18 grudnia o 16: 00 można było zobaczyć Jasełka, przygotowane przez nauczycieli oraz uczniów, pod kierownictwem pani Barbary Łatki.

  Scena pomieściła ponad 80 aktorów, którzy swoim wyjątkowym śpiewem kolęd i pastorałek oraz charyzmatyczną grą aktorską wprowadzili wszystkich uczestników w świąteczny, radosny nastrój. Piękna multimedialna dekoracja, rekwizyty oraz stroje to tylko niektóre atrakcje, gdyż tak jak w poprzednich latach na scenie pojawili się nie tylko uczniowie, ale także ich nauczyciele. Na światowej konferencji upadłych aniołów pojawiły się panie: Katarzyna Rusin Ficek oraz Magdalena Smyrak-Bogdan. Zastępy aniołów wsparła pani Anna Wilczek, natomiast w pałacu Heroda- pana Krzysztofa Myszogląda, wraz ze swoimi podopiecznymi tańczyła pani Natasza Rembielak. Widownia przyjęła przedstawienie z wielkim uznaniem, obsypując występujących gromkimi brawami, po których nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd.

  Wśród publiczności było bardzo wielu mieszkańców Białki, za co dziękują organizatorzy. Nie zawiedli również zaproszeni goście: pan burmistrz Paweł Sala, pani Sołtys Lucyna Migas z mężem, ks. proboszcz Jerzy Klauzner, radni Białki: pani Stanisława Świstek oraz pan Zdzisław Wróbel z żoną,   a także komendant policji pan Dariusz Drobny wraz z żoną.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  JASEŁKA I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W ZESPOLE SZKÓŁ W BIAŁCE (wideo)

  Szczegy...
HomeMateusz Wilczek Top of Page