Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 19 maj 2017 12:00

Myślisz o zmianie pracy, co powiesz na Niemcy?

Polska gospodarka rozwija się w bardzo dobrym tempie. Niestety najwięcej wygrywają na tym duże miasta w których standard życia jest o dużo wyższy, takie jak Warszawa, Kraków, czy Wrocław. Mniejsze miejscowości nie mają już takiego przywileju, a co gorsza nie znajdziemy w nich wysoko płatnych prac. Miejsca są ograniczone. Co jednak powiesz o wyjeździe do Niemczech? Skoro Anglicy mają Brexit to może czas wybrać się na zachód?

Polska gospodarka rozwija się w bardzo dobrym tempie. Niestety najwięcej wygrywają na tym duże miasta w których standard życia jest o dużo wyższy, takie jak Warszawa, Kraków, czy Wrocław. Mniejsze miejscowości nie mają już takiego przywileju, a co gorsza nie znajdziemy w nich wysoko płatnych prac. Miejsca są ograniczone. Co jednak powiesz o wyjeździe do Niemczech? Skoro Anglicy mają Brexit to może czas wybrać się na zachód?

Nie zrozumcie mnie źle

Pracując w Polsce pracodawca płaci podatki na polskie szpitale, polskie szkoły. Rozumiem - swoich trzeba wspierać. Z drugiej jednak strony jeśli wyjedziesz do Niemczech na rok lub dwa lata, nauczysz się niemieckiego a potem wrócisz się do Polski - gospodarka tylko na tym zyska. Na wstępie zaznaczę, że wpis kieruję do osób, które mieszkają w małych wsiach, czy miastach!

Kierunek Niemcy? Niemiecki obowiązkowy!

Za darmo pieniędzy na ulicy nie rozdają. Nawet w Niemczech jeśli chcesz zarabiać powyżej 1500 Euro, musisz nauczyć się języka niemieckiego. Doliczając do tego koszta utrzymania zostają i tak grosze... Znajomość języka niemieckiego na obczyźnie ma wiele plusów. Najważniejszy argument, którzy przemawia za nauką to pieniądze - lepsza posada, która najczęściej wiąże się z większym szacunkiem u Niemców. Co ważniejsze jeśli na prawdę jesteś dobry w swojej pracy np. stolarz będziesz mógł zyskać wiele kontaktów za granicą. Po powrocie do Polski bez problemu założysz firmę i dzięki tym kontaktom będziesz miał zapewniony dobry start. Tak naprawdę powodów do nauki niemieckiego jest MNÓSTWO.

J niemiecki nie jest trudny!

Niemiecki to brzydki język, ma trudną gramatykę, słówek nie da się nauczyć. Po prostu każda wymówka jest dobra do tego, żeby faktycznie nad tematem nie usiąść! Dosłownie każda wymówka jest dobra! Zdradzę Ci jednak tajemnicę. Niemiecki jest bardzo prostym językiem!

Jeśli nie wierzysz to zapraszam do przestudiowania 5 lekcji z kursu - http://podstawyniemieckiego.pl/ jak już je skończysz to napisz do mnie, czy faktycznie był taki trudny... Nie dość, że jest wystarczająca liczba narzędzi, aby nauczyć się języka w domu przez internet to w dodatku słowa w języku niemieckim częściowo przypominają angielskie i polskie słowa. Jeśli uczyłeś się w szkole angielskiego - niemiecki będzie naprawdę łatwy!

Zależy Ci na szybkiej nauce?

To możliwe. Jeśli chcesz poświęcić nauce miesiąc, lub dwa przed samym wyjazdem pamiętaj o tych 3 zasadach:

  • ucz się codziennie;
  • skup się na słówkach;
  • słuchaj wymowy.

Komentarze   

 
anielka
0 #6 anielka 2017-05-21 14:00
U nas 500 złotych na drugie dziecko w Niemczech 190 Euro na pierwsze i następne 190 Euro na drugie a na trzecie juz 220 Euro. Program,, 500zlotych+"to namiastka pogoni za Europą, postkomunisci przy wladzy mają program dla siebie
Cytować
 
 
Monika
-3 #5 Monika 2017-05-19 19:06
Przecinki nie są najważniejsze. Młodzi a nieprzesiakniec i propaganda mają szansę rozwoju w Europie-niekoni ecznie w Niemczech. Austria, Szwajcaria tez mają. wiele do zaoferowania, że o Francji, Belgii nie wspomnę. Dobrobyt narodu nad Wisłą można budować w Europie. Nawet księża wyjeżdżają i robią dobry interes odrywając się od siermieznego postkomunistycz nego układu.
Cytować
 
 
suszanka
+2 #4 suszanka 2017-05-19 16:19
Pierwsza sprawa to dlaczego autor artykułu nie podpisał się?co ty jesteś takim agitatorem,uszc zęśliwiającym świat! Druga sprawa przecinki dla ciebie nie istnieją? i po co powtarzasz pierwszą część tekstu dwa razy? ,żebyśmy źle nie zrozumieli?Ty się naucz języka niemieckiego wg podanych punktów,bo z j.polskim coś kiepsko i ...powodzenia.
Cytować
 
 
Karin
-3 #3 Karin 2017-05-19 14:46
Można w Niemczech odłożyć 1 500 euro na miesiąc. Warunek. język. Ludzie życzliwi.Poszuk iwani są w całym kraju nauczyciele do przedszkoli i szkół. Chodzi o kilkadziesiąt tysięcy
miejsc pracy. Etat to 24 godziny. Uznają polskie dyplomy. Warunek język.zarobki 3 700 Euro brutto.Możecie. znaleźć. ogłoszenia w necie. Odwagi. Żyjecie i mieszkacie we wspólnej Europie. Lot trwa tylko nieco ponad godzinę.
Cytować
 
 
Onaaaaaaaaa1
+6 #2 Onaaaaaaaaa1 2017-05-19 13:36
Straszne brednie i pewnie napi[***] to osoba ktora nigdy nie praco[***] w DE.. A ja tak !
Cytować
 
 
marja
+9 #1 marja 2017-05-19 12:19
Ty się najpierw naucz polskiego " Co jednak powiesz o wyjeździe do Niemczech? "
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Home Top of Page