Reklama


Powiatowy konkurs „ Czytanie Gałczyńskiego. Gałczyński na różne sposoby – edycja V” rozstrzygnięty!

30/03/2015 20:36

W poniedziałek, 30 marca 2015r., odbył się w naszej szkole powiatowy  konkurs „Czytanie Gałczyńskiego. Gałczyński na różne sposoby – edycja V” oraz nastąpiło rozstrzygnięcie,  w ramach  tego konkursu, na  najlepszego plakatu.

            Młodzież występowała w dwóch kategoriach: gimnazja i liceum. Swoją obecnością zaszczyciło nas pięć placówek gimnazjalnych z naszego powiatu i nie tylko. Konkurs rozpoczęła krótkim przemówieniem o idei spotkania, cyklicznego bo co roku, pomysłodawczyni i organizator,   mgr Marzena Polak. Następnie przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, pan  mgr Janusz Kociołek Naczelnik Wydziału Kultury, kultury Fizycznej, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, przywitał zgromadzonych licznie gości oraz zachęcił do uczestnictwa w podobnych przedsięwzięciach.

Jako pierwsze, co było miłą niespodzianką i spotkało się z ogromnym  aplauzem, wystąpiły panie profesorki , polonistki z naszego liceum : pani mgr Małgorzata Skawińska,  pani mgr Katarzyna Głuc , pani mgr Ewa Kot, pani mgr Izabela Korzec , pani mgr Marzena Polak, które przedstawiły humorystyczny  fragment artykułu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt.: „ Straszne dzieci”.

Reklama

            Uczestnicy mogli również obejrzeć i wysłuchać prezentacji multimedialnej o życiu i twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, wykonanej przez uczennice klasy 3f : Alicję Bartkowską i Aleksandrę Mikołajczyk. Po ciekawym rysie biograficznym o poecie, który „Chciał i swój ślad na drogach ocalić od zapomnienia”,   zaprezentowała się młodzież gimnazjalna, którą oceniało  jury w składzie : pan dyrektor mgr Jan Zadora, pani mgr Izabela Korzec, pani mgr Marzena Polak.

Spośród pięciu grup, które w sumie liczyły 31 osób, jury postanowiło przyznać grupom :

Reklama

I miejsce: ZS Gimnazjum w Białce- opiekun pani mgr Magdalena Smyrak – Bogdan,

skład grupy: Wioletta Marek, Paulina Jabcoń, Sebastian Woźny, za brawurowo przedstawiony collage teatrzyku „ Zielona gęś”;

I miejsce: ZS Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej-opiekun pani mgr Anna Kubasiak,

skład grupy: Zuzanna Jołkowicz, Alicja Krzeszowiak, Paulina Stanaszek, Patrycja Toboła, Maciej Polak, Aleksandra Polak, za niezapomnianą interpretację „ Snoba…”;

II miejsce :ZS Gimnazjum w Ślemieniu- opiekun mgr Anna Pituła,

Reklama

 skład grupy: Weronika Omyła, Klaudia Zielińska, Tomasz Kijas, którzy otrzymali również nominację od opiekunów wszystkich przybyłych grup, w postaci nagrody publiczności, a wykonali, rozbawiając wszystkich, utwór „ Zaręczyny Gżegżółki”;

III miejsce: ZS Gimnazjum nr 1 w Zawoi Centrum- opiekun pani mgr Katarzyna Wilczyńska, skład grupy : Weronika Dyrcz, Karolina Gancarczyk, Agnieszka Malczyk, za pomysłowy i oryginalny spektakl „ W szponach nałogu”;

III miejsce: ZS Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej-opiekun pani mgr Agnieszka Mikołajek- Kraus, skład grupy: Klaudia Trybała, Klaudia Basiura, Natalia Cyganek, Gabriela Błachut, Krystian Szwed, za ujmujące „ Zwierzęta patrzą na nas”.

Reklama

Jury postanowiło również docenić wystąpienia wokalne : ZS gimnazjum w Grzechyni – opiekunki: pani mgr Justyna Wójcik, pani mgr Agnieszka Bernacka, skład grupy: Marii Krupy, Natalii Kudzi, Jakuba Stanaszka, za liryczne i niezwykle wzruszające wykonanie

„ Ocalić od zapomnienia”, a także ZS gimnazjum w Makowie Podhalańskim- opiekun pan mgr Łukasz Wicher, uczennica : Weronika Łukawska, za  niezwykle subtelne wykonanie „ Pieśni III”.

 

Po wystąpieniach młodzieży gimnazjalnej nastąpiła na krótka przerwa, podczas której uczestnicy mogli skorzystać z   bufeciku ,   napić się kawy, herbaty, posilić się, jednocześnie mogli zagłosować na najładniejszy plakat, poświęcony twórczości Gałczyńskiego. Wszystkie plakaty wykonali licealiści z klas pierwszych pod okiem pani mgr  Ewy Józefiak i pani mgr Anny Szczerby, w ramach konkursu – projektu wiedzy o kulturze i języka polskiego

Reklama

 „ Czytanie Gałczyńskiego. Gałczyński na różne sposoby, edycja V-plakat”.

  Gimnazjaliści oraz jury w składzie pani mgr Ewa Józefiak, pani mgr Marzena Polak, uczennice z klasy 2b, które prowadziły uroczystość: Paulina Wójtowicz, Martyna Kempa, przyznało  :

I miejsce dla: Weroniki Bacy, Natalii Żmudy, Kamili Tekieli, Dawida Kruźlaka, Michała Pietrusy z klasy 1s ( plakat nr 10);

II miejsce dla : plakat nr 15;

II miejsce dla : Magdaleny Górki, Joanny Kudzi, Julii Marcak, Joanny Trąbki z klasy 1e;

III miejsce dla: Aleksandry Nieciąg z klasy 1e ( plakat nr2)

Reklama

III miejsce dla: Renaty Ponikiewskiej, Pauliny Górnej, Michała Tomaszewskiego, Dagmary Lasek, Małgorzaty Pochopień, Szymona Krywaja z klasy 1e ( plakat nr 11).

 

Wyróżniona została również praca Aleksandry Janik, Aleksandry Bojęś, Julii Gancarczyk, Ewy Łukawskiej ( plakat nr 17).

            W kategorii młodzieży licealnej w „ Czytaniu Gałczyńskiego. Gałczyński na różne sposoby, edycja V”  jury postanowiło nie przyznawać pierwszego miejsca, natomiast:

 

II miejsce zajął Bartłomiej Bargiel z klasy 2b- opiekun pani mgr Marzena Polak;

Reklama

II miejsce zajęła grupa „ D-best”: Radosław Wojtyłko, Piotr Gwiżdż, Klaudia Siwiec, Renata Wróbel, Izabela Galias,  z klasy 1d-opiekun pani mgr Izabela Korzec;

III miejsce: grupa z klasy 2b: Wojciech Hojda, Kacper Gacek, Arkadiusz Józefiak, Grzegorz Kurek, Bartosz Sarlej- opiekun pani mgr Marzena Polak.

Jury wyróżniło wykonanie piosenki „ I tak się trudno rozstać” w wykonani Klaudii Białończyk z klasy 3f- opiekun pani mgr Małgorzta Skawińska.

            Serdecznie dziękujemy uczniom z klasy 2b, a w szczególności Paulinie Wójtowicz, Martynie Kempie, za prowadzenie konkursu, Mikołajowi Kaczmarczykowi, Maksymilianowi Fujakowi za sprawną obsługę techniczną, która jest niezwykle ważna podczas takich przedsięwzięć, a także Klaudii Maciaszek, Klaudii Kwarciak, Karolinie Pająk za wykonanie dekoracji.

Reklama

           

Za zrozumienie, życzliwość i pomoc pragniemy  podziękować sponsorom naszego ,  powiatowego konkursu, a są to:

 

Restauracja Pełna Chata ul. Szczepkowskiego 34-200 Sucha Beskidzka

Kebab „ Barbados” Ul. Mickiewicza 94 Sucha Beskidzka

Salon Urody „Kleo” ul. Mickiewicza 88    Sucha Beskidzka

Kawiarnia „ Ignacy Polański” Ul. Wolności 3 Maków Podhalański

RestoBar „Magnolia” Ul. Kościelna 1 Sucha Beskidzka

Biuro Projektowe Waldemar Polak Rynek 11 Maków Podhalański

Rada Rodziców Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej

Reklama

 

Dziękujemy! I powtórzmy raz jeszcze za Konstantym Ildefonsem Gałczyńskim:

 

Wybaczcie mi ludzie, jeśli
w tych pieśniach dałem tak mało,
że nie takie niosę pieśni,
jakie nieść by należało;

że tyle tu tych piękności,
ptaków, różnych pobrzękadeł,
złocistości, srebrzystości,
księżyców, Bachów i świateł.

Cóż, kocham światło. Promieniem,
jak umiem, wiersze obdzielam.
O, gdybym mógł, tobym zmienił
cały świat w jeden kandelabr.

Myślę, że po to są wiersze,
ich ruch ku sercu człowieka,
by szerzej szła, coraz szerzej
przez kontynenty jutrzenka (…)

Jesteśmy w pół drogi. Droga
pędzi z nami bez wytchnienia.
Chciałbym i mój ślad na drogach
ocalić od zapomnienia.

Reklama

 

Zapraszamy za rok, na kolejne „ Czytanie poezji na różne sposoby……” !

Marzena Polak

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama