W czwartek 15 stycznia 2015 r. sala gimnastyczna ZSO im. M.Skłodowskiej–Curie w Suchej Beskidzkiej rozbrzmiewała dźwiękami najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.
Odbył się tam III Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem był ZSO.
Konkurs ten był adresowany do uczniów gimnazjum i szkół ogólnokształcących z powiatu suskiego. W konkursie wzięło udział 15 solistów oraz 18 zespołów, ocenianych przez jury w składzie : p.Jan Zadora- dyrektor ZSO, p. Małgorzata Skawińska – nauczyciel języka polskiego, p.Paulina Międzybrodzka, ks. Piotr Fąfrowicz,ks. Piotr Pacyga.
Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowała się młodzież z Osielca, Bystrej , Ślemienia ,Budzowa , Jordanowa , Makowa Podhalańskiego, Toporzyska.
W przerwie podczas obrad jury przed publicznością wystąpiła młodzież z „Goetla” oraz z suskiego liceum z „wiązanką przebojów góralskich”. Po powrocie z obrad , jury stwierdziło , że nie miało łatwego zadania przy tak wielu wspaniałych wykonaniach.
Oto laureaci III Przegląd Kolęd i Pastorałek
Kategoria soliści :
1.Mariola Siepak – ZS w Osielcu
2.Julia Kołacz - Gimnazjum Budzów
3. Emanuela Banach -ZSO Sucha Beskidzka,
Kategoria zespoły :
1.”Kolędnicy z gwiazdą” – Gimnazjum Budzów .
2.”My są chłopy z Mechanika , takich chłopów nie ma nika” – ZS. im. W.Goetla,
3.By Arts – ZS w Bystrej ,
Jury przyznało także dwie nagrody. Wyróżnienie otrzymała Joanna Master , a „ nagrodę publiczności” otrzymał Dariusz Semik z ZSO w Suchej Beskidzkiej.
Laureaci otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, natomiast resztę uczestników obdarowano słodkimi upominkami , które ufundowali księża .
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze