Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

  object(stdClass)#426 (55) { ["id"]=> string(4) "6924" ["title"]=> string(23) "Nieszczęśliwy upadek." ["alias"]=> string(20) "nieszczesliwy-upadek" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(595) "

  W przepływającym tam potoku Jaworzyna znalazła się kilkunastoletnia turystka goszcząca w Zawoi. Prawdopodobnie dziewczyna podczas próby zejścia stromym brzegiem straciła równowagę i spadła 5 metrów w dół.  Przebywający z dziewczyną słyszeli jej głos, ale jej nie widzieli. Nie potrafili sami jej pomóc, więc wezwali specjalistów. Pierwsi do akcji wkroczyli strażacy, którzy na noszach wynieśli ranną z potoku. Potem dziewczyna trafiła pod skrzydła ratowników medycznych. Z urazem nogi została odwieziona do szpitala.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Nieszczęśliwy upadek.

  Szczegy...
 • object(stdClass)#382 (55) { ["id"]=> string(4) "6706" ["title"]=> string(51) "Skowronkowy Jarzmin 2017 - coś dla ciała i ducha." ["alias"]=> string(46) "skowronkowy-jarzmin-2017-cos-dla-ciala-i-ducha" ["catid"]=> string(3) "149" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(13382) "

  W ciągu dwóch dni na scenie zagości 12 zespołów, odbędą się liczne warsztaty (twórcze, muzyczne oraz samo rozwojowe) oraz interesujące prelekcje, a muzyka i ogień z pewnością nie zgasną. Wszystko to odbędzie się w malowniczej, górskiej scenerii małopolskiego Podbabiogórza. Ze względu na swoją niepowtarzalną atmosferę festiwal gromadzi z roku na rok coraz więcej zwolenników.

  Skowronkowy Jarzmin to oddolna i niezależna inicjatywa, która otwarcie czerpie z idei ruchów hippisowskich lat 60', przenosząc je jednak w realia współczesności. Festiwal powstał celem promowania postaw twórczych w różnorodnych formach, tolerancji, wzajemnego zrozumienia oraz zacieśniania więzi człowieka z naturą.

  Wydarzenie odbywa się na położonej w dolinie łące. Ukształtowanie terenu tworzy tam naturalny amfiteatr, co stwarza znakomite warunki do oglądania koncertów, spacerów z widokiem na Babią Górę oraz wylegiwania się na stokach wzgórz. Festiwal jest miejscem muzycznych spotkań: twórcy nie są podzieleni gatunkowo, a oprócz koncertów przez cały czas trwania festiwalu nie gasną dźwięki akustycznych jam session; wielu uczestników imprezy przywozi swoje gitary, bębny i inne instrumenty. Wieczorami palone są ogniska, a większość przyjezdnych zamieszkuje pole namiotowe.

  W tym roku wystąpią:

  Artykuły Rolne – trio prezentujące brudną mieszankę rocka psychodelicznego, noise rocka, punku i ambientu. Używają przesterowanych gitar, grają hałaśliwie i dużo koncertują.

  https://artykulyrolne.bandcamp.com/

  https://www.facebook.com/artykulyrolne

  Simeon Lenoir – francuski songwriter, który w ubiegłym roku swoją osobowością sceniczną podbił serca uczestników Skowronkowego Jarzminu, powraca. Simeon jest człowiekiem drogi, zagrał ponad 1500 koncertów w Europie, Azji, Australii, Afryce, Ameryce Łacińskiej oraz Stanach Zjednoczonych. Na koncie ma siedem albumów.

  https://www.facebook.com/Simeon-Lenoir-183462975180545/

  Stonerror – zespół łączący ciężkie, przesterowane riffy z transowymi rytmami i ekspresyjnym śpiewem. Jeśli lubisz takie zespoły jak Kyuss, Queens of the Stone Age, Stoned Jesus, 1000moods, to tego koncertu nie możesz przegapić.

  https://stonerror.bandcamp.com/

  http://www.stonerror.com/

  https://www.facebook.com/Stonerror/

  NaSPOKOJNIE – gitarowy rock z elementami bluesa i funku. Inspirują się zarówno klasyką rocka jak i współczesnymi zespołami. Zespół założony w 2008 r. przez absolwentów wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych.

  https://www.facebook.com/Naspokojnie-1597064360524492

  Oskar Cenkier – stały gość festiwalu, kompozytor i pianista, który podczas tegorocznego występu zaprezentuje swój solowy materiał.

  The Odd – eksperymentatorzy, którzy w swoich muzycznych podróżach nie boją się łączenia jazzu, rocka progresywnego, rock'n'rolla, funku i ambientu.

  https://www.facebook.com/theoddband/

  Disarray Theory – instrumentarium zespołu tworzą skrzypce, kontrabas, wokale, klawisze i dwie gitary, a cały ten asortyment obsługują nadzwyczaj młodzi i kreatywni ludzie. Stylistycznie oscylują gdzieś, gdzie krzyżują się rock, cięższe brzmiena, muzyka filmowa oraz… rap.

  https://www.facebook.com/DisarrayTheory

  Alicia and the Flying Bears – elektryzująca niespodzianka tegorocznego Skowronkowego Jarzminu.

  Katie Caulfield – krakowskie trio grające szczere, dysharmoniczne połączenie noise rocka i shoegaze'u. Po rocznej przerwie powracają na scenę festiwalu.

  https://www.facebook.com/kt.caulfield/

  NPZM – nieformalna grupa improwizująca, której muzyczny rozrzut sięga od relaksującego chilloutu i ambientu aż po hałaśliwy free-jazz.

  Highfive – nie śpieszą się, nie kombinują, grają swoje i dobrze im to wychodzi. W ich muzyce słychać wyraźne inspiracje klasyką rocka, bluesem i rock'n'rollem.

  https://www.facebook.com/zespolhighfive

  SKAcowani – grają SKA. Po prostu. W 10 osób. Prawdziwy zastrzyk pozytywnej energii!

  https://www.facebook.com/skacowanikrk

   

  Warsztaty:

   

  UWOLNIJ ŻYWIOŁY – warsztaty otwierania głosu i śpiewu tradycyjnego.

  „W otoczeniu łąk i gór nauczymy się podstaw metod relaksacyjnych z użyciem głosu,

  odnajdziemy przeponę, trochę ją pomasujemy, a potem przejdziemy do dzieła, czyli otwierania głosu. Na co dzień często nie zadajemy sobie pytania czy nasz głos jest wolny swobodny, czy może tłumiony przez różne czynniki, zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Z pomocą w tym zadaniu przyjdzie energia prosto z Gór”.

  Grypa Twórcza Flu – twórcze warsztaty tkackie i szydełkarskie. „Grypa Twórcza Flu przyzywa Wszystkich Zainteresowanych szeroko pojętą twórczością. Chcemy usiąść z Wami na trawie i wspólnie kreować rzeczy piękne. Ze znalezionych w lesie patyków zrobimy krosna, na których będziemy tkać gobelinowe obrazy. Zrobimy łapacze snów: małe do zabrania ze sobą do domu i jeden duży, który będzie nas chronił podczas festiwalu. Inspirując się tradycją słowiańską chcemy, jak dawniej kobiety, spotkać się na wspólnym motaniu lalek

  przeznaczenia. Intencje będziemy wyplatać ze ścinków tkanin i włóczek. Bądźmy więc razem, zarażajmy się nawzajem dobrem i pięknem.”

  Pedro Polak'o – „Spotkanie Siebie” – warsztaty pracy z ciałem „Miejsce, które poszerzy rozumienie siebie poprzez ruch i bezruch, a także współgranie z dźwiękami, ciszą i innymi uczestnikami. Uczestnik będzie używał prostych technik głosowych, improwizacji tanecznej i ruchowej, oraz obecności innych do głębszego zrozumienia swojego miejsca w przestrzeni. Ten warsztat pozwala na późniejsze dobranie kilku ćwiczeń, abyś mógł stosować je w swojej codziennej praktyce poszerzania świadomości. Zajęcia odpowiednie dla osób w każdym wieku posiadających zróżnicowany stopień ciekawości.

  „Czy jesteś tutaj? I zupełnie szczerze… kim

  jesteś?”

  Lidka – „W świadomym ciele świadomy oddech” – praktyka jogi dla uważności. „Wdech…

  Wydech… Od tego wszystko się zaczyna. Przez jego obserwację możemy ściągnąć, zaprosić umysł do tu i teraz. Usiądź na ziemi, zamknij oczy… i poczuj ciało. Poczuj oddech. Osadź się w sobie i odkryj rzeczywistość”.

  Nieformalna Grupa Artystyczna Poczekalnia – warsztaty rysunkowe

  Owczar Art – warsztaty gry na didgeridoo

  Linart – terenowe warsztaty tworzenia ozdób z rzeczy znalezionych w lesie

   

  Prelekcje i panele dyskusyjne:

  Motywy szamańskie w bajkach Słowian – prowadzenie: Jakub Zielina (doktorant religioznawstwa, UJ)

   

  Wprowadzenie do buddyzmu –prowadzenie: Tomek Raszewski (buddologia, UJ)

   

  www.skowronkowyjarzmin.pl                                     www.fb.com/skowronkowyjarzmin


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Skowronkowy Jarzmin 2017 - coś dla ciała i ducha.

  Szczegy...
 • object(stdClass)#383 (55) { ["id"]=> string(4) "6678" ["title"]=> string(24) "Dlaczego się zapaliła?" ["alias"]=> string(21) "pozar-skawica-robocze" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(717) "

  Pożar szybko został opanowany przez strażaków z Suchej, Skawicy i Zawoi. Spaleniu uległo tylko trochę siana zgromadzonego w budynku. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy jest on przedmiotem sporu. W chwili pożaru właścicielki stodoły nie było na miejscu.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Dlaczego się zapaliła?

  Szczegy...
 • object(stdClass)#384 (55) { ["id"]=> string(4) "6598" ["title"]=> string(46) "Jordanów. Tył naczepy zsunął się do rowu" ["alias"]=> string(14) "tir-i-holownik" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(761) "

  Ciężarówka z naczepą wyjeżdżając z placu firmowego skręcała w prawo. Kierujący za mało „nadłożył” i tył naczepy zsunął się z mostka i drogi do rowu. Tym sposobem cały zestaw został zastopowany. Do jego „uwolnienia” konieczne było użycie specjalistycznych pojazdów pomocy drogowej.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Jordanów. Tył naczepy zsunął się do rowu

  Szczegy...
 • object(stdClass)#385 (55) { ["id"]=> string(4) "6597" ["title"]=> string(26) "Stryszawa. Karetka w rowie" ["alias"]=> string(15) "karetka-w-rowie" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(946) "

  Kierujący karetką nie poradził sobie na śliskiej drodze. Wprowadził auto w poślizg i to uderzyło w barierę, a następnie wpadło do koryta potoku. Na szczęście zarówno kierowca, jak i dwie osoby, które były pasażerami wyszły cało z tarapatów. Jednak z racji ich wieku, schorzeń oraz sytuacji zostały zabrane na badania. Te niczego niepokojącego nie wykazały.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Stryszawa. Karetka w rowie

  Szczegy...
 • object(stdClass)#386 (55) { ["id"]=> string(4) "6542" ["title"]=> string(35) "Zawoja. Pożar domu jednorodzinnego" ["alias"]=> string(20) "robocze-pozar-pajaki" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(886) "

  Do pożaru doszło około godziny 13.30. Na miejsce akcji wysłano siedem zastępów strażackich (w sumie 32 strażaków). Ci robili co w ich mocy, ale ogień już szalał w budynku, trawiąc wyposażenie jednego z pokoi, a także czynią zniszczenia w kuchni. W efekcie w pokoju spłonęło praktycznie wszystko, czyli ściany, strop, meble, sprzęt komputerowy. W kuchni ogień zniszczył strop, a sadza osiadła także na ścianach.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Zawoja. Pożar domu jednorodzinnego

  Szczegy...
 • object(stdClass)#387 (55) { ["id"]=> string(4) "6541" ["title"]=> string(13) "Tory w dymie." ["alias"]=> string(12) "tory-w-dymie" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(233) "

  Druhowie ponownie musieli gasić palącą się trawę. Strażacy z Bystrej Podhalańskiej oraz Suchej Beskidzkiej interweniowali przy stacji kolejowej w Bystrej. Spłonęło 70 arów.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Tory w dymie.

  Szczegy...
 • object(stdClass)#388 (55) { ["id"]=> string(4) "6374" ["title"]=> string(33) "Walne zebranie OSP Zawoja Górna." ["alias"]=> string(31) "walne-zebranie-osp-zawoja-gorna" ["catid"]=> string(2) "99" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(2368) "

  W zebraniu, oprócz druhów jednostki OSP Zawoja Górna, uczestniczyli:

  - kpt Artur Chowaniak – przedstawiciel PSP Sucha Beskidzka

  - Paweł Wójcik – Komendant Gminny OSP

  - Marcin Pająk – Wójt Gminy Zawoja

  - Józef Kozina – Sołtys Sołectwa Zawoi Górnej

  - Barbara Marek – Radna Gminy Zawoja

  - Bogdan Kidoń – Radny Gminy Zawoja

  Po przywitaniu wszystkich gości przez Prezesa dh Stanisława Barańca, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych druhów Eugeniusza Guzika oraz Czesława Figury.

  Przewodniczącym zebrania został dh Zbigniew Jordanek, który przedstawił program zebrania.

  Jednym z punktów zebrania było przyjęcie nowego członka w szeregi OSP Zawoja Górna. Szeregi OSP Zawoja Górna zasilił dh Grzegorz Kozina.

  Kolejno sprawozdania przedstawiali: - sprawozdanie z działalności jednostki za rok 2016 przedstawił dh Prezes Stanisław Baraniec, - sprawozdanie finansowe jednostki za rok 2016 przedstawił dh Skarbnik Ignacy Grończak, - plan działalności jednostki na rok 2017 przedstawił dh Prezes Stanisław Baraniec.

  Zebranie jednogłośnie udzieliło absolutorium Zarządowi OSP Zawoja Górna za okres sprawozdawczy.

  W dniu 11 marca przypadało Święto Sołtysa więc Zarząd OSP Zawoja Górna i druhowie złożyli życzenia Sołtysowi i podziękowali za przychylność, pomoc i wspieranie jednostki.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Walne zebranie OSP Zawoja Górna.

  Szczegy...
 • object(stdClass)#389 (55) { ["id"]=> string(4) "6334" ["title"]=> string(85) "UKS „Zawojak” z trzema medalami Mistrzostw Małopolski w kolarstwie przełajowym." ["alias"]=> string(76) "uks-zawojak-z-trzema-medalami-mistrzostw-malopolski-w-kolarstwie-przelajowym" ["catid"]=> string(3) "136" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(4084) "

  Przełaje, inaczej cyclocross, to rodzaj kolarstwa uprawianego w terenie obfitującym w przeszkody zmuszające zawodnika do schodzenia z roweru i przenoszenia go. Formuła wyścigu opiera się na wielokrotnym pokonywaniu tych samych pętli. W porównaniu do kolarstwa górskiego wyścig taki jest krótszy, ale za to bardziej intensywny.

  Zawodnicy „Zawojaka” będą dobrze wspominać ubiegłą sobotę. Wywalczyli oni bowiem tego dnia trzy medale Mistrzostw Małopolski, w tym jeden złoty. Łukasz Orędarz w mocno obstawionej kategorii Junior Młodszy rywalizację ukończył z brązowym medalem.  W kategorii Elita dobry przykład swoim podopiecznym dał instruktor Bartosz Smyrak, zdobywając złoto. Brązowy medal w tej kategorii przypadł Markowi Żuromskiemu. O podium otarł się także Stanisław Pająk, który zakończył wyścig na czwartym miejscu w Masters III.

  Występ swoich podopiecznych ocenił wielokrotny medalista Mistrzostw Polski  w MTB, a zarazem obecny prezes UKS’u Grzegorz Hajda:

  „Impreza przebiegła zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Na starcie pojawili się zawodnicy, z którymi rywalizujemy w sezonie MTB. Mogliśmy więc sprawdzić poziom przygotowań w najlepszych możliwych warunkach jakim jest wyścig. Zanotowaliśmy duży progres jeśli chodzi o wyniki naszych podopiecznych. Rok temu z tej imprezy nie udało się nam przywieźć żadnego medalu. Mamy nadzieję, że to dopiero początek sukcesów ekipy z Zawoi. Nie udałoby się to bez wsparcia ze strony Gminy  Zawoja oraz bez darowizn, które w tym roku przeznaczamy na zakup specjalistycznych strojów. W tym miejscu chciałbym podziękować Zawojski.pl, Spólnota, KAR-TEK, Robertur, Hotel Jawor, SATIS TECH, CRC Drewno oraz Bikershop, którzy pomagają w funkcjonowaniu naszego stowarzyszenia. Kolarstwo to sport, w którym bez odpowiedniego zaplecza finansowego i technicznego trudno jest osiągać dobre wyniki. Zapraszam także czytelników Sucha24.pl do polubienia naszego fanpage'a na  Facebooku: http://fb.com/zawojak 

  Pozostałe wyniki podopiecznych UKS „Zawojak” z MM CX Kęty:

  Kategoria ŻAK:
  - Błażej Kudzia-SAS – 5

  Kategoria MŁODZIK:

  - Patryk Lis – 13

              Kategoria JUNIORKA MŁODSZA:

  - Paulina Pawowicz – 6

              Kategoria JUNIOR MŁODSZY:

  - Łukasz Orędarz – 3

  - Adrian Kachel – 9

              Kategoria MASTERS III:

  - Stanisław Pająk – 4

              Kategoria ORLIK:

  - Mateusz Maciążka – 5

  - Piotr Wichroski – 6

              Kategoria ELITA:

  - Bartosz Smyrak – 1

  - Marek Żuromski – 3


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  UKS „Zawojak” z trzema medalami Mistrzostw Małopolski w kolarstwie przełajowym.

  Szczegy...
 • object(stdClass)#390 (55) { ["id"]=> string(4) "6202" ["title"]=> string(25) "Zajechał drogę Fiatowi." ["alias"]=> string(22) "zajechal-droge-fiatowi" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(758) "

  Zderzyły się tam ciężarówka z naczepą z fiatem seicento. Do kolizji doprowadził kierowca ciężarówki, który na łuku drogi zjechał ze swojego pasa ruchu. Bokiem naczepy zahaczył o fiata. W efekcie przód osobówki jest teraz solidnie rozbity. Naczepa także ucierpiała, ale w mniejszym stopniu.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Zajechał drogę Fiatowi.

  Szczegy...

Gazetki Promocyjne

HomeAlarmowy 112Bartosz Oczkowski Top of Page