28 marca 2014 roku w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim odbył się XIII Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy o Sztukach Plastycznych „Sekrety Sztuki”.
Szkolnymi organizatorami tego przedsięwzięcia były nauczycielki : Danuta Nitoń-Kwak i .Katarzyna Biedrawa. Współorganizatorem tegorocznej edycji konkursu było Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Do udziału zgłosiły się ekipy z 7 gimnazjów powiatu suskiego: Budzów, Białka, Maków Podhalański, , Juszczyn, Osielec, Sidzina, Stryszawa.
Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie;
1. Rafał Lenart – artysta plastyk
2. Halina Opalińska – pracownia artystyczna, wytwórnia witraży “ Opal”
3. Anna Pochopień – kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół im.św. Jana Kantego
Turnej przebiegał w czterech etapach:
1.Część teoretyczna
2. Prezentacja
3. Warsztaty witrażowe i wykonanie witrażu
4. Wystawa projektów
Komisja posiłkując się określoną punktacją oceniła ekipy we wszystkich etapach turnieju.
Wyniki są następujące:
I miejsce Gimnazjum z Makowa Podhalańskiego
II miejsce Gimnazjum ze Stryszawy
III miejsce Gimnazjum z Osielca
Kolejne miejsca: Gimnazjum z Białki
Gimnazjum z Budzowa
Gimnazjum z Juszczyna
Gimnazjum z Sidziny
Nagrody, oraz warsztaty plastyczne ufundowało Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej ze środków Wydziału Ochrony Środowiska i Wydziału Promocji Kultury. Burmistrz Gminy Maków Podhalański, Pan Paweł Sala przyznał środki na zakup materiałów plastycznych wykorzystanych w czasie turnieju.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze