Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko
sobota, 07 styczeń 2017 11:55

Warunki do uprawiania turystki bardzo trudne

Beskidzka Grupa GOPR ogłosiła 3 stopień zagrożenia. Najcięższe warunki do uprawiania turystyki panują w rejonie Babiej Góry. Większość szlaków pokrywa gruba warstwa śniegu.  

 

Po intensywnych opadach śniegu przybyło go ok. 70 cm w ciągu 4 dni.

W wyższych partiach Babiej Góry, w miejscach odkładania przez wiatr znacznie powyżej 100 cm pokrywy śnieżnej. Wyzwolenie lawiny jest możliwe już przy małym obciążeniu dodatkowym wszystkim na wskazanych stromych stokach. W niektórych przypadkach możliwe jest samorzutne schodzenie średnich, a sporadycznie także dużych lawin.

 

Szlaki częściowo nieprzetarte:  na Markowych Szczawinach - pokrywa śnieżna 105cm, temperatura -24C, bezwietrznie, w kopule szczytowej Złatnicy temperatura -26C, wiatr do 3 m/s północny.

 

oprac. km

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Gazetki Promocyjne

HomeAlarmowy 112Warunki do uprawiania turystki bardzo trudne Top of Page